DAVRANIŞ ÖZETİ VE DÜŞÜK ÖNCELİK SSS

Q. Davranış Özeti Nedir?

Son 25 oyununuzda kaç tane terk etme, rapor ve övgü olduğunu gösterir.

Q. Neden Davranış Özetlerini eklediniz?

Oyuncuların davranışlarının diğerlerini nasıl etkilediğiyle ilgili daha iyi iletişim kurabilmek için. Oyuncuların birçoğu için, ne kadar iyi gittiklerini onaylamak ve bu şekilde devam etmelerini sağlamak anlamına geliyor.

Rahatsız edici oyuncular içinse, kaç tane rapor aldıklarını görmelerine izin vermek anlamına geliyor. Umarız bu durum iki yaygın yanlış kanıyı da düzeltecektir:

  • Birçok rahatsız edici oyuncu topluluğun geri kalanına bakıldığında davranışlarının ne kadar çığırından çıktığını fark edemiyor. Davranış Özeti raporlanma oranınızın yüzdesini gösteriyor, böylece topluluğun geri kalanıyla kendinizi karşılaştırabilirsiniz.
  • Çok fazla raporlandıkları için düşük öncelik cezası alan birçok oyuncu ne kadar çok rapor aldığını ve kaç raporun ceza almalarına sebep olduğunu önemsemiyor. Bu oyuncular için sistem bir mayın tarlası gibi: bir maçta kötü oynadığınız için veya onaylamadıkları bir kahraman seçtiğiniz için takım arkadaşlarınız size karşı örgütlendi ve artık düşük önceliktesiniz.
Q. Ne sıklıkta yeni bir Davranış Özeti alacağım?

Her 10 oyunda bir veya düşük öncelik cezası aldığınız anda Davranış Özetinizi güncelleyeceğiz.

Q. Eğer düşük öncelik cezası alırsam, Davranış Özeti sadece bu cezaya sebep olan oyunları mı gösterecek?

Hayır, Davranış Özeti her zaman son 25 oyunu gösterir. Cezaya sebep olan fakat Davranış Özetinde gösterilmeyen bazı olaylar olabilir veya pencerede cezayla ilgisi olmayan maçlar bulunabilir, özellikle de çizelge daha önceki bir düşük öncelik cezasına yönelik aktiviteler içeriyorsa. Bu raporun asıl amacı cezaların ne zaman uygulanmaya başladığını göstermek değil, davranışlarınızın diğer oyuncuları nasıl etkilediğini görmenizi sağlamak.

Q. Rapor sayım "<3" olarak gösteriliyor. Bu ne anlama geliyor?

0, 1 veya 2 rapor aldınız. Mükemmel gidiyorsunuz, böyle devam edin!

Q. Hiç raporlanmadan mükemmel bir ilerleme sağladığımı nasıl anlayabilirim?

Anlayamazsınız. Bazı oyuncuların sistemde kalabalığa sebep olan haksız raporlar dolduruğunu biliyoruz. Sistemimizi bu kalabalığın varlığını aklımızda tutarak tasarladık ve oyuncuların bundan rahatsız olmadığından emin olmak istiyoruz.

Q. Kötü bir oyun geçirdim ve diğer dört kişi beni intikam almak için raporladı. Şimdi düşük öncelikteyim. Bu nasıl adil olabilir?

Evet doğru, bazen oyuncular intikam almak için rapor dolduruyor ve bazen partideki oyuncular dışarıdan olanlara karşı birlikte hareket ediyor. Sistemimizi tasarlarken bu problemleri de unutmadık. Düşük öncelik cezasını sadece birkaç oyun boyunca birçok farklı kişi tarafından gelen raporlarla oluşturulan belirli bir rahatsız edici davranış kalıbına göre veriyoruz. Davranış Özeti raporlandığınız maç sayısını, kaç farklı grup (tek kişi olanlar da dahil olmak üzere) tarafından raporlandığınızı ve toplam raporlanma sayınızı gösterir.

Q. Kontrolüm dışında gerçekleşen olaylar sebebiyle bağlantım kesildi ve maçı terk etmiş gibi değerlendirildim. Şimdi düşük öncelikteyim. Bu nasıl adil olabilir?

Bunun olduğunun farkındayız, bu yüzden rastgele ortaya çıkan hatalara karşı müsamaha gösterecek bir sistem inşaa ettik. Tek bir terk etme sizi düşük önceliğe atmayacak.

Kontrolünüz dışında gerçekleşen bir şey için cezalandırılmak oldukça sinir bozucu. Mevcut tasarımımız iki değerlendirmenin bir sonucu şeklinde. Öncelikle, sebebi ne olursa olsun oyunları mahvolan diğer dokuz oyuncuya karşı adil olmalıyız. Ayrıca, bağlantınızın kasıtlı olarak mı yoksa tesadüfi bir şekilde mi kesildiğine karar vermek neredeyse imkansız. İstemsiz bağlantı kesilmelerine istemli olanlardan farklı bir tutum sergilemeyi isterdik fakat malesef böyle bir tutum karşısında oyunu terk etmek isteyen oyuncular, oyunu terk et tuşuna basmak yerine sadece bağlantı kablolarını çekerdi.