Po nespočet staletí se hvězdy na nebi spojovaly a vybuchovaly, čímž vznikaly kataklyzmatické ohně supernov, jež značily příchod potomků hvězd. Jednou se tímto nekonečně se opakujícím procesem zrodila hvězda zvaná Phoenix, která ovšem nebyla jen tak obyčejná hvězda. Toto inteligentní světlo po svém zrodu dlouhou dobu přemýšlelo nad bytím, dokud omylem nezahlédlo probíhající konflikt mezihvězdných rozměrů. V tu chvíli na sebe syn sluncí vzal pozemskou podobu a s touhou pomoci tuto bitvu navždy ukončit se vydal napříč vesmírem.
Icarus Dive – Phoenix se vrhne vpřed a zpomalí a udělí poškození všem nepřátelům, kteří mu stojí v cestě.
Fire Spirits – Phoenix vymění své zdraví za sílu potřebnou k vyvolání duší, jež lze vypustit na nepřátele, a tím je zapálit.
Sun Ray – Phoenix obětuje svou životaschopnost k odražení nepřátel a vyléčení svých spolubojovníků paprskem jasného světla.
Supernova – Phoenix se promění ve žhavé jádro tavící se energie, které popálí každého nepřítele, který se přiblíží. Pokud není jeho výbuch zastaven, omráčí nepřátele kolem a obnoví sílu Phoenixe.
Dále v této aktualizaci
Převezměte kontrolu nad záznamem
Sežeňte své přátele a přepište historii! Nyní totiž můžete od zvoleného momentu převzít otěže v jakémkoliv záznamu vytvořeném po aktualizaci New Bloom. Během záznamu stačí stisknout tlačítko „Převzít“, čímž se vytvoří nové lobby, ve kterém si každý bude moci vybrat hrdinu, za kterého chce zápas dohrát. Pak už se jen připravte na to, jak převážíte misky vah osudu ve svůj prospěch, zvrátíte zdánlivě nevyhnutelnou porážku nebo si už po několikáté s přáteli zopakujete ten nezapomenutelný zápas.

Převzetí záznamu je považováno za nový zápas a má svůj vlastní záznam, který se začne nahrávat od okamžiku, kdy převezmete kontrolu.
JIŽ BRZY V DOTA OBCHODĚ
Treasure of Vermilion Renewal
Odpečeťte tuto truhlu a možná v ní naleznete jeden z následujících předmětů
Curse of the New Season
Chladné větry odcházejí a vlahý větřík přináší svátek New Bloom a s ním novou podobu dravosti.
Charming Assassin Curls
Na západě si cení krásy a efektivity stejnou měrou.
Healing Fount of the Lost Isles
Umění léčení z dávno zapomenutých krajin nic neztratilo na svém potenciálu.
Nové vybavení pro nový rok
Set Ember Crane
Set Blessings of Lucentyr
Set Strength of the Demon Stone
Vytvořeno komunitou, vybráno komunitou.
Umělci z workshopu tvrdě pracovali na předmětech vhodných pro oslavy svátku New Bloom. Nyní plody jejich práce zaplní obchod. Avšak ne najednou, ale postupně během celého svátku! Tak se rozhodně nezapomeňte občas podívat, co nového bylo přidáno!
Další vylepšení
Předměty, které zakoupíte, když jste mrtví, lze prodat, avšak pouze do oživení. Dříve nebylo vůbec možné prodávat předměty, zatímco jste byli mrtví.

Označení spojenecké wardy nyní zobrazí její dohled.

Pokud stisknete a budete držet klávesu ALT a kliknete na schopnost hrdiny, bude vyvoláno označení závislé na situaci. Díky tomu tak můžete ostatním ukázat, že je vybraná schopnost připravená, že pro její použití nemáte dostatek many nebo abyste je informovali, kolik sekund zbývá do konce cooldownu.