Aegisová liga

2021

Cesta na The International
Kompetitivní sezóna pro rok 2021 přináší do Aegisové ligy celou řadu novinek odvíjejících se od rozdělení na dvě části, z nichž každá bude zahrnovat regionální ligu konanou napříč šesti regiony a velký šampionát. Zůstávají však kvalifikační body, které budou i letos rozhodovat o 12 přímých pozvánkách na šampionát The International.

FAQ

Jak se získávají body? AKTUALIZOVÁNO
Body jsou udělovány 6 nejlepším týmům z vrchních divizí regionálních lig a také 8 nejlepším týmům z velkých šampionátů.
Kolik bodů se na každém velkém šampionátu a v každé regionální lize celkem rozdá? AKTUALIZOVÁNO
Během této sezóny se na každém velkém šampionátu rozdá 2700 bodů a v každé regionální lize 1150 bodů.
Jak jsou body rozdělovány na základě výsledků šampionátů/lig? AKTUALIZOVÁNO
Informace ohledně rozdělení bodů naleznete zde.
Kdo získává body? Týmy, nebo hráči?
Body získávají týmy.
Pokud hráč přejde do jiného týmu, zůstanou mu body?
Ne.
Kolik týmů obdrží za body přímou pozvánku na šampionát The International 10?
Pozvánku na šampionát The International 10 obdrží dvanáct týmů s nejvíce body. O zbylých týmech rozhodnou regionální kvalifikace (z každé regionální kvalifikace postoupí jeden tým).
Ovlivní body i pozvánky na regionální kvalifikace? AKTUALIZOVÁNO
Ne. Na regionální kvalifikace budou pozvány všechny týmy, které se zúčastní regionální ligy druhé části sezóny. Nebudou pozvány akorát týmy, které mezi částmi sezóny vymění více než dva své hráče. Co se otevřené kvalifikace na šampionát The International týče, ta letos neproběhne. Na druhou stranu všechny ligy budou pořádat otevřené kvalifikace pro své spodní divize.
Kolik týmů se může kvalifikovat na velký šampionát? AKTUALIZOVÁNO
Z každé regionální ligy se na velký šampionát kvalifikují nejméně dva týmy. V některých regionech dokonce tři nebo čtyři týmy.
Existuje ještě jiný způsob, jak se kvalifikovat na velký šampionát? AKTUALIZOVÁNO
Ne. Na velký šampionát se může tým kvalifikovat pouze prostřednictvím regionální ligy.
Mohou týmy hrát s náhradníky?
Ano, v průběhu regionální ligy může tým s náhradníkem odehrát 4 ze 7 zápasů. Pokud však tým odehraje velký šampionát s náhradníkem, body získané za tento šampionát budou sníženy o 40 %.
Může tým ze soupisky odebrat hráče poté, co se kvalifikuje na velký šampionát? AKTUALIZOVÁNO
Ano, nicméně na tým, který odebere hráče po kvalifikaci na velký šampionát, bude kromě běžné penalizace uvalena ještě 20% penalizace bodů získaných na tomto šampionátu.
Kdy mohou týmy naposledy změnit svoje hráče? AKTUALIZOVÁNO
Týmy mohou odebírat hráče od skončení regionální ligy až do 12.00 pacifického času (21.00 středoevropského času) úterý následujícího konec velkého šampionátu, přičemž je to bude stát 15 % z doposud získaných bodů. Jak je popsáno výše, týmy budou také penalizovány, pokud změní svoji soupisku v průběhu velkého šampionátu. Po vypršení této lhůty nemohou týmy dále odebírat hráče ze své soupisky. Pokud však nemají kompletní soupisku o pěti hráčích, mohou hráče stále přidávat, a to nejdéle do 12.00 pacifického času (21.00 středoevropského času) neděle následující týden po skončení velkého šampionátu dané části sezóny, kdy dojde k uzamčení všech soupisek. Tímto pravidlem chceme předejít situacím, kdy je hráč z týmu odebrán za pět minut dvanáct a nemá šanci si najít jiný tým.
V jakém formátu jsou hrány velké šampionáty a regionální ligy? AKTUALIZOVÁNO
Informace ohledně formátu velkých šampionátů a regionálních lig naleznete zde.
Co se stane, když tým neodehraje své zápasy v regionální lize? AKTUALIZOVÁNO
Týmům je povoleno hrát s jedním náhradníkem, pokud tento náhradník není členem týmu účastnícího se regionální ligy ve stejné nebo vyšší divizi. Pakliže tým nemá dostatek hráčů pro odehrání zápasu, zápas automaticky vzdá a bude pro něj započítán jako prohra. Tým, který takto v jedné části sezóny vzdá dva nebo více zápasů, bude vyřazen.
Mohou týmy jedné organizace hrát ve stejné regionální lize? AKTUALIZOVÁNO
Ano. Jako v předchozích letech však platí, že na šampionát The International se může kvalifikovat pouze jeden tým dané organizace. Pokud se kvalifikují dva týmy stejné organizace, tato organizace musí přerušit své vazby na jeden z těchto týmů, nebo bude vybrán pouze tým s více body.
Kde se mohu registrovat?
Jako manažer nebo hráč týmu se můžete registrovat na této stránce.