Najczęściej zadawane pytania na temat podsumowania zachowania i kolejki niskiego priorytetu

P. Czym jest podsumowanie zachowania?

Podsumowuje ono liczbę opuszczonych przez ciebie gier, a także otrzymanych zgłoszeń i rekomendacji w ostatnich 25 grach.

P. Dlaczego dodaliście podsumowania zachowania?

Aby lepiej zakomunikować graczom, jak ich zachowanie wpływa na innych. Dla większości graczy to potwierdzenie, że świetnie im idzie i jest to zachęta, by robili tak dalej.

Dla graczy zakłócających spokój oznacza to przesłanie im liczby otrzymanych zgłoszeń. Mamy nadzieję, że rozwieje to dwa częste błędne przekonania:

  • Wielu takich graczy nie zdaje sobie sprawę, jak bardzo ich zachowanie odbiega od reszty społeczności. Podsumowanie zachowania wyświetla percentyl twojej częstotliwości bycia zgłaszanym, więc możesz porównać swoje wyniki do reszty społeczności.
  • Wielu graczy, którzy otrzymują kary niskiego priorytetu za zbyt dużą liczbę zgłoszeń nie zdają sobie sprawy, ile zgłoszeń otrzymują i ile wystarczy, by dostać karę. Dla nich system jest jak pole minowe: wystarczy jeden zły mecz, w którym członkowie drużyny uwezmą się na ciebie za słabą grę lub wybierzesz bohatera, który im się nie spodobał - i już jesteś w kolejce niskiego priorytetu.
P. Jak często będę otrzymywał nowe podsumowanie zachowania?

Będziemy aktualizować twoje podsumowanie zachowania co 10 gier lub zrobimy to natychmiast, jeśli otrzymasz karę niskiego priorytetu.

P. Jeśli otrzymam karę niskiego priorytetu, to czy w podsumowaniu będą tylko gry, dzięki którym mam karę?

Nie, podsumowanie zachowania zawsze pokaże ostatnie 25 gier. Podczas meczu mogły wystąpić jakieś zdarzenia, które nie zostały zawarte w podsumowaniu, a które miały wpływ na przyznanie kary; tak samo mogły mieć miejsce mecze, które nie miały wpływu na karę, zwłaszcza jeśli karta wyników zawiera aktywność, która miała wpływ na poprzednią karę niskiego priorytetu. Celem tego raportu jest ogólne przedstawienie tego, jak twoje zachowanie wpływa na innych, a nie dokładne określanie granicy, po której przekroczeniu otrzymujesz karę.

P. Liczba moich zgłoszeń to „<3”. Co to oznacza?

Zgłoszono cię 0, 1 lub 2 razy. Nieźle, oby tak dalej!

P. Jak stwierdzić, że nie zgłoszono mnie ani razu?

Tak się nie da. Wiemy, że niektórzy gracze wysyłają fałszywe zgłoszenia, które zakłócają pracę systemu. Stworzyliśmy system tak, by brał te zakłócenia pod uwagę i chcemy się upewnić, że nie będzie on przeszkadzał graczom.

P. Ostatnia gra była okropna i czterech graczy z zespołu zgłosiło mnie z czystej złośliwości. Teraz jestem w kolejce niskiego priorytetu. To ma być fair?

To prawda, czasami gracze zgłaszają innych ze złośliwości, a czasami zespoły zgłaszają osoby spoza zespołu. Projektując ten system, wzięliśmy sobie te uwagi do serca. Karę niskiego priorytetu przyznajemy tylko, jeżeli niewłaściwe zachowanie powtarza się w zgłoszeniach od różnych zespołów w różnych grach. Podsumowanie zachowania pokazuje liczbę meczy, w których cię zgłoszono, liczbę unikalnych zespołów (także jednoosobowych), które cię zgłosiły, a także łączną liczbę zgłoszeń.

P. Moje połączenie z grą zostało utracone z przyczyn ode mnie niezależnych i mecz został oznaczony jako „opuszczony”. Teraz jestem w kolejce niskiego priorytetu. To ma być fair?

Wiemy, że to czasem się zdarza i nie traktujemy tych okazyjnych pomyłek ostro. Pojedyncze opuszczenie gry nie umieści cię w kolejce niskiego priorytetu.

Kara za coś, na co nie ma się wpływu to rzecz niesamowicie frustrująca. System obecnie bierze dwie rzeczy pod uwagę. Po pierwsze, musimy być fair wobec pozostałych 9 graczy, których mecz niezależnie od powodu będzie zrujnowany. Po drugie, ciężko niezawodnie określić, czy rozłączenie nastąpiło naumyślnie, czy nie. Chcielibyśmy traktować nieumyślne rozłączenia od umyślnych, ale w rezultacie tych działań gracze, którzy chcieliby opuścić grę po prostu wyjmowaliby kabel sieciowy, zamiast naciskać na przycisk opuszczenia gry.