Upiorna Noc Legion Commander Nowe funkcje Nowe przedmioty Lista zmian
DZIEŃ
3
<
JEST WIECZÓR MROŹNEGO FESTIWALU. TWÓJ KRÓL CIĘ POTRZEBUJE.
NAJDŁUŻSZA NOC
Skeleton King obraca się w pył po zbyt wielu wskrzeszeniach. Jego jedyną nadzieją jest rytuał, który może zostać przeprowadzony tylko raz na tysiąc lat. Podczas przesilenia zwanego Upiorną Nocą moce zorzy przepełniają ziemię niesamowitym blaskiem. Przepojone upiorną esencją potwory rosną w siłę, ale bohaterowie zyskują nowe moce. Tylko ty możesz zebrać energię potrzebną, żeby przygotować króla na kolejną koronację. Kto wie, jak okaże swoją wdzięczność?
TWÓJ NOWY KRÓL ZOSTAŁ UKORONOWANY
Wprowadzony w trans przez swojego maga-medyka, Skeleton King spoczywa na lodowym ołtarzu. Przez tę najdłuższą noc, pięciu bohaterów musi bronić jego wysokości przed armiami Upiornej Nocy. Z każdej zabitej przez nich bestii do króla uniesie się iskra widmowej esencji. Przetrwaj do świtu, a król odrodzi się w formie o wiele trwalszej niż kość. Niechaj pierwsze promienie mroźnofestiwalowego słońca oświetlą nowo powstałego Wraith Kinga!
PUSTY TRON...
Niestety, podczas rytuału transformacji, twój Król nie będzie mógł brać udziału w sprawach doczesnych. Ale nie płacz z powodu nieobecności Jego Królewskiej Mości. Zamiast tego wnieś swój wkład w jego odrodzenie! Każda zebrana dusza podczas Upiornej Nocy stanie się częścią jego Drugiej Koronacji! Niech żyje Upiorny Król!
ZDOBYWAJ WIDMOWE ODŁAMKI PODCZAS UPIORNEJ NOCY
Staw czoła Upiornej Nocy i zapoluj na Widmowe Odłamki. Im lepiej będzie ci szło w kampanii Upiornej Nocy, tym więcej Odłamków zdobędziesz. Po zebraniu odpowiedniej ich ilości będzie można wymienić je na pozbawione zamka relikwiarze.
WYMIENIAJ ODŁAMKI NA RELIKWIARZE UPIORNEJ NOCY
Wybierz spośród kilku poziomów Relikwiarzy Upiornej Nocy. Wymieniaj odłamki na Ofiary Upiornej Nocy, lub zaoszczędź je, by uzyskać Dar Upiornej Nocy.
ZBIERAJ LŚNIĄCE ODŁAMKI
DZIĘKI ŁASCE UPIORNEGO KRÓLA
Kup Łaskę Upiornego Króla, a na pewien czas swej krucjaty ty i twoi sojusznicy będziecie zdobywać zarówno Lśniące Odłamki, jak i Widmowe Odłamki. Każdy sojusznik z aktywną Łaską zwiększy liczbę zdobywanych Lśniących Odłamków. Zbierz wystarczającą liczbę odłamków i zdobądź Urnę Upiornej Nocy - pudełko skarbów zawierające unikalne klejnoty i rzadkie przedmioty z gniazdami. Możesz także wymienić Lśniące Odłamki na schemat, by wytworzyć Relikwię Upiornego Króla.
Kup teraz >
Tylko Brązowy Legion i dowodząca nim niepokonana dowódczyni Tresdin, znana szerzej jako Legion Commander, przybyli na czas, by stawić czoła piekielnej inwazji. Wiodąc swe siły w samo serce płonącego Kamieniogrodu, rzuciła wyzwanie przywódcy nikczemnej hordy. Ścierała się z nim w pojedynkę, aż zatopiła ostrze w jego rozszalałym ze strachu sercu. W mrocznej ruinie, która pozostała z jej ojczyzny, Tresdin rozwinęła wojenne sztandary i ruszyła wywrzeć krwawą zemstę na potwornych siłach otchłani i wszystkich innych, którzy ośmieliliby się stanąć na jej drodze.
Overwhelming Odds - Zadaj obrażenia i zyskaj dodatkową prędkość poruszania się za każdą jednostkę w oznaczonym obszarze.
Press the Attack - Usuwa kary oraz unieruchomienia z sojusznika, jednocześnie zwiększając jego prędkość ataku oraz regenerację.
Moment of Courage - Po otrzymaniu obrażeń automatycznie skontrujesz atak, zyskując dodatkowe wyssanie życia.
Duel - Legion Commander i wrogi bohater zostają zablokowani, tocząc ze sobą pojedynek. Bohater, który przetrwa, otrzymuje permanentną premie do ataku.
Dowiedz się więcej
OSTRZA VOTH DOMOSH - PRZEDMIOT ARKANA
Kup do 3 stycznia, by otrzymać ten przedmiot w jakości „Podniosły”
Przygotowując swą zemstę, Tresdin udała się do złowrogiego kowala Qwytha, który podarował jej te piekielne ostrza. Uzyskała je za darmo i możliwe, że zbyt późno zorientuje się, iż cena za władanie taką potęgą, może być większa, niż byłaby skłonna zapłacić...
Legion Commander otrzyma te ulepszenia, gdy używa tego przedmiotu:
Dwa miecze i pełen zestaw nowych animacji  -  Dodatkowe kwestie dialogowe  -  Zmieniony głos (tylko j. angielski)  -  Nowa podstawowa skórka i specjalne efekty otoczenia  -  Ikona bohatera, portret, poza w wyposażeniu i ikonka na minimapie  -  Nowe efekty i ikona czaru Duel  -  Posiada klejnot, który zlicza wygrane pojedynki w umiejętności Duel. Ich liczba pokazuje się po każdej wygranej
Kup teraz
ORAZ TE NOWE FUNKCJE
ZWERBUJ SWOICH ZNAJOMYCH
Masz znajomego, który jeszcze nie zagrał w Dota 2? Zaproś go do gry! Aby upewnić się, że jego początek będzie udany, ty i twój znajomy otrzymacie Premię Bojową, jeżeli zagracie kilka pierwszych gier razem. Masz więcej znajomych, którzy chcą dołączyć do walki? Pomóż im na starcie, a na twoim profilu Dota 2 będzie widoczna liczba zrekrutowanych przez ciebie osób.
OGLĄDAJ ZE ZNAJOMYMI
Granie w Dota jest jeszcze lepsze ze znajomymi - tak samo jest z oglądaniem meczy. Od teraz, jeżeli choć jeden z was posiada turniejowy bilet, cały twój zespół może oglądać mecz na żywo. Tak więc dołącz do czatu ze swoimi znajomymi i razem z nimi kibicuj waszej ulubionej drużynie.
SILNIEJSZE POCZUCIE
CELU
Ta aktualizacja zawiera nowe wprowadzenie dla początkujących graczy Dota 2, które stopniowo zapozna ich z trybami i ustawieniami gry. Dodatkowo zostaną zaznajomieni z rodzajami przedmiotów, które znajdą w grze i dostaną szansę na ich wypróbowanie. Nie zapomniano też o doświadczonych graczach - przed nimi długoterminowe cele, których osiągnięcie zagwarantuje im przedmioty o wyższej jakości.
GRY RANKINGOWE
Chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Dodaliśmy tryb gry rankingowej dla doświadczonych graczy, którzy chcą współzawodniczyć z innymi graczami na tym samym poziomie w oparciu o tzw. Matchmaking Rating (MMR), pozwalający na śledzenie własnych dokonań i porównywanie wyników ze znajomymi. Wartość MMR wyświetli się po odblokowaniu trybu rankingowego na 13 poziomie (około 150 gier) i rozegraniu serii 10 gier wstępnych.
Dowiedz się więcej >
NOWOŚĆ W SKLEPIE DOTA 2
ULEPSZONA
PREMIA PUNKTÓW BITEWNYCH
Twoja Premia Bojowa została ulepszona! Teraz czas jej trwania nie jest zależny od kalendarza, lecz od minut spędzonych w grze. Ulepszona Premia Bojowa obejmuje 500 minut gry.
Kup teraz >
ZESTAW KOMENTATORÓW: LINA
Trzymajcie się ciepło w ten Mroźny Festiwal z niewielką pomocą waszej ulubionej awanturniczki o ognistym temperamencie. Lina przybyła, aby komenderować na polu bitwy, drwić z twoich porażek i cieszyć się z twych zwycięstw.
Kup teraz >
OTWÓRZ NOWE SKARBY
SKRZYNIE MROŹNEGO FESTIWALU
Co skrywa śnieg Mroźnego Festiwalu?
Oto kilka z przedmiotów, które możesz otrzymać...
ROGI KUTE W KAMIENIU
Gdy przywdziejesz te święte kute w kamieniu rogi, ziemia zadrży, a twoi przeciwnicy sami zapędzą się w kozi róg.
BŁĘKITNOSERCE KUCYKI
Podczas niekończących się mroźnych zim północy ludy zamieszkujące lodowiec przekształcili sztukę gustownego ubierania się w sztukę walki.
ŚNIEŻNY SIERPOWY
Gdy Tusk przywdzieje już swą ulubioną rękawicę, wrogowie nawet nie będą wiedzieli, co ich trafiło!

Posiada nową animację Walrus Punch!
W TEJ AKTUALIZACJI
Interfejs użytkownika
 • Dodano opcję pozwalającą na wyświetlanie minimapy po prawej stronie ekranu. Stosowanie niektórych skórek interfejsu w tym trybie może wywołać błędy
 • Osoba wybierająca jest teraz oznaczona podczas oglądania gry w trybie CM lub CD
 • Naprawiono problem z utykaniem przedmiotów ze sklepu na ekranie po ich przeciągnięciu
 • Dodano dźwięk, odgrywany, gdy sojusznik umieszcza przedmiot w twoim ekwipunku, np. gdy daje ci ładunek Tango
 • Naprawiono błąd sprawiający, że paski zdrowia i many mogły być niewidoczne na początku meczu
 • Od teraz klawisz „Wybierz wszystkie inne jednostki” zaznacza również jednostki takie jak Plague i Serpent Ward
 • Dodano napisy w języku koreańskim
Społeczność
 • Od teraz jeśli jeden z członków twojego zespołu opuści grę, tobie również zostanie naliczone opuszczenie gry. Samo opuszczenie zespołu nie może umieścić cię w kolejce niskiego priorytetu.
 • Dodano komunikat informujący o tym, że gracz musi ukończyć mecz niskiego priorytetu z graczami po obu stronach, aby zmniejszyć liczbę pozostałych karnych gier niskiego priorytetu.
 • Zmieniono ilość PD wymaganych do osiągnięcia poziomów 2-7 profilu Dota (twój pasek PD może być nieprecyzyjny, dopóki nie ukończysz gry)
 • Tryby gry są teraz odblokowywane poprzez zdobywanie kolejnych poziomów
6.79c – zmiany w rozgrywce
 • Hand of Midas – koszt receptury zwiększono z 1400 do 1550
 • Ancestral Spirit – zasięg widzenia zmniejszony z 600 do 450
 • Ancestral Spirit – obrażenia zmniejszone z 80/120/160/200 do 60/100/140/180
 • Plague Wardy – zasięg widzenia w nocy zmniejszony z 1200 do 800
 • Venomancer – prędkość ruchu zmniejszona z 290 do 285
 • Naprawiono zbyt duży obszar odrzutu Power Cogs
 • Naprawiono Whirling Death, który nie przywracał wystarczającej ilości HP po usunięciu negatywnego efektu
 • Zmniejszono zasięg widzenia jednostkom Necronomiconu z 1300/1400/1500 do 800
 • Nagrodę za jednostki Necronomiconu zwiększono ze 100 do 100/125/150 (za jedną jednostkę)
 • Geomagnetic Grip – zasięg rzutu zmniejszono z 1400 do 1100
 • Boulder Smash – czas trwania uciszenia zmieniono z 5 na 3.5/4/4.5/5 sekund
 • Boulder Smash – zasięg odrzutu zmieniono z 800 na 500/600/700/800
 • Stone Remnanta nie zalicza się do zaklęć (na potrzeby Curse of the Silent, Magic Stick itp.)
 • Jednostka będąca pod wpływem umiejętności Duel nie może zostać rozbrojona ani odepchnięta za pomocą Force Staff
 • Visage – prędkość ruchu zmniejszona z 295 do 290
 • Crystal Maiden – bazowa inteligencja zmniejszona z 21 do 19 (bazowe obrażenia pozostały bez zmian)
 • Slark został dodany do CM
 • Huskar został dodany do CM
Zmiany wizualne
 • Orchid – Dodano efekt wyświetlający ilość obrażeń pod koniec działania i dodatkowy efekt, jeśli jednostka zginie od obrażeń z umiejętności.
 • Naprawiono renderowanie tekstur i wstrząsów ekranu, które były generowane dla portretów, a oddziaływały również na grę. Naprawiono błąd sprawiający, że ciemność z portretu Enigmy była renderowana w świecie gry.
 • Naprawiono przedmioty dla Bounty Huntera, które powodowały niepoprawne wyświetlanie efektu Jinady.
Ekonomia
 • Gracze otrzymują teraz serię prezentów, osiągając początkowe poziomy. Każdy prezent zawiera darmowe przedmioty do użycia.
 • Automatycznie odblokuj i wybieraj style przedmiotów odblokowywanych, gdy runiczne klejnoty uzyskają określoną wartość
 • Naprawiono podgląd przedmiotów w Zbrojowni, który pokazywał niewłaściwe style
Warsztat
 • Bohaterowie zaktualizowani lub nowo dodani do warsztatu: Earth Spirit, Ember Spirit, Storm Spirit, Gyrocopter, Pudge
Tryb widoku z bliska
 • Ukryto panel pauzy.
 • Naprawiono błąd z przeciąganiem, który mógł spowodować zaznaczenie niewłaściwej jednostki.