Od niezliczonych eonów gwiazdy nad naszymi głowami egzystowały w cyklach - zbierały w sobie energię, aż do momentu katastroficznej eksplozji rozpraszającej całą zebraną energię jako supernowa. W trakcie tego odwiecznego cyklu gwiazda Phoenix zapadłą się tworząc istotę. Przez długie cykle to świadome światło poznawało i uczyło się o swoim otoczeniu, aż dowiedziało się o istnieniu konfliktu mogącego mieć wpływ na istnienie całego wszechświata. Wtedy młody syn słońc przyjął doczesną formę, aby spełnić swoją potrzebę rozświetlania swoim ciepłem miejsc najciemniejszych.
Icarus Dive - Zanurkuj do przodu spowalniając i zadając obrażenia wrogom na twojej drodze.
Fire Spirits - Poświęć swoje punkty życia przywołując duchy, które można skierować na przeciwników zadając im obrażenia okresowe.
Sun Ray - Poświęć swoje punkty życia tworząc strumień palącego światła raniący twoich wrogów i leczący jednostki sprzymierzone.
Supernova - Stań się płynnym jądrem palącym pobliskich wrogów, które jeśli będzie w stanie wybuchnąć ogłuszy wrogów oraz odnowi twoje siły.
Nowości w tej aktualizacji
Gry z Powtórek
Napisz historię od nowa z twoimi znajomymi! Od teraz możliwe jest przejęcie gry będącej powtórką meczu rozegranego po aktualizacji Festiwalu Rozkwitu i rozegranie jej na własny sposób. W trakcie oglądania rozgrywki naciśnij przycisk przejęcia gry, aby utworzyć poczekalnię gdzie gracze mogą wybrać odgrywanych bohaterów. Wznów rozgrywkę i zmień bieg rozgrywki granej wcześniej przez profesjonalnych graczy, odkryj sposób na ucieczkę z sytuacji niemożliwej lub przeżyj ponownie ulubione starcia drużyn.

Powtórki w których przejęto kontrolę liczone są jako nowe rozgrywki - posiadają one własne powtórki, które nagrywane są od momentu przejęcia kontroli.
NOWOŚCI W SKLEPIE DOTA
Skarb Cynobrowego Odnowienia
Otwórz skarby odnowienia, a może odnajdziesz jeden z poniższych przedmiotów
Klątwa Nowej Pory Roku
Życiodajna moc Rozkwitu nadaje nową postać zwierzęcej dzikości.
Urocze Loki Zabójczyni
Ludy Lamentujących Gór cenią sobie skuteczność oraz wygląd.
Uzdrawiające Źródło z Utraconych Wysp
Sztuki leczenia znane z utraconych już krain nie straciły nic na swoich siłach.
Nowe Przedmioty W Festiwalu Rozkwitu
Zestaw: Płonący Żuraw
Zestaw: Błogosławieństwo Lucentyr
Zestaw: Siła Kamiennego Demona
Stworzone oraz wybrane przez społeczność Dota.
Artyści tworzący przedmioty dla Warsztatu Steam pracowali ciężko nad utworzeniem przedmiotów związanych z obchodami Festiwalu Rozkwitu. Owoce ich prac wkrótce pojawią się w Sklepie Dota 2 - przedmioty pojawiać się będą wraz z przebiegiem wydarzenia, więc nie zapomnij o częstym odwiedzaniu sklepu!
Dodatkowe Funkcje
Przedmioty zakupione w czasie kiedy postać jest nieżywa mogą być sprzedane przed odrodzeniem postaci. W przeszłości przedmioty nie mogły zostać sprzedane, kiedy postać była martwa.

Zaznaczenie sprzymierzonego Warda spowoduje wyświetlenie zasięgu jego działania.

Przytrzymanie klawisza ALT i kliknięcie na umiejętności spowoduje wysłanie powiadomienia kontekstowego. Funkcja ta może zostać użyta do wskazania czy umiejętność jest gotowa do użycia lub ukazanie, że nie posiadasz wystarczająco many na jej wykonanie. W wypadku, gdy umiejętność nie jest jeszcze gotowa do użycia, wyświetlony zostanie jej czas oczekiwania.