UŽIVATELSKÉ MÓDY

Uživatelské módy jsou unikátní zážitky vytvořené ostatními hráči, které lze vyzkoušet přímo ve hře Dota 2. Může se jednat o cokoliv, od masivní bitvy Invokerů až po misi se zamotaným příběhem. Nebo o něco úplně nového. Pro nás uživatelské módy představují pokračování tradice, jež dala vzniknout hrám jako je Dota, Team Fortress nebo Counter-Strike. Dnes Vám představíme náš první krok na cestě, na jejímž konci nás čeká nová Dota 2, taková, ve které vyzkoušíte něco nového po každém zapnutí.

HRANÍ UŽIVATELSKÝCH MÓDŮ

Nabídka uživatelských módů byla navržena tak, aby poskytovala co nejširší výběr, a tudíž v ní bylo snadné nalézt právě to, na co máte zrovna chuť. Také jsme nezapomněli na nové módy, které by jinde zapadly, nikoli však zde, kde je možné rychle vyzkoušet a ohodnotit i neotestované módy, a zvýraznit je tak pro ostatní.

POPULÁRNÍ MÓDY

Vždy dostupný seznam deseti momentálně nejpopulárnějších módů.

OBLÍBENÉ MÓDY

Jakýkoli mód můžete označit jako oblíbený, což Vám umožní jej snadno najít, až se příště rozhodnete hrát s přáteli.

AKTIVITA PŘÁTEL

Seznam módů, které nedávno hráli Vaši přátelé, nesmí v nabídce chybět. A pokud se někteří přátelé právě nachází ve veřejném lobby, můžete se k nim jediným kliknutím připojit.

DOPORUČENÉ MÓDY

Jsme si vědomi toho, jak moc důležité je, aby měly nové módy šanci se prezentovat a zazářit a nezůstaly ve stínu dominantních populárních módů. Proto jsme připravili seznam doporučených módů zahrnující širokou škálu módů, o něž roste zájem a jsou kladně hodnocené. Tento seznam se změní každých 30 minut a bude pro všechny hráče stejný, aby se zápasy prezentovaných 15 módů zaplnily co nejrychleji.

HLASOVÁNÍ

Systém hlasování před hráče předloží videa různých uživatelských módů, které může ohodnotit. Výsledky těchto hodnocení od hráčů jsou následně jedním z měřítek, podle kterých se určí, kdy a zda vůbec se mód dostane na seznam doporučených. V tomto hlasování se budou objevovat jak nové, tak staré módy, aby měl každý z nich šanci najít nebo znovu získat hráčskou základnu.

SLEDOVÁNÍ UŽIVATELSKÝCH MÓDŮ

Uživatelské módy lze sledovat stejně jako všechny ostatní hry, takže se můžete podívat na to, jaký mód hrají Vaši přátelé nebo kdokoliv jiný, a podle toho se rozhodnout, zda mu dáte šanci.

INFORMAČNÍ STRÁNKY

Každý uživatelský mód má také svoji vlastní informační stránku, jejímž účelem je kromě poskytnutí základních informací, seznamu aktualizací a videí především nechat hráče udělat to nejdůležitější, tedy vyhledat lobby s nejnižší odezvou a dostatečným počtem volných míst. Navíc se na těchto stránkách nachází vyhrazený kanál chatu, aby i ty nejmenší módy mohli uspokojit touhu hráčů si povídat.

VYTVÁŘEJTE A PROCHÁZEJTE LOBBY

Vytvořte svoje vlastní lobby uživatelského módu, abyste měli kde v soukromí hrát se svými přáteli. Jestliže Vám na soukromí nesejde, můžete kdykoli lobby změnit na veřejné, takže se k Vám budou moci připojit ostatní hráči, včetně těch, kteří se rozhodli mód spustit z jeho informační stránky. Díky tomu tak bude zaplnění lobby hračka! Mimo toho jsme také do nového klienta hry začlenili prohlížeč všech lobby, jenž Vám umožní procházet všechny veřejné lobby a filtrovat je dle módu, popisu, připojení, počtu hráčů a podobně. Tento prohlížeč najde uplatnění jak při hledání hráčů pro méně známý mód, tak při sbírání zpětné vazby na nedokončené módy.

UŽIVATELSKÝ MÓD OD VALVE: OVERTHROW

Nemáte čas na celý zápas v Dotě? Vyzkoušejte Overthrow, rychlý boj na život a na smrt, ve kterém se týmy snaží zabít více nepřátelských hráčů než týmy ostatní. Ať už sami či s přáteli se vydejte do arén, v jejichž středu se nachází trůn, poblíž kterého lze získat více zkušeností a zlaťáků. Avšak nezapomeňte také při všem tom zabíjení dávat pozor na truhly přinášející předměty, které mohou rozhodnout průběh ve Váš prospěch.

Další mód přímo od společnosti Valve bude vydán v nejbližších týdnech. Zatím se můžete probrat kódem módu Overthrow, abyste zjistili, jak je vystaven, a mohli jej použít jako základ pro svoje výtvory.

VYTVÁŘENÍ UŽIVATELSKÝCH MÓDŮ

VÝVOJÁŘSKÉ NÁSTROJE

Nové nástroje Vám umožní rychle převést Vaše nápady do hry. Výše se můžete podívat na video, ve kterém Vás jeden z vývojářů provede editorem.

EDITOR ÚROVNÍ HAMMER

Použijte nový systém dlaždic editoru Hammer, abyste rychle rozvrhli svoji mapu, a následně ji dokončete pomocí mocných nástrojů pro 3D modelování. V editoru se také nachází zabudovaný prohlížeč objektů, ve kterém můžete procházet modely, částice a materiály a jednoduše je přetahovat na svoji mapu. Zajímá Vás, jak bude mapa vypadat ve hře? Pohrajte si s nasvícením, které skýtá netušené možnosti!

EDITOR MATERIÁLŮ

Vytvářejte materiály a jednoduše je importujte přímo do hry pomocí editoru materiálů, který disponuje rozsáhlými možnostmi a umožňuje Vám sledovat změny přímo ve hře.

EDITOR MODELŮ

Pomocí editoru modelů si tvůrci mohou prohlížet nejen vzhled a animace modelů, ale také upravovat detaily jako hitboxy a přídavné body.

EDITOR ČÁSTIC

Tento editor Vám umožní vytvářet nebo upravovat částicové efekty a prohlížet je buď přímo ve hře nebo mimo ní. Popusťte uzdu svojí fantazii a upravte renderování nebo míru útlumu efektu. Nikdo Vás nebude omezovat!

VÝVOJÁŘSKÁ KONZOLE

Nová konzole přináší vylepšené funkce pro ladění, několik záložek a možnost filtrování. Také je možné ji používat mimo hru, takže k ní máte přístup i po odpojení se nebo ukončení hry.

NÁSTROJ PANORAMA

Panorama funguje na principech známých programovacích jazyků XML, CSS a Javascript, které lze integrovat do herních skriptů vytvořených v jazyku Lua. Panorama dokáže provádět aktualizace bez nutnosti restartovat hru nebo mapu a lze pomocí něj vytvářet komplexní rozhraní obsahující dokonce i částicové efekty a 3D modely. Krom toho poskytuje možnost rozhraní vyladit nebo prozkoumat jednotlivé jeho části, což se může hodit, když se rozhodnete podívat na námi vytvořené příklady.

SKRIPTOVACÍ JAZYK LUA

Lua, skriptovací jazyk s dlouhou a výborně zdokumentovanou historií v několika rozličných hrách, je univerzálním nástrojem pro vyladění Vašich výtvorů do posledního puntíku. Je tomu tak i proto, že většina funkcí hry je dostupná přes skripty, ať už mluvíme o schopnostech hrdinů, modifikátorech, oživování neovladatelných postav nebo dokonce o globálním nastavení. Pomocí skriptů také můžete naslouchat událostem ve hře a zjistit tak, která entita byla zabita nebo jaký předmět byl sebrán. Tyto události můžete také sami vytvářet.

UKÁZKOVÝ OBSAH

Postupně budeme vydávat spoustu ukázkového obsahu, abychom Vám pomohli pochopit základy, a vy jste mohli sami vytvářet vlastní módy. Již nyní je Vám k dispozici veškerý zdrojový obsah módu Overthrow a rozličná rozhraní vytvořená nástrojem Panorama. Sami se tak můžete podívat, jak jsou ve hře řešeny vizuální efekty nebo jak jsou skriptovány schopnosti hrdinů. Více již brzy.

WORKSHOP TOOLS

Mimo jiné jsme také od nedávného vydání alfa verze sbírky nástrojů pro Workshop provedli množství změn, přidali další funkce a posunuli se do beta verze. Pro více informací si přečtěte seznam změn. Nástroje budeme během beta verze nového klienta pravidelně aktualizovat, abychom vyhověli Vaší zpětné vazbě a poskytli více funkcí.

Příště: Beta verze začíná a za oponou nových technologií