Dota Pro Circuit

2021

Droga do The International
Sezon rywalizacyjny 2021 nabiera nowego kształtu, a drużyny staną oko w oko w ligach regionalnych i turniejach na całym świecie w Dota Pro Circuit, podczas którego odbędą się 2 ligi regionalne w 6 regionach, a także 2 turnieje typu Major. Wszystkie te wydarzenia będą oferować punkty DPC, dzięki którym wyłonione zostanie 12 drużyn, które zostaną bezpośrednio zaproszone na The International.

FAQ

Jak zdobywane są punkty? ZAKTUALIZOWANO
Punkty są zdobywane przez najlepsze 6 drużyn grających w górnej dywizji lig regionalnych, a także najlepsze 8 drużyn grających w turniejach typu Major.
Ile punktów są warte turnieje typu Major oraz ligi regionalne? ZAKTUALIZOWANO
W tym sezonie turnieje typu Major są warte 2700 punktów, a ligi regionalne 1150 punktów.
W jaki sposób rozdzielane są punkty w zależności od wyników turnieju? ZAKTUALIZOWANO
Informacje na ten temat w języku angielskim można znaleźć tutaj.
Kto zdobywa punkty, drużyny czy gracze?
Punkty są od teraz zdobywane przez drużyny.
Jeżeli gracz zmieni drużynę, czy jego punkty przechodzą razem z nim?
Nie.
Ile drużyn otrzyma bezpośrednie zaproszenia na The International 10 dzięki punktom?
Bezpośrednie zaproszenia na The International 10 otrzyma dwanaście najwyżej punktowanych drużyn. Pozostałe zaproszone drużyny zostaną wyłonione w wyniku kwalifikacji regionalnych (1 na region).
Czy zaproszenia do kwalifikacji regionalnych TI są ustalane na podstawie punktów? ZAKTUALIZOWANO
Nie. Każda drużyna, która uczestniczy w lidze regionalnej sezonu 2, będzie uczestniczyć w kwalifikacjach regionalnych, dopóki nie zastąpi więcej niż 2 graczy ze swojej drużyny ubiegłego sezonu. Oznacza to, że w tym roku nie ma otwartych kwalifikacji do The International, by zapobiec dotarciu do kwalifikacji na skróty, natomiast wszystkie ligi będą posiadać otwarte kwalifikacje na miejsca w swoich dolnych dywizjach.
Ile drużyn kwalifikuje się do turnieju typu Major? ZAKTUALIZOWANO
Z każdej ligi regionalnej zostaną wyłonione co najmniej 2 drużyny do turniejów typu Major, w niektórych regionach mogą być to 3 lub 4.
Czy istnieją inne sposoby na zakwalifikowanie się do turnieju typu Major? ZAKTUALIZOWANO
Nie, do turnieju typu Major można dostać się poprzez zakwalifikowanie się w ligach regionalnych.
Czy drużyna może używać graczy rezerwowych?
Tak. Podczas ligi drużyna może zagrać z zawodnikiem rezerwowym w 4 z 7 meczy. Na każdą drużynę, która będzie grać w turnieju typu Major z zawodnikiem rezerwowym, zostanie nałożona kara w postaci utraty 40% punktów zdobytych w tym turnieju.
Czy drużyna może usunąć gracza po zakwalifikowaniu się do turnieju typu Major? ZAKTUALIZOWANE
Tak, natomiast gdy zrobi to po otrzymaniu miejsca w turnieju typu Major, liczba otrzymanych przez nią punktów DPC w tym wydarzeniu poza standardową karą zostanie dodatkowo obniżona o kolejne 20%.
Kiedy drużyny nie mogą już zmieniać graczy? ZAKTUALIZOWANO
Drużyny mogą odwołać gracza od końca ligi aż do wtorku po turnieju typu Major o 21:00 czasu polskiego, otrzymując karę w postaci odebrania 15% zgromadzonych przez nich punktów do tej pory. Drużyny biorące udział w turnieju typu Major otrzymają również karę na punkty zdobyte podczas tego turnieju, jak opisano powyżej, jeżeli zmienią swój skład przed końcem turnieju typu Major. Po tym czasie drużyny nie będą mogły już usuwać graczy ze swojego składu. Natomiast drużyny wciąż mogą dodawać graczy, jeżeli nie mają pełnego 5-osobowego składu aż do 21:00 czasu polskiego w niedzielę tydzień po zakończeniu turnieju typu Major sezonu – wtedy wszystkie drużyny zostaną uznane za zablokowane. To odseparowanie ma na celu uniemożliwienie, by gracze zostali wyrzucani w ostatniej chwili i nie mieli możliwości dołączenia do nowej drużyny.
Jaki jest format turniejów typu Major i lig? ZAKTUALIZOWANO
Informacje na temat formatów turniejów typu Major oraz lig w języku angielskim można znaleźć tutaj.
Co się stanie, gdy drużyna nie rozegra swoich meczów ligowych? ZAKTUALIZOWANE
Drużyna może grać z maksymalnie jednym graczem rezerwowym, dopóki ten gracz rezerwowy nie jest częścią drużyny w lidze o tej samej dywizji lub wyższej. Jeżeli drużyna nie posiada wystarczającej liczby graczy do rozegrania meczu, to mecz przepadnie i zostanie zaliczony jako przegrana. Drużyna, której przepadną przynajmniej 2 mecze w sezonie, zostanie automatycznie usunięta z reszty turnieju.
Czy drużyny z tej samej organizacji mogą grać w tej samej lidze? ZAKTUALIZOWANE
Tak. Natomiast jak w poprzednich latach tylko jedna drużyna z jednej organizacji może zakwalifikować się do TI. Jeżeli dwie drużyny z tej samej organizacji zakwalifikują się do The International. organizacja musi usunąć wszystkie powiązania z jedną z drużyn, w przeciwnym wypadku tylko najlepsza drużyna będzie mogła wziąć udział.
Gdzie mogę się zarejestrować?
Możesz zarejestrować się jako menedżer drużyny lub jako gracz na stronie rejestracji.