Starobylý ochránce

Nestálý fragment prvotních sil, ze kterých jsou tvořeni samotní Ancienti. Přesně to je Arc Warden, který si také říká Zet. Ten se zavázal, že navždy ukončí střet mezi Radiantem a Direm. Ať už po dobrém nebo po zlém.

Přepadávejte osamocené nepřátelé pomocí těkavé energií, vytvářejte kruhová magnetická pole pro ochranu svých spojenců nebo vyvolejte Spark Wraitha, aby strážil oblast před blížícími se nepřáteli. A když bude nejhůř, rozdvojte své já. Potom už Vás nic nezastaví!

Flux

Prodchne osamělou nepřátelskou jednotku těkavou energií, která sníží rychlost jejího pohybu a začne jí udělovat průběžné poškození. Efekt schopnosti je umlčen, pokud se poblíž nepřítele nachází další nepřátelská jednotka.

Magnetic Field

Vytvoří kruhové pole magnetické energie, v němž získávají spřátelení hrdinové a budovy bonus k rychlost útoku a uhýbání.

Spark Wraith

Vyvolá Spark Wraitha, který se pomalu zhmotní a začne strážit vybranou oblast, dokud se k němu na určitou vzdálenost nepřiblíží nepřítel. Jakmile se tak stane, Wraith se s ním spojí, a udělí mu tak magické poškození.

Tempest Double

Rychlým přeskupením svých roztříštěných elementů je Arc Warden schopen vytvořit dokonalou elektrickou kopii sebe sama. Ta může používat všechny jeho momentální předměty a schopnosti. Kopie je vytvořena bez cooldownů, které při sesílání působí na originál.

Zjistit více
 

Tempest Helm of the Thundergod

Arcana předmět pro Zeuse

Přilbice ukovaná kladivy Celestarr a prodchnutá energií samotných Ancientů. Nikde nesedí tak dobře jako na bujné kštici pána nebes. Bezvěrci by se měli začít třást, na bojiště se blíží nezastavitelná bouře!

Co Arcana umí:

Když je Zeus vybaven tímto předmětem, jsou mu propůjčeny tyto vlastnosti:

– Nový základní model, textura a zbrusu nové animace –

– Nový efekt a zvuk schopnosti Thundergod’s Wrath –

– Speciální efekt zobrazující se nepřátelům zabitým schopností Thundergod's Wrath –

– Speciální efekt a zvuk při používání předmětu Blink Dagger –

– Speciální portrét, ikonka hrdiny, ikona na minimapě a ikony schopností –

– Změněný hlas –

– Bouřkový mrak pro přesun jeho výsosti –

– Animovaný emotikon do chatu –

Zakoupit

Pokud si tento předmět zakoupíte do 31. prosince 2015, získáte ho v kvalitě „EXALTED“.

Přečtěte si komiks

Už Vám Zeus vyprávěl ten příběh o tom, jak navštívil sluj těch nejkrásnějších stvoření na světě, když tu... Momentíček, to je jiný příběh. Tehdá přišel o polovinu svých schopností.
Teď si ale povíme příběh o tom, jak část z nich dostal zpět.

Na další stranu otočíte kliknutím

Stáhnout jako .CBR
 

Novinky ve hře

Vzhled mapy – poušť

Pouštní vzhled mapy je předmět, který obdrží všichni vlastníci Přehledu šampionátu The International 2015, a jak můžete vidět, mění mapu k nepoznání. Krom toho je však také první vlaštovkou podobných vzhledů, jejichž tvorbu budou mít nyní komunitní tvůrci usnadněnou díky našemu kompletnímu předělání toho, jak funguje „podklad“ mapy.

Desert – balíček hudby

Balíček exoticky laděné hudby složené umělcem Mattem Hawkenem se ze Steam Workshopu probojoval až do samotné hry, kde perfektně doplní nový pouštní vzhled mapy.

Kvalita stínů „Ultra“

Hráči si nyní mohou v nastavení obrazu zvolit novou úroveň kvality stínů zvanou „Ultra“. Ta stíny vykresluje ve dvojnásobně vyšším rozlišení než kdy dříve a zajišťuje preciznější stíny jak hrdinů, tak okolního prostředí, a to nezávisle na vzhledu mapy či efektu počasí.

Mód Colosseum

Nová pouštní mapa

Populární mód Colosseum nezůstává pozadu a ode dneška nabízí všem hráčům novou pouštní mapu disponující také novou pastí, kutálejícím se balvanem. Přejděte tedy do sekce „Herna“, ve které se nyní nacházejí veškeré uživatelské módy, a vyzkoušejte ji!

Nested Treasure II

Co to? V této truhle se ukrývají další truhly! To není vtip, skutečně, truhla Nested Treasure II obsahuje jednu z několika truhel přidaných v roce 2015. Krom toho však také pro ty šťastnější z Vás hlídá nástroj Set Redemption Token, který lze směnit za jakýkoli obyčejný (nikoli vzácný bonusový) set ze zmíněných truhel ukrytých uvnitř.

Novinky v klientu

Statistiky hrdinů

Ať už se chcete poučit ze svých chyb nebo se jen pochlubit svými schopnostmi ostatním, detailní statistiky přijdou vhod. Je libo statistiky pouze jednoho hrdiny? Máme. A co statistiky všech v jedné tabulce? Také máme!

Nový přístup do zbrojnice

Správa zbrojnice moderního hrdiny není žádný med a procházení polic plných zaprášených nátepníků a rezavých mečů v honbě za dávno zapomenutou truhlicí zabírá až nepříjemně moc času. Proto přinášíme ikonku zbrojnice, která sídlí v pravém rohu hlavní lišty a z jakékoli nabídky v klientu hry Dota 2 Vám tak je schopna rychle a přehledně ukázat, co nového přibylo do Vaší zbrojnice.

Nový obchod v klientu

Ne všechny dobré obchody jsou tajné. Nově se do jednoho veřejně přístupného můžete podívat z hlavní lišty klienta hry Dota 2 a kdo ví, třeba si i koupit pár setů předmětů nebo nových truhel.

Soukromé kanály

Chcete trochu soukromí pro sebe a své přátele? Nebo pro sebe a své nepřátele? Vytvořte si soukromý kanál, kde budete svými pány a budete moci spravovat povolení ostatních hráčů.

 

Novinky v aktualizaci 6.86

Změny mapy

Nejen vůlí přírody, ale také vlivem nekonečných bitev, změnila krajina kolem řeky svou tvář. Nebojte, poznáte ji, ale skýtá spoustu nových cest jak pro tým Radiant, tak pro tým Dire. Pořádně se po nich projděte a obhlédněte pozměněné okolí, protože jen tak zajistíte, že se k fontáně vrátíte po svých a ne v rakvi.

Nová runa tajemství

Od začátku každé bitvy až po skolení jednoho z Ancientů se hrdinové střetávají na okrajích řeky, kde se z mystických energií rodí rozličné runy. Ty nově přivítají další obyvatelku, runu tajemství, která jak čarodějům, tak bojovníkům svými pradávnými silami zajistí kratší cooldowny schopností a také menší spotřebu many právě pro používání těchto schopností.

Nové herní předměty

Faerie Fire

Požehnání od víly za nízkou cenu. To je předmět Faerie Fire, jehož intenzivní záře zajišťuje svému nositeli vyšší poškození a případně i část zdraví. To když se jej rozhodnete sníst.

Dragon Lance

Staňte se silnými a rychlými, jako jsou krotitelé wyvern! Pořiďte si předmět Dragon Lance, který poskytuje stejný bonus k síle, rychlosti útoku a poškození. Navíc také navyšuje dosah hrdinů s útoky na dálku.

Aether Lens

Předmět Aether Lens svému nositeli navyšuje celkové množství many a odolnost vůči magickému poškození. To ale není vše, také zajišťuje lepší regenerací zdraví, zvýšený dosah schopností a navýšení jejich poškození.

Iron Talon

Předmět Iron Talon nabízející zvýšení brnění a bonusy předmětu Quelling Blade by měl být základní výbavou každého hrdiny. Ostatním hrdinům nebo Ancient creepům sice nic nedělá, avšak jeho mocné schopnosti se obávají všichni slabší tvorové. A stromy.

Nové tváře Kapitánského režimu

Po dlouhém čekaní, kdy mohli bitevní vřavu sledovat pouze zpovzdálí, do Kapitánského režimu zavítali tři další hrdinové, jmenovitě Oracle, Terrorblade a Earth Spirit.

Nové kempy neutrálních creepů

Jak jsme Vám už pověděli, mapa částečně změnila svou podobu a obyvatelé lesů se tomu náležitě přizpůsobili osídlením dvou nových lokací, konkrétně poblíž obou tajných obchodů. Naleznou tam klid od bitvy nebo je hrdinové využijí pro zisk zlaťáků a zkušeností?

Aktualizace hrdinů

Válka. Válka se nikdy nezmění. Ale její účastníci ano. Ode dneška proto Death Prophet, Faceless Void, Riki, Lone Druid a Doom disponují novými schopnostmi. Podrobnosti o nich zjistíte níže.

OBECNÉ

 • Byla přidána runa tajemství

  Snižuje cooldown všech schopností o 30 % a také snižuje spotřebu many těchto schopností o 50 %.

  Působí 50 sekund.


 • Odměna za zabití creepa se navyšuje o 1 zlaťák za každý další cyklus Tedy každých 7 minut a 30 sekund

 • Poškození obléhacích jednotek a věží bylo navýšeno ze 75 na 85% Obléhací jednotky a věže tak nově hrdinům udělují přibližně o 13 % vyšší poškození.
  Tzn. Poškození věže první úrovně vůči hrdinům stouplo z 82,5 na 93,5 bodu.

 • Výchozí zdraví hrdiny bylo navýšeno ze 150 na 180 bodů

 • Creepové nyní dorazí o něco málo dříve k vrchní věži týmu Dire a spodní věži týmu Radiant

 • Výběr hrdinů v módu Náhodný výběr byl navýšen z 24 na 50
 • Náhodný výběr byl přidán do hodnoceného vyhledávání zápasů
 • Náhodný výběr nyní při výběru používá stejný systém jako hodnocený Výběr ze všech

 • Neutrální creep Centaur Courser má nyní sčítající se auru odolnosti vůči magii (20 % pro jednotky a 5 % pro hrdiny)Jedná se o malého creepa z kempu kentaurů.
 • Neutrální creep Hellbear má nyní sčítající se auru odolnosti vůči magii (20 % pro jednotky a 5 % pro hrdiny)Jedná se o malého creepa z kempu hellbearů.
 • Sčítající se brnění schopnosti Dragonhide Aura bylo navýšeno ze 2 na 3 body
 • Brnění Ancient draků bylo sníženo o 1 bod
 • Ancient creepové se nyní chovají jako ostatní neutrální creepové a zkušenosti za jejich zabití se tak dělí mezi všemi hrdiny v okolí

 • Neutrální creep Ancient Black Dragon získal novou schopnost Fireball

  Fireball
  =======

  Zacílí oblast o rozloze 300 jednotek a vrhne na ni ohnivou kouli, která ji na 10 sekund zapálí. Uděluje 85 bodů poškození za sekundu.

  Cooldown: 10 sekund
  Spotřeba many: 100 bodů
  Dosah schopnosti: 1000 jednotek


 • Schopnost Frenzy creepa Ancient Thunderhide lze nyní zacílit na jednotku
 • Schopnost Mana Aura creepa Hill Troll Priest nyní poskytuje 3 body namísto 2
 • Cooldown schopnosti Purge creepa Satyr Banisher byl snížen z 5 na 3 sekundy
 • Regenerace zdraví schopnosti Unholy Aura creepa Satyr Tormenter byla navýšena ze 4 na 6 bodů
 • Dosah schopnosti Shockwave creepa Satyr Tormenter byl zvýšen z 800 na 1200 jednotek
 • Rychlost schopnosti Shockwave creepa Satyr Tormenter byla snížena z 1050 na 900
 • Poškození schopnosti Shockwave creepa Satyr Tormenter bylo zvýšeno ze 125 na 160 bodů
 • Dosah útoku creepů Dark Troll Summoner a Hill Troll byl snížen z 500 na 400 jednotek
 • Poškození útoku creepa Dark Troll Summoner bylo zvýšeno o 6 bodů

 • Roshanovo výchozí brnění bylo navýšeno o 1 bod
 • Roshanova výchozí doba útoku byla zvýšena z 1 na 2 sekundy
 • Roshan má nyní +100 bodů k rychlosti útoku Útočí ve stále stejné frekvenci, jen je méně náchylný na negativní rychlost útoku.

 • Byl přidán „Patrol“
 • Nyní můžete vyvolat zaměřovací kurzor i při umlčení. Chyba se Vám tak zobrazí až po zacílení, nikoli hned po stisku klávesy
 • Schopnosti zaměřující jeden cíl, ale mající plošný účinek, mají nové rozhraní při používání Schopnosti jako Frost Nova, Storm Bolt, apod.

 • Trvání fáze před výběrem v módu Výběr ze všech byla snížena z 15 na 5 sekund
 • Věže již nemají velmi malou odměnu v podobě zkušeností (dříve bylo 25 zkušeností rovnoměrně rozdělených v oblasti)

 • Byly zjednodušeny některé méně používané typy poškození a brnění

  Byl odstraněn typ útoku „lehký útok“ a následující jednotky tak nyní používají standardní typ útoku (přibližná změna poškození vůči budovám 40->50 %): Centaur Conqueror, Hellbear, Hellbear Smasher, Wildwind Ripper, Satyr Tormenter, Ancient Granite Golem, Ancient Black Dragon, Forged Spirit, Spiderling a Warlockův golem.

  Byl odstraněn typ brnění „slabé brnění“ a následující jednotky tak nyní používají typ „lehké brnění“ (tedy stejné jako creepové): Beastmasterův Hawk

  Byly zkombinovány typy brnění „základní“ a „silné“ (jaké používají další neutrální creepové): Kobold Soldier, Vhoul Assassin, Ghost, Hill Troll Berserker, Hill Troll Priest, Harpy Scout, Harpy Stormcrafter, Beastmasterův Boar, Undyingův Tombstone, Pugnův Netherward, Psionic Trap Templar Assassin, Land Mine Techies, Stasis Trap Techies a Remote Mine Techies.
Mapa

 • Byl přidán nový neutrální kemp silných creepů k tajným obchodům obou týmů
 • Byly přidány schody od tajného obchodu týmu Radiant k místu pro wardu nad ním
 • Kemp silných creepů týmu Radiant byl přesunut blíže k offlane týmu Dire
 • V džungli týmu Radiant byly prohozeny kempy středně silných a silných creepů
 • Byla přidána nová cesta ze středu (od týmu Radiant) do džungle týmu Radiant
 • Byla přidána nová cestička z džungle týmu Radiant k řece poblíž Roshana
 • K místu pro wardu týmu Radiant u spodní runy se lze nyní dostat i po svých
 • Za tajným obchodem týmu Dire se nyní nachází nová cestička
 • Kolem vrchní věže druhé úrovně týmu Radiant je nyní více místa
 • Spodní runa byla posunuta o malý kousek nahoru
 • Prostřední věž první úrovně týmu Radiant byla posunuta o kousek dozadu
 • Byla opravena oblast oživování malého kempu creepů u týmu Radiant
 • Bylo přidáno nové místo pro wardu poblíž Ancient creepů týmu Radiant, ze kterého však není vidět na vrchní runu
 • Byla přidána nová cestička vedoucí k místu pro wardu pod tajným obchodem týmu Radiant
 • Schody ze strany týmu Radiant vedoucí k vrchní runě byly posunuty dál od runy (o něco blíže k prostřední lince)
 • Schody ze strany týmu Dire vedoucí k vrchní runě byly posunuty o kousek blíž k runě
 • Byly upraveny schody vedoucí od Ancient creepů týmu Radiant a jejich okolí
 • Byly upraveny cestičky v lese poblíž postranního obchodu týmu Dire
 • Byly upraveny cestičky poblíž postranního obchodu týmu Radiant a jedna nová směřující na jih byla přidána
 • Bylo přidáno nové místo pro wardu po pravé straně od vrchní věže první úrovně týmu Radiant
 • Bylo přidáno několik stromů k pravé straně schodů vedoucích od Ancient creepů týmu Radiant
 • Tým Dire nyní může z prostřední linky vejít do džungle týmu Radiant a přejít ji na kraj bez toho, aby zasáhl Smoke of Deceit nepřátelského týmu
 • Byla přidána nová cestička nad postranní obchod týmu Dire
 • Byla přidána nová cestička doprostřed řady stromů poblíž spodní věže druhé úrovně týmu Radiant
 • Byla přidána cestička k místu pro wardu poblíž spodní runy
 • Byla zmenšena oblast, ze které lze pullnout kemp silných creepů u safelane týmu Dire
 • Byla přidána cestička na kopec nad vrchní runou z džungle týmu Dire
 • Byla přidána cestička v lese pod spodním postranním obchodem
 • Bylo přidáno několik stromů do základny týmu Dire poblíž okraje mezi prostření a vrchní věž
 • Byly upraveny cestičky poblíž místa pro wardu u kempu silných creepů týmu Radiant
 • Byla přidána nová cestička pod kemp silných creepů týmu Radiant
 • Na prostřední linku týmu Dire poblíž okraje tajného obchodu bylo přidáno místo pro schování se
 • Pod vrchní věž druhé úrovně týmu Radiant bylo přidáno několik stromů
 • Byly upraveny stromy nalevo od offlane týmu Dire, které ovlivňují viditelnost hrdinů přicházejících právě zleva
 • Byla přidána cestička nad Ancient creepy týmu Radiant vedoucí k novému místu pro wardu
 • Bylo maličko upraveno umístění tajného obchodu týmu Dire
 • Byly částečně upraveny cestičky poblíž levého spodního místa pro wardu týmu Radiant
 • Bylo upraveno rozmístění stromů umístěných napravo nahoře nad prostředním kempem creepů týmu Radiant
 • Schody týmu Radiant vedoucí ke spodní runě byly posunuty o kousek dozadu
 • Nad dřívější kemp silných creepů týmu Radiant (nově kemp středně silných creepů) bylo mezi stromy přidáno několik míst, kde se lze schovat
 • Malý kemp creepů týmu Radiant byl posunut o kousek dolů
 • Prostřední kemp středně silných creepů týmu Radiant byl posunut o kousek dolů a dle toho byly kolem něj upraveny stromy
 • Napravo od Ancient creepů týmu Dire blíže k spodní lince bylo přidáno místo, kde se lze schovat
 • Byla částečně upravena pozice prostředních schodů týmu Radiant
 • Napravo od malého kempu creepů týmu Radiant přibyla nová cestička
 • Nad vrchní věží druhé úrovně týmu Dire bylo mezi stromy přidáno několik nových cestiček a míst pro schování seHRDINOVÉ

[[alchemist]]
 • Bonus schopnosti Greevil’s Greed k runě darů byl změněn z 5násobného na 3/4/5/6násobný
 • Byla opravena schopnost Greevil’s Greed, která Alchemistovi zajišťovala nesnížené zlaťáky během trvání penalizace za vykoupení
[[bane]]
 • Rychlost pohybu byla snížena z 315 na 310
[[batrider]]
 • Výchozí regenerace zdraví byla navýšena z 0,25 na 2 body
 • Spotřeba many schopnosti Flamebreak byla snížena ze 140 na 110/120/130/140 bodů
[[beastmaster]]
 • Schopnost Wild Axes se již nezaměřuje na jednotku
 • Cooldown schopnosti Call of the Wild byl změněn ze 40 na 42/38/34/30 sekund
[[bloodseeker]]
 • Cooldown schopnosti Blood Rite byl změněn z 29/26/23/20 na 30/25/20/15 sekund
[[bounty_hunter]]
 • Redukce rychlosti pohybu a útoku schopnosti Jinada byla zvýšena z 25 na 25/27/29/31%
[[brewmaster]]
 • Cooldown schopnosti Drunken Haze byl snížen z 8 na 8/7/6/5 sekund
 • Poškození vyvolaným jednotkám schopnosti Dispel Magic (Storma z ultimátní schopnosti Primal Split) bylo zvýšeno z 200 na 500 bodů
 • Cooldown schopnosti Dispel Magic (Storma z ultimátní schopnosti Primal Split) byl snížen ze 6 na 4 sekundy
 • Cooldown schopnosti Wind Walk (Storma z ultimátní schopnosti Primal Split) byl snížen ze 7 na 5 sekund
[[bristleback]]
 • Bylo přidáno vylepšení Aghanim’s Scepterem

  Se Scepterem není třeba schopnost Nasal Goo zacílit, místo toho po použití pokryje sopelem všechny nepřátele v rozsahu do 600 jednotek

 • Spotřeba many schopnosti Nasal Goo byla snižena z 30 na 25 bodů
 • Maximální poškození schopnosti Quill Spray bylo zvýšeno ze 400 na 450 bodů
[[broodmother]]
 • Poškození schopnosti Spawn Spiderlings bylo sníženo ze 75/150/225/300 na 70/140/210/280 bodů
[[centaur]]
 • Poškození schopnosti Return bylo zvýšeno z 30/42/54/66 na 30/45/60/75%
[[chaos_knight]]
 • Bonus k poškození schopnosti Reality Rift byl zvýšen ze 60/80/100/120 na 60/100/140/180 bodů
[[chen]]
 • Výchozí síla byla zvýšena z 20 na 23 bodů
 • Spotřeba many schopnosti Penitence byla snížena ze 100 na 70 bodů
 • Trvání schopnosti Penitence bylo navýšeno z 5/6/7/8 na 8 sekund
[[clinkz]]
 • Přírůstek obratnosti byl navýšen ze 3 na 3,3 bodu
[[rattletrap]]
 • Přírůstek síly byl navýšen z 2,7 na 2,9 bodu
 • Ozubená kola schopnosti Power Cogs se nyní objeví v oválnějším uspořádání (dříve obdélník)
[[crystal_maiden]]
 • Cooldown schopnosti Crystal Nova byl snížen z 13 na 12 sekund
 • Regenerace many čtvrté úrovně schopnosti Arcane Aura byla zvýšena z 2,5/5 (spojenci/CM) na 3/6 bodů
[[dark_seer]]
 • Výchozí inteligence byla snížena z 27 na 25 bodů
 • Schopnost Ion Shell lze nyní očistit
[[dazzle]]
 • Spotřeba many schopnosti Poison Touch byla snížena ze 100 na 70 bodů
 • Doba vyvolávání schopnosti Shallow Grave byla zvýšena z 0,3 na 0,35 sekundy
 • Spotřeba many schopnosti Shallow Grave byla zvýšena ze 140/130/120/110 na 150 bodů
 • Schopnost Weave již neposkytuje viditelnost letící jednotky (800 jednotek). Nyní na 3 sekundy poskytuje dohled pozemní jednotky v dosahu schopnosti
[[death_prophet]]
 • Hrdina byl dočasně odebrán z Kapitánského režimu
  Z důvodu velkých změn byli z Kapitánského režimu dočasně odebráni hrdinové: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki a Winter Wyvern.

  Většina z nich se do Kapitánského režimu vrátí v nadcházející aktualizaci 6.86b/c.

 • Schopnost Witchcraft byla nahrazena novou schopností Spirit Siphon

  Spirit Siphon
  =======

  Vytvoří přízračné spojení spojení mezi Death Prophet a nepřátelskou jednotkou, která jím bude zpomalena o 6/10/14/18% a bude z ní sáno 20 + 1/1.8/2.6/3.4% maximálního zdraví za sekundu. Trvá 4 sekundy.

  Dosah schopnosti: 500 jednotek

  Dosah spojení: 300 jednotek

  Má 1/2/3/4 nabití, která se obnovují po 45 sekundáchNa jednu jednotku nemůže schopnost působit vícekrát. Nefunguje na Roshanovi.
  Spotřeba many: 70/65/60/55 bodů

 • Výchozí rychlost pohybu byla zvýšena z 280 na 310
 • Cooldown schopnosti Crypt Swarm byl snížen z 8 na 8/7/6/5 sekund
 • Cooldown schopnosti Silence byl snížen z 15 na 15/14/13/12 sekund
 • Počet duší schopnosti Exorcism byl navýšen z 8/14/21 na 8/16/24
 • Frekvence vyvolávání duchů schopnosti Exorcism byla snížena z jednoho za 0,1 sekundy na jednoho za 0,3 sekundy
[[doom_bringer]]
 • Hrdina byl dočasně odebrán z Kapitánského režimu
  Z důvodu velkých změn byli z Kapitánského režimu dočasně odebráni hrdinové: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki a Winter Wyvern.

  Většina z nich se do Kapitánského režimu vrátí v nadcházející aktualizaci 6.86b/c.

 • Schopnost Level Death byla nahrazena novou schopností Infernal Blade

  Infernal Blade
  =======

  Pasivní/automaticky sesílaná schopnost, která na 0,3 sekundy krátce omráčí a na cíl uvalí 4 sekundy trvající hoření, které uděluje magické poškození ve výši 40 + 1.25/2.5/3.75/5 % z max. zdraví.

  Cooldown: 16/12/8/4 sekund
  Spotřeba many: 40 bodů

 • Základní doba útoku byla zvýšena z 1,7 na 2 sekundy
 • Poškození/léčení schopnosti Scorched Earth bylo sníženo z 12/23/34/45 na 10/20/30/40 bodů
 • Navýšení rychlosti schopnosti Scorched Earth bylo sníženo z 16 na 14%
 • Cooldown schopnosti Doom byl navýšen ze 100 na 125 sekund
[[dragon_knight]]
 • Regenerace zdraví schopnosti Dragon Blood byla navýšena ze 2/3/4/5 na 3/6/9/12 bodů
 • Plošný rozsah útoků ledového draka schopnosti Elder Dragon Form byl navýšen z 250 na 300 jednotek
  Nyní tedy rozsah správně odpovídá plošnému poškození
[[drow_ranger]]
 • Bylo přidáno vylepšení Aghanim’s Scepterem

  Scepter umožní útokům Drow Ranger, aby se po zásahu cíle rozštípnuly a zasáhly další 2 náhodné nepřátelské jednotky v dosahu do 375 jednotek od primárního cíle šípy s 50% poškozením. Primární cíl utrží celé poškození.

  Rozštípnuté šípy se chovají jako normální útoky, tudíž jsou na ně aplikovány všechny modifikátory útoku.

[[earth_spirit]]
 • Hrdina byl přidán do Kapitánského režimu
 • Přírůstek inteligence byl snížen z 2,4 na 2,1 bodu
 • Rozsah omráčení schopnosti Boulder Smash byl snížen z 200 na 160 jednotek
 • Schopnost Geomagnetic Grip může nyní spojenecké hrdiny přitáhnout jen, když je vylepšena Aghanim‘s Scepterem
[[elder_titan]]
 • Poškození schopnosti Earth Splitter bylo změněno z 35 na 30/40/50%
 • Spotřeba many schopnosti Earth Splitter byla změněna ze 175 na 125/175/225 bodů
 • Fyzické poškození schopnosti Earth Splitter už není redukováno blokem poškození
[[ember_spirit]]
 • Fire Remnanti již neposkytují dohled
[[enchantress]]
 • Cooldown schopnosti Enchant byl snížen z 30/25/20/15 na 30/24/18/12 sekund
[[enigma]]
 • Rychlost pohybu Eidolonů byla zvýšena z 250/250/260/260 na 260/280/300/320
 • Poškození schopnosti Malefice bylo zvýšeno z 25/40/55/70 na 30/50/70/90 bodů
 • Cooldown schopnosti Black Hole byl snížen z 200/190/180 na 200/180/160 sekund
[[faceless_void]]
 • Hrdina byl dočasně odebrán z Kapitánského režimu
  Z důvodu velkých změn byli z Kapitánského režimu dočasně odebráni hrdinové: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki a Winter Wyvern.

  Většina z nich se do Kapitánského režimu vrátí v nadcházející aktualizaci 6.86b/c.

 • Schopnost Backtrack byla nahrazena novou schopností Time Dilation

  Time Dilation
  =======

  Na 6/7/8/9 sekund uvalí debuff na všechny nepřátele poblíž (v rozsahu do 650 jednotek), který zmrazí cooldowny jejich schopností a sníží rychlost jejich útoku o 4/6/8/10 %. Toto procento se navyšuje za každý zmrazený cooldown.

  Cooldown: 34/28/22/16 sekund
  Spotřeba many: 50 bodů

 • Schopnost Timewalk již nezpomaluje jednotky
 • Schopnost Timewalk nyní vyblokuje jakékoli poškození utržené v posledních 2 sekundách
 • Cooldown schopnosti Timewalk byl změněn z 19/17/15/13 na 24/18/12/6 sekund
 • Spotřeba many schopnosti Timewalk byla snížena z 90 na 40 bodů
 • Dosah schopnosti Timewalk byl snížen ze 700/900/1100/1300 na 550 jednotek
 • Doba vyvolávání schopnosti Timewalk byla snížena z 0,35 na 0,2 sekundy
[[gyrocopter]]
 • Poškození první rakety schopnosti Call Down bylo sníženo z 250/300/350 na 220/285/350 bodů
[[huskar]]
 • Bonusy schopnosti Berserker’s Blood jsou nyní udělovány lineárně od plného zdraví až po 10 % (dříve byly udělovány skokově vždy po 7 % zdraví)
 • Maximální odolnost vůči magii schopnosti Berserker’s Blood byla snížena ze 42/56/70/84 na 20/30/40/50 %
[[invoker]]
 • Invoker nyní hned do začátku hry získá schopnost Invoke na 1. úrovni
 • Schopnost Invoke lze vylepšit na 6./11./16. úrovni
 • Invoker na 25. úrovni (kterému nyní chybí jedna úroveň schopnosti) získá speciální schopnost, která navyšuje všech 6 základních statistik
[[jakiro]]
 • Výchozí poškození bylo zvýšeno o 7 bodů
[[keeper_of_the_light]]
 • Redukce cooldownu schopnosti Chakra Magic byla zvýšena ze 2/3/4/5 na 3/4/5/6 bodů
 • Trvání buffu schopnosti Chakra Magic bylo zvýšeno z 12 na 15 sekund
 • Schopnost Chakra Magic nyní obnovuje a navyšuje hodnotu many o 75/150/225/300 bodů
[[kunkka]]
 • Bylo přidáno vylepšení Aghanim’s Scepterem

  Se Scepterem schopnost Ghost Ship přitáhne nepřátele v rozsahu do 200 jednotek blíže k místu dojezdu lodě. Loď také nyní vyjede přímo z Vaší momentální pozice, dříve vyjížděla spíše zpoza vás. Dojezd má však stále stejný.

  Když jsou nepřátelé přitahováni, mohou provádět další akce. Podobně jako při odhození schopností Gust Drow Ranger

 • Schopnost Torrent nyní poskytuje týmu dohled na cílovou oblast hned po seslání, nikoli až po samotném spuštění
 • Schopnost Tidebringer je nyní automaticky sesílanou schopností, která se spustí pouze, pokud je zapnuta nebo přímo použita na cíl
 • Poškození schopnosti Tidebringer bylo zvýšeno z 20/35/50/65 na 25/40/55/70 bodů
 • Rozsah schopnosti Tidebringer byl změněn z 500/500/500/600 na 450/500/550/600 jednotek
 • Spotřeba many schopnosti Ghost Ship byla snížena ze 150/200/250 na 125/175/225 bodů
[[legion_commander]]
 • Cooldown schopnosti Moment of Courage byl snížen z 2,7/2,1/1,5/0,9 na 2,6/2,0/1,4/0,8 sekundy
 • Aghanim’s Scepter nyní zajistí, že je Legion Commander a cíl schopnosti Duel imunní vůči jakémukoli okolnímu poškození (tzn. mimo duelového)
 • Trvání schopnosti Duel vylepšení Aghanim’s Scepterem je nyní 4,75/5,5/6,25 sekundy
[[life_stealer]]
 • Bonus k rychlosti útoku schopnosti Rage byl navýšen ze 30/45/60/80 na 50/60/70/80 bodů
 • Poškození a lifesteal schopnosti Feast byl navýšen ze 4/5/6/7 na 4,5/5,5/6,5/7,5 %
 • Cooldown schopnosti Infest byl snížen ze 100 na 100/75/50 sekund
[[lion]]
 • Spotřeba many schopnosti Earth Spike byla snížena ze 100/120/145/170 na 100/120/140/160 bodů
 • Trvání schopnosti Earth Spike bylo navýšeno z 1,02/1,52/2,02/2,52 na 1,1/1,6/2,1/2,6 sekundy
 • Cooldown schopnosti Mana Drain byl snížen z 20/15/10/5 na 16/12/8/4 sekundy
[[lone_druid]]
 • Hrdina byl dočasně odebrán z Kapitánského režimu
  Z důvodu velkých změn byli z Kapitánského režimu dočasně odebráni hrdinové: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki a Winter Wyvern.

  Většina z nich se do Kapitánského režimu vrátí v nadcházející aktualizaci 6.86b/c.

 • Schopnost Synergy byla nahrazena novou schopností Savage Roar

  Savage Roar
  =======

  Po vyvolání navýší rychlost pohybu nepřátel v okolí do 325 jednotek (jak od Druida, tak medvěda) o 20 % na 1,2/1,6/2/2,4 sekundy. Platí pro pohyb směrem k jejich fontáně.

  Cooldown: 28/24/20/16 sekund
  Spotřeba many: 50 bodů

  Poznámka: Nepřítel zamotaný schopností Entangling Claws nebude moci pokračovat v útěku. Spirit Bear také disponuje touto schopností, ale sdílí cooldown s Druidem.

 • Poškození útoku Spirit Beara byla zvýšeno z 33 na 35/45/55/65 bodů
 • Rychlost pohybu Spirit Beara byla zvýšena z 320/320/330/340 na 320/330/340/350
 • Trvání schopnosti Rabid bylo zvýšeno z 10 na 18/22/26/30 sekund
 • Navýšení rychlosti pohybu schopnosti Rabid bylo zvýšeno z 5/10/15/20% na 10/15/20/25%
 • Bonus ke zdraví schopnosti True Form byl navýšen z 250/400/600 na 300/600/900 bodů
[[luna]]
 • Rychlost otáčení byla zvýšena z 0,4 na 0,6
 • Interval mezi paprsky schopnosti Eclipse vylepšené Aghanim’s Scepterem byl snížen z 0,6 na 0,3 sekundy
[[lycan]]
 • Lycanovi vlci schopnosti Summon Wolves a schopnost Shapeshift již nemají 100% šanci na kritické zásahy
 • Lycanovi vlci schopnosti Summon Wolves nyní na 2. úrovni získají schopnost Cripple, která jim dává 20% šanci na zmrzačení cíle. Cíl bude následně po 4 sekundy dostávat 8 bodů poškození za sekundu a dočasně přijde o 40 bodů rychlosti útoku
 • Schopnost Shapeshift nyní zajišťuje všem hráčem ovládaným jednotkám 40% šanci na kritický zásah ve výši 1,4/1,6/1,8násobku obyčejného útoku
[[magnataur]]
 • Bylo přidáno vylepšení Aghanim’s Scepterem

  Se Scepterem se schopnost Empower změní na auru ovlivňující spojenecké hrdiny. Hrdiny s útoky na dálku ovlivňuje poloviční silou a přidává jim schopnost udělit plošné poškození kolem cíle v rozsahu do 200 jednotek.

  Lze stále seslat na vybrané jednotky, ale nesčítá se na nich.

 • Dosah (tedy délka běhu) schopnosti Skewer byl navýšen ze 750/900/1050/1200 na 900/1000/1100/1200 jednotek
 • Zpomalení schopnosti Skewer bylo sníženo ze 40% na 25/30/35/40%
 • Trvání zpomalení schopnosti Skewer bylo navýšeno z 2,5 na 2,5/2,75/3/3,25 sekundy
[[medusa]]
 • Had schopnosti Mystic Snake již nezískává větší manasteal při každém přeskoku
 • Schopnost Mystic Snake nyní krade 11/14/17/20 % z celkové many
[[meepo]]
 • Dvojnásobné poškození (tedy runa) již nepůsobí na všechny Meepy klony
[[mirana]]
 • Dosah útoku byl navýšen ze 600 na 630 jednotek
 • Rozsah schopnosti Starstorm byl navýšen ze 625 na 650 jednotek
 • Schopnost Sacred Arrow nyní okamžitě zabije první jednotku, kterou zasáhne, pokud se jedná o obyčejného creepa (ne Ancient creepa)
[[morphling]]
 • Výchozí poškození schopnosti Adaptive Strike bylo navýšeno z 50/60/70/80 na 100 bodů
 • Spotřeba many schopnosti Adaptive Strike byla snížena ze 100 na 100/90/80/70 bodů
 • Rychlost schopnosti Morph byla navýšena ze 2/4/6/10 na 2/4/8/16 bodů za sekundu
 • Schopnost Morph nyní přesouvá body v sekundových intervalech
  Dříve přesouvala ve dvousekundových intervalech, avšak rychlost se tím nezměnila
 • Cooldown schopnosti Hybrid byl snížen ze 140 na 120 sekund
[[naga_siren]]
 • Výchozí inteligence byla navýšena z 18 + 1,95 na 21 + 2,0 body
[[furion]]
 • Výchozí inteligence byla navýšena o 4 body
 • Poškození Treantů bylo navýšeno z 28 na 32 bodů Pro Greater Treanty to znamená změnu z 84 na 96 bodů
[[necrolyte]]
 • Výchozí brnění bylo zvýšeno o 1 bod
[[night_stalker]]
 • Zpomalení schopnosti Void v noci bylo sníženo ze 4 na 2,5/3/3,5/4 sekundy
[[nyx_assassin]]
 • Trvání schopnosti Impale bylo bylo zvýšeno z 1,27/1,77/2,27/2,77 na 1,6/2,0/2,4/2,8 sekundy
 • Cooldown schopnosti Spiked Carapace byl snížen z 23/20/17/14 na 22/18/14/10 sekund
[[ogre_magi]]
 • Výchozí regenerace zdraví byla zvýšena z 2,5 na 3,5 bodu
[[oracle]]
 • Hrdina byl přidán do Kapitánského režimu
 • Cooldown schopnosti Fate’s Edict byl změněn z 12 na 16/13/10/7 sekund
 • Trvání schopnosti Fate’s Edict bylo sníženo ze 3/4/5/6 na 3/3,5/4/4,5 sekundy
 • Dosah schopnosti Fate’s Edict byl změněn ze 700 na 500/600/700/800 jednotek
 • Spotřeba many schopnosti Fortune’s End byla snížena ze 130 na 110 bodů
 • Schopnost Fortune’s End může nyní zacílit spojence
  Neudělí mu poškození, pouze jej očistí a svůj efekt udělí plošně
 • Schopnost False Promise již neodstraňuje debuffy několikrát
  Tzn. odstraní debuffy pouze při seslání, nikoli i následně poté
 • Trvání schopnosti False Promise bylo navýšeno z 6/7/8 na 7/8/9 sekund
 • Cooldown schopnosti False Promise byl změněn z 80/60/40 na 90/60/30 sekund
 • Spotřeba many schopnosti False Promise byla snížena z 200 na 100 bodů
[[obsidian_destroyer]]
 • Byla přepracována schopnost Astral Imprisonment

  Astral Imprisonment nyní po skončení udělí poškození nepřátelům nacházejícím se kolem cíle. Cíl utrží poškození také, pokud se jedná o nepřítele. Uděluje 75/150/225/300 bodů magického poškození a působí v oblasti do 400 jednotek. Se Scepterem utržíte plošné poškození pouze jednou.

  Již nekrade inteligenci.

  Lze nyní seslat i na creepy.

 • Cooldown schopnosti Astral Imprisonment byl změněn z 18/16/14/12 na 20/17/14/11 sekund
 • Dosah schopnosti Astral Imprisonment byl změněn z 500 na 450/500/550/600 jednotek
 • Trvání schopnosti Astral Imprisonment bylo navýšeno z 1/2/3/4 na 4 sekundy
 • Rozsah schopnosti Essence Aura byl snížen z 1000 na 900 jednotek (standard pro aury)
 • Schopnost Arcane Orb nyní krade 0/1/2/3 bodů inteligence za zásah po 40 sekund (platí pouze pro hrdiny)
 • Přírůstek inteligence byl snížen z 3,3 na 2,7 bodu
[[phantom_assassin]]
 • Výchozí inteligence byla navýšena ze 13 + 1 na 15 + 1,4 bodu
[[phoenix]]
 • Rychlost otáčení při schopnosti Sun Ray byla navýšena z 20 na 25
 • Poškození schopnosti Supernova za sekundu bylo navýšeno z 60/80/100 na 60/90/120 bodů
[[puck]]
 • Spotřeba many schopnosti Illusory Orb byla snížena ze 150 na 80/100/120/140 bodů
 • Cooldown schopnosti Illusory Orb byl navýšen z 11 na 14/13/12/11 sekund
 • Cooldown schopnosti Waning Rift byl snížen z 16 na 16/15/14/13 sekund
 • Schopnost Waning Rift již neumlčuje pouze hrdiny
[[pudge]]
 • Byl přepracován bonus Aghanim‘s Scepteru

  Snižuje cooldown schopnosti Meat Hook na 4 sekundy a navyšuje poškození této schopnosti z 360 na 475 bodů.

  Poznámka: Již nepřidává předešlé bonusy.

 • Poškození schopnosti Dismember bylo změněno ze 75/125/175 na 60/90/120 +30/40/50 % síly
 • Schopnost Dismember nyní Pudge léčí ve výši uděleného poškození
[[pugna]]
 • Schopnost Decrepify již nezpomaluje spojence
[[queenofpain]]
 • Poškození schopnosti Scream of Pain bylo sníženo z 85/165/225/300 na 75/150/225/300 bodů
 • Rychlost pohybu vlny schopnosti Sonic Wave byla snížena z 1100 na 900
[[riki]]
 • Hrdina byl dočasně odebrán z Kapitánského režimu
  Z důvodu velkých změn byli z Kapitánského režimu dočasně odebráni hrdinové: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki a Winter Wyvern.

  Většina z nich se do Kapitánského režimu vrátí v nadcházející aktualizaci 6.86b/c.

 • Byla přepracována schopnost Permanent Invisibility, která nyní zahrnuje i Backstab

  Permanent Invisibility
  ============

  Při útoku zezadu Riki udělí poškození 0,4/0,6/0,8/1,0 bodu.

  Doba mizení: 6/5/4/3 sekundy

  Poznámka: Již nepřidává regeneraci zdraví v hodnotě 6/8/10/12 bodů

 • Schopnost Blink Strike byla navrácena do svojí původní podoby bez nabití

  Poškození 20/40/60/80 bodů
  Cooldown: 16/12/8/4 sekundy
  Spotřeba many: 50 bodů

 • Byla přidána nová ultimátní schopnost zvaná Tricks of the Trade

  Tricks of the Trade
  ============

  Riki na 3/4/5 sekund zmizí z reálného světa a zaútočí zezadu na všechny nepřátele v rozsahu 450 jednotek kolem. Zaútočí jednou po zmizení a následně každou následující sekundu. Lze kdykoli přerušit.

  Cooldown: 90/80/70 sekund
  Spotřeba many: 75 bodů
  Doba vyvolávání: 0,4 sekundy

 • Přírůstek síly byl snížen z 2 na 1,6 bodu
 • Přírůstek obratnosti byl snížen z 2,9 na 2,2 bodu
 • Výchozí brnění bylo sníženo o 1 bod
 • Schopnost Smoke Screen již nesnižuje rychlost otáčení nepřátel
[[rubick]]
 • Redukce poškození útoku schopnosti Fade Bolt byla zvýšena ze 14/20/26/32 na 20/25/30/35 bodů
[[sand_king]]
 • Byl přepracován bonus Aghanim’s Scepteru

  Zdvojnásobuje dosah schopnosti Burrowstrike a na jí zasažené hrdiny je uvalen jed schopnosti Caustic Finale.

  Poznámka: Již nepřidává předešlé bonusy.

 • Výchozí síla byla zvýšena z 18 na 21 bodů
 • Zpomalení schopnosti Caustic Finale bylo navýšeno z 25 na 30%
[[shadow_demon]]
 • Trvání iluze schopnosti Disruption bylo navýšeno z 5/6/7/8 na 6/8/10/12 sekund
[[nevermore]]
 • Bylo přidáno vylepšení Aghanim’s Scepterem

  Se Scepterem se vlna schopnosti Requiem of Souls vrátí i zpět k Shadow Fiendovi a cestou udělí 40% poškození.

  Veškeré poškození, které udělí cestou zpět hrdinům, se Shado Fiendovi vrátí v podobě léčení.

 • Výchozí brnění bylo sníženo o 1 bod
 • Spotřeba many schopnosti Shadow Raze byla navýšena ze 75 na 90 bodů
[[shadow_shaman]]
 • Shackles total damage increased from 120/180/240/300 to 120/200/280/360
 • Mass Serpent Wards require 2 hits to destroy
  Previously had 135/150/150 hp
[[silencer]]
 • Schopnost Curse of the Silent byla nahrazena novou schopností Arcane Curse

  Arcane Curse
  =======

  V zacílené oblasti aplikuje debuff na nepřátele, kteří začnou dostávat průběžné poškození. Vždy když použijí schopnost, je trvání debuffu prodlouženo. Pokud je zasažený nepřítel umlčen, debuff se zapauzuje (neudělí poškození, ale ani nevyprší).

  Trvání: 7 sekund
  Přičítané trvání: 4 sekundy (přičte se nepříteli po použití schopnosti)
  Poškození za sekundu: 14/21/28/35 bodů

  Cooldown: 18/16/14/12 sekund
  Spotřeba many: 75/95/115/135 bodů
  Rozsah: 425 jednotek

  Ovlivňuje i creepy.

  Poznámka: Použitím schopnosti je myšleno vše, co přidá nabití předmětu Magic Stick a není předmět.

 • Schopnost Glaives of Wisdom už není unikátním modifikátorem útoku
[[skywrath_mage]]
 • Spotřeba many schopnosti Concussive Shot byla snížena ze 110 na 95 bodů
[[slardar]]
 • Schopnost Amplify Damage nyní odhaluje přímo cíl, ne okolí kolem něj
[[storm_spirit]]
 • Spotřeba many schopnosti Electric Vortex byla snížena ze 100/110/120/130 na 85 bodů
[[sven]]
 • Výchozí poškození bylo zvýšeno o 4 body
 • Bonusové poškození aury schopnosti God’s Strength vylepšené Aghanim’s Scepterem bylo zvýšeno z 50/75/100% na 75/100/125%
[[templar_assassin]]
 • Štít schopnosti Refraction je nyní vždy viditelný
[[terrorblade]]
 • Hrdina byl přidán do Kapitánského režimu
[[tidehunter]]
 • Bylo přidáno vylepšení Aghanim’s Scepterem

  S Aghanim’s Scepterem se schopnost Gush přemění na cílenou vlnu, která urazí cestu 1800 jednotek.

  Rozsah: 240 jednotek
  Rychlost pohybu vlny: 1500
  Cooldown: 7 sekund

 • Doba vyvolávání schopnosti Anchor Smash byla snížena z 0,5 na 0,4 sekundy
 • Trvání omráčení schopnosti Ravage bylo změněno z 2,02/2,32/2,77 na 2,0/2,4/2,8 sekundy
[[shredder]]
 • Trvání debuffu schopnosti Whirling Death bylo navýšeno ze 7 na 11 sekund
 • Spotřeba many schopnosti Whirling Death byla snížena ze 70/80/90/100 na 70 bodů
 • Trvání schopnosti Reactive Armor bylo změněno ze 16 na 14/16/18/20 sekund
[[tinker]]
 • Doba vyvolávání schopnosti Laser byla snížena z 0,53 na 0,4 sekundy
 • Dosah schopnosti Laser byl navýšen z 550 na 650 jednotek
[[tiny]]
 • Schopnost Craggy Exterior je nyní spuštěna po dopadu útoku, ne při jeho začátku
[[treant]]
 • Spotřeba many schopnosti Leech Seed byla snížena ze100/110/120/130 na 80/95/110/125 bodů
 • Rozsah schopnosti Overgrowth byl navýšen ze 675 na 800 jednotek
 • Rozsah poškození a dohledu schopnosti Overgrowth vylepšené Aghanim’s Scepterem byl navýšen ze 700 na 800 jednotek
[[troll_warlord]]
 • Rychlost útoku za sečtení schopnosti Fervor byla snížena z 20/25/30/35 na 15/20/25/30
 • Maximální počet sečtení schopnosti Fervor byl navýšen ze 4 na 6
 • Cooldown schopnosti Whirling Axes (na dálku) byl snížen z 20/19/18/17 na 20/18/16/14 sekund
[[tusk]]
 • Rychlost pohybu byla snížena z 305 na 300
 • Poškození schopnosti Ice Shards bylo sníženo ze 70/140/210/280 na 60/120/180/240 bodů
 • Sněhová koule schopnosti Snowball již nemůže vytáhnout jednotky z Blackhole nebo Chronosphere
 • Rozsah pro nabrání spojenců do sněhové koule schopnosti Snowball byl snížen ze 400 na 350 jednotek
[[undying]]
 • Poškození Zombie schopnosti Tombstone bylo sníženo z 35 na 33 bodů
 • Odměna za zničení náhrobku schopnosti Tombstone byla zvýšena ze 75/100/125/150 na 125/150/175/200 zlaťáků
 • Náhrobek schopnosti Tombstone již po zničení nepřidá 44 zkušeností
[[ursa]]
 • Bylo přidáno vylepšení Aghanim’s Scepterem

  S ním může Ursa použít ultimátní schopnost, i když je přerušen. Krom toho je snížen její cooldown na 30/24/18 sekund (z 50/40/30 sekund).

 • Enrage is no longer purgeable
[[vengefulspirit]]
 • Bylo přidáno další vylepšení Aghanim’s Scepterem

  S Aghanim‘s Scepterem se po smrti Vengeful Spirit objeví jednotka Vengeance Illusion. Ta uděluje 50% poškození, dostává 150% poškození a může použít všechny schopnosti Venge (kromě předmětů). Iluze zmizí po oživení původní Vengeful Spirit.

  Poznámka: Stále poskytuje i stávající bonusy schopnosti Nether Swap.

[[venomancer]]
 • Cooldown schopnosti Venomous Gale byl snížen z 22 na 21/20/19/18 sekund
[[visage]]
 • Rozsah schopnosti Stone Form (schopnost Familiarů) byl navýšen z 340 na 350 jednotek
[[warlock]]
 • Výchozí síla byla navýšena o 4 body
 • Trvání schopnosti Shadow Word bylo zvýšeno z 11 na 12 sekund
[[weaver]]
 • Výchozí poškození bylo zvýšeno o 3 body
 • Doba útoku brouků schopnosti The Swarm byla snížena z 1,4/1,25/1,1/0,95 na 1,25/1,1/0,95/0,8 sekundy
[[windrunner]]
 • Schopnosti Shackleshot se nyní lze vyhnout
 • Rychlost projektilu schopnosti Shackleshot byla navýšena z 1515 na 1650
 • Úhel schopnosti Shackleshot byl snížen z 26 na 23 stupňů
 • Rychlost šípu schopnosti Powershot se již nesnižuje tím, jak prolétá jednotkami
[[winter_wyvern]]
 • Hrdina byl dočasně odebrán z Kapitánského režimu
  Z důvodu velkých změn byli z Kapitánského režimu dočasně odebráni hrdinové: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki a Winter Wyvern.

  Většina z nich se do Kapitánského režimu vrátí v nadcházející aktualizaci 6.86b/c.

 • Cooldown schopnosti Cold Embrace byl navýšen ze 17/16/15/14 na 24/21/18/15 sekund
 • Zpomalení schopnosti Arctic Burn bylo sníženo z 25/30/35/40 na 19/26/33/40%
 • Primární a sekundární jednotky zasažené schopností Winter’s Curse jsou nyní imunní vůči veškerému poškození od svých nepřátel
 • Sekundární jednotky zasažené schopností Winter’s Curse mají nyní bonus 50 bodů k rychlosti útoku
 • Rozsah schopnosti Winter’s Curse byl navýšen ze 400 na 500 jednotek
 • Cooldown schopnosti Winter’s Curse byl navýšen ze 110/100/90 na 120/110/100 sekund
 • Trvání schopnosti Winter’s Curse bylo navýšeno z 2,5/3/3,5 na 3,25/4/4,75 sekundy
 • Byla opravena chyba, kvůli které schopnost Winter’s Curse zůstávala na bojišti i poté, co její primární cíl zemřel
[[witch_doctor]]
 • Spotřeba many schopnosti Maledict byla snížena ze 120 na 105/110/115/120 bodů
 • Dosah schopnosti Maledict byl navýšen z 525 na 575 jednotek
[[skeleton_king]]
 • Schopnost Vampiric Aura lze nyní přepnout, díky čemuž začne lifesteal působit jen na hrdiny

PŘEDMĚTY

NOVÉ PŘEDMĚTY

Faerie Fire
 • Nový zkonzumovatelný předmět

  Cena: 75 zlaťáků

  Poskytuje:
  + 2 body k poškození

  Použití: Obnoví 75 bodů zdraví Cooldown: 5 sekund.


Dragon Lance
 • Nový předmět, který vznikne spojením předmětů Ogre Club a Quarterstaff.

  Vyžaduje:
  Ogre Club (1000)
  Quarterstaff (875)
  Celkem: 1875 zlaťáků

  Poskytuje:
  + 10 bodů k síle
  + 10 bodů k rychlosti útoku
  + 10 bodů k poškození
  + 130 bodů k dosahu útoku (platí pouze pro hrdiny na dálku a nesčítá se)

  Lze rozložit.


Aether Lens
 • Nový předmět, který vznikne spojením předmětů Energy Booster, Ring of Health a Cloak.

  Vyžaduje:
  Energy Booster (900)
  Ring of Health (850)
  Cloak (550)
  Celkem: 2300 zlaťáků

  Poskytuje:
  + 250 bodů many
  + 8 bodů k regeneraci zdraví
  + 15 bodů k odolnosti vůči magii
  + 200 bodů k dosahům schopností
  + 8% k poškození schopností


  Bonus k rozsahům schopností ovlivňuje cílené schopnosti a schopnosti závislé na vzdálenosti, např. Venomous Gale. Neovlivňuje plošné schopnosti jako třeba Posion Nova.

Iron Talon
 • Nový předmět, který vznikne spojením předmětů Quelling Blade, Ring of Protection a receptu.

  Vyžaduje:
  Quelling Blade (200)
  Ring of Protection (175)
  Recept (125)
  Celkem: 500 zlaťáků

  Poskytuje:
  + 2 body k brnění
  Bonusy předmětu Quelling Blade

  Aktivní: Sebere nehráčské jednotce (tedy ne hrdinům) 40 % jejího současného zdraví. Má cooldown dlouhý 14 sekund.

  Poznámka: Nemůže zacílit Ancient creepy a má klasický 4 sekundy dlouhý cooldown, pokud je použit na stromy.

ZMĚNY PŘEDMĚTŮ
[[abyssal_blade]]
 • Poškození schopnosti Bash bylo zvýšeno z 60 na 120 bodů
 • Bonus k poškození byl snížen z 85 na 70 bodů
  Změna bonusu k poškození a poškození po aktivaci se týká následujících předmětů: Abyssal Blade, Javelin, Monkey King Bar a Skull Basher
[[courier]]
 • Cooldown pro zakoupení kurýra byl navýšen ze 7 sekund na 2 minuty
 • Cena předmětu byla snížena ze 120 na 100 zlaťáků
[[arcane_boots]]
 • Rychlost pohybu byla snížena o 5 bodů a celková cena byla snížena o 50 zlaťáků (viz změny předmětu Boots of Speed) Tato změna se týká následujících předmětů:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads a Tranquil Boots
[[assault]]
 • Aura bonusu k rychlosti útoku nyní ovlivňuje i budovy Brnění je ovlivňovalo už dříve.
[[blade_mail]]
 • Cooldown předmětu byl snížen z 15 na 13 sekund
[[boots]]
 • Cena předmětu byla snížena ze 450 na 400 zlaťáků
 • Rychlost pohybu byla snížena o 5 bodů Tato změna se týká následujících předmětů:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads a Tranquil Boots
[[bottle]]
 • Cena předmětu byla snížena ze 700 na 660 zlaťáků
 • Regenerace zdraví za nabití byla snížena ze 110 na 90 bodů
 • Regenerace many za nabití byla snížena ze 70 na 60 bodů
 • Nabití předmětu nyní léčí v průběhu 2,5, namísto 3 sekund (celková výše regenerace nezměněna)
 • Předmět Bottle byl přidán do postranního obchodu, avšak tam je prodáván pouze s jedním nabitím. Po použití jej také nelze prodat za plnou cenu
[[butterfly]]
 • Navýšení rychlosti pohybu schopnosti Flutter bylo zvýšeno z 25 na 35%
 • Trvání schopnosti Flutter bylo sníženo ze 6 na 4 sekundy
[[clarity]]
 • Regenerace many byla zvýšena ze 170 bodů během 45 sekund na 190 během 50 Regenerace za sekundu zůstává stejná
[[cloak]]
 • Odolnost vůči magii byla snížena z 20 na 15 %
[[crimson_guard]]
 • Šance na blok poškození byla změněna ze 75% šance na blok 40/20 bodů (na blízko/na dálku) na 100% šanci na blok 32/16 bodů
 • Cooldown předmětu byl snížen ze 70 na 60 sekund
[[greater_crit]]
 • Na kritický zásah je nyní 30% šance (a bude 2,2dvojnásobný oproti obyčejnému útoku). Dříve 25% šance na 2,4násobný
  Průměrné navýšení poškození tak stouplo ze 35 na 36 %
[[diffusal_blade]]
 • Bonus k obratnosti byl navýšen z 20/35 na 25/35 bodů (1./2. úroveň předmětu)
 • Bonus k inteligenci byl navýšen ze 6/10 na 10/15 bodů (1./2. úroveň předmětu)
[[ancient_janggo]]
 • Bonus k rychlosti pohybu schopnosti Endurance byl navýšen z 10 na 13% Endurance je aktivní schopnost
[[ethereal_blade]]
 • Spotřeba many byla snížena ze 150 na 100 bodů
[[flying_courier]]
 • Cena předmětu byla snížena z 220 na 200 zlaťáků
[[glimmer_cape]]
 • Výchozí odolnost vůči magii byla snížena z 20 na 15 %
[[heart]]
 • Regenerace zdraví byla navýšena ze 4 na 4,75%
[[helm_of_the_dominator]]
 • Schopnost Dominate nyní navýší výchozí rychlost ovládnutých creepů na 350 Dominate je aktivní schopnost
[[hood_of_defiance]]
 • Předmět má nyní aktivní schopnost.

  Vytvoří kolem nositele štít proti kouzlům, který absorbuje až 325 bodů magického poškození.

  Trvání: 12 sekund
  Cooldown: 60 sekund
  Spotřeba many: 75 bodů

[[branches]]
 • Lze nyní použít na vybrané místo na mapě a tím zasadit roztomilý malý stromeček, který vydrží 20 sekund. Dosah této aktivní schopnosti je 200 jednotek.
[[javelin]]
 • Schopnost Pierce byla upravena, aby měla 25% šanci na udělení bonusového poškození 85 bodů (dříve 20% na 40 bodů) Pierce je pasivní schopnost
 • Bonus k poškození byl snížen z 21 na 10 bodů
  Změna bonusu k poškození a poškození po aktivaci se týká následujících předmětů: Abyssal Blade, Javelin, Monkey King Bar a Skull Basher
[[sphere]]
 • Cooldown byl snížen ze 16 na 13 sekund
 • Bonus k poškození byl navýšen z 10 na 15 bodů
[[mantle]]
 • Již nelze zakoupit v postranním obchodu
[[monkey_king_bar]]
 • Poškození schopnosti Mini-bash bylo navýšeno ze 100 na 160 bodů
 • Bonus k poškození byl snížen z 88 na 66 bodů
  Změna bonusu k poškození a poškození po aktivaci se týká následujících předmětů: Abyssal Blade, Javelin, Monkey King Bar a Skull Basher
[[necronomicon]]
 • Cena receptu byla snížena z 1250 na 1200 zlaťáků
 • Dosah útoku Necronomicon Archera byl navýšen ze 350/450/550 na 450/500/550 jednotek
[[ward_dispenser]]
 • Observer a Sentry Wardy mají nový ukazatel dohledu před umístěnímTaké při umísťování používají nové rozhraní
[[ward_observer]]
 • Odměna za zničení byla zvýšena z 50 na 100 zkušeností
[[octarine_core]]
 • Nyní ovlivňuje rychlost nabíjení schopností s počtem nabití
[[orb_of_venom]]
 • Předmět Orb of Venom už není unikátním modifikátorem útoku
[[phase_boots]]
 • Schopnost Phase se již nepřeruší při vyvolávání jiné schopnosti
 • Rychlost pohybu byla snížena o 5 bodů a celková cena byla snížena o 50 zlaťáků (viz předmět Boots of Speed) Tato změna se týká následujících předmětů:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads a Tranquil Boots
[[power_treads]]
 • Rychlost pohybu byla snížena o 5 bodů a celková cena byla snížena o 50 zlaťáků (viz předmět Boots of Speed) Tato změna se týká následujících předmětů:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads a Tranquil Boots
[[quelling_blade]]
 • Cena předmětu byla snížena z 225 na 200 zlaťáků
[[ring_of_protection]]
 • Cena předmětu byla snížena z 200 na 175 zlaťáků
 • Bonus k brnění byl snížen ze 3 na 2 body
[[rod_of_atos]]
 • Cooldown schopnosti Cripple byl navýšen z 10 na 12 sekund
 • Schopnost Cripple nyní zaručuje, že jednotky, které zaútočí na cíl schopnosti, budou mít 40% přesnost
  To znamená, že 40 % svých útoků určitě neminou.
[[sange]]
 • Schopnost Maim již neprorazí imunitu vůči kouzlům
[[sange_and_yasha]]
 • Schopnost Greater Maim již neprorazí imunitu vůči kouzlům
[[satanic]]
 • Trvání bylo navýšeno ze 4 na 4,5 sekundy
[[sheepstick]]
 • Cooldown schopnosti Hex byl snížen ze 30 na 25 sekund
[[silver_edge]]
 • Debuff předmětu Silver Edge již nelze odstranit
[[basher]]
 • Bonus k síle byl navýšen z 8 na 10 bodů
 • Poškození schopnosti Bash bylo navýšeno ze 60 na 120 bodů
 • Poškození bylo sníženo z 25 na 10 bodů
  Změna bonusu k poškození a poškození po aktivaci se týká následujících předmětů: Abyssal Blade, Javelin, Monkey King Bar a Skull Basher
[[smoke_of_deceit]]
 • Cena předmětu byla snížena ze 100 na 50 zlaťáků
[[tango]]
 • Tango po snězení wardy trvá dvojnásobek doby, namísto léčení dvojnásobnou rychlostí
 • Použitím předmětu Tango na stromeček předmětu Iron Branch lze také dosáhnout dvojnásobné doby léčení
[[tranquil_boots]]
 • Brnění předmětu bylo sníženo ze 4 na 3 body
 • Rychlost pohybu byla snížena o 5 bodů Tato změna se týká následujících předmětů:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads a Tranquil Boots
[[vanguard]]
 • Šance na blok poškození byla změněna ze 75% šance na blok 40/20 bodů (na blízko/na dálku) na 100% šanci na blok 32/16 bodů
[[veil_of_discord]]
 • Nyní vyžaduje 2× Robe of the Magi namísto receptu za 900 zlaťáků (bonus k inteligenci je tak nově vyšší o 12 bodů)
[[vitality_booster]]
 • Lze nově zakoupit v postranním obchodu
[[ultimate_orb]]
 • Již nelze zakoupit v postranním obchodu
[[yasha]]
 • Bonus k rychlosti pohybu byl snížen z 10 na 8% Předměty Sange and Yasha a Manta Style zůstaly nezměněny

DALŠÍ ZMĚNY

Vrchní lišta v hlavní nabídce:
 • Zbrojnice byla přesunuta ze sekce „Hrdinové“ na své vlastní tlačítko vedle tlačítka pro ukončení hry
 • Pokud na nové tlačítko zbrojnice najedete myší, zobrazí se Vám náhled nejnovějších předmětů
 • Uživatelské módy se nyní nacházejí v sekci zvané „Herna“
 • Ve vrchní liště se nyní nachází sekce „Obchod“, ve které lze nalézt vybrané, nejprodávanější, nově vydané a zlevněné předměty či truhly
 • Pokladnice byla přesunuta do sekce „Obchod“
Mód Deathmatch – všichni náhodně:
 • Bylo opraveno několik pádů hry spojených s tímto módem
 • Při prodávání předmětů v tomto módů za ně nově dostanete 85 % pořizovací ceny
 • Nyní můžete vidět svého následujícího hrdinu (a schopnost) hned, jakmile Váš současný hrdina zemře
Opravy z aktualizace klienta služby Steam z 10. prosince 2015:
 • Byl opraven problém, který způsoboval propady počtu snímků za vteřinu u hráčů odebírajících velké množství příruček k hrdinům
 • Klient služby Steam má nový mechanismus, díky kterému zjistí, že se nacházíte v zápasu ve hře Dota 2, a nebude se proto pokoušet o její aktualizaci. Klient služby Steam už dříve nestahoval aktualizace poté, co jste zapnuli hru, ale nyní se je nebude pokoušet stahovat ani v případě, že hru vypnete/spadne Vám, Vy se do ní vrátíte a budete chtít pokračovat v zápasu.
 • Byla přidána možnost nechat při oživování hrát výchozí skladbu i při používání jiného balíčku hudby
 • V soukromých lobby lze nyní nastavit, jak bude či nebude dostupné pozastavování hry. Neomezené = každý může kdykoliv pozastavit hru. Omezené = hráči mají omezený počet pozastavení. Zakázané = pozastavování není vůbec možné
 • Schopnosti zaměřující jeden cíl, ale mající plošný účinek, mají nové rozhraní při používání
 • Když do chatu napíšete „lmao“, hrdina se zasměje
 • Když Vás léčí fontána, máte u sebe nově zobrazenou ikonku buffu
 • Byla opravena chyba, kvůli které se Vám neaktualizoval profil, když jste ve statistikách vybrali možnost „Nic“
 • Na profil bylo přidáno tlačítko „Smazat“ umožňující vyprázdnění jednoho slotu pro výstavu věcí na profilu
 • Byla přidána stránka s podrobnostmi pro zakoupitelné předměty, na které lze nalézt jejich popis, informace o případné přiřazené lize, detaily o balíčcích, modifikátorech či ikonách a také tlačítko pro vyzkoušení
 • Byl upraven vzhled prizmatických gemů ve zbrojnici
 • U diváckých gemů lze nyní i ve zbrojnici vidět logo k nim přiřazeného týmu
 • Na obrazovce „Přizpůsobení“ lze nyní vybrat všechny předměty z jednoho setu jako jeden předmět. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu předmětu a zvolit „Vybrat celý set“
 • Byly opraveny předměty měnící Terrorbladeovu schopnost Demon Form, jejichž částice se někdy nezobrazovaly ve „Vybavení“ nebo při výběru hrdiny ve hře
 • Byla opravena chyba, kvůli které vypadal Arcana předmět hrdinů Legion Commander, Shadow Fiend a Techies při výběru hrdinů jinak než ve hře samotné
 • Byly opraveny předměty měnící Terrorbladeovu schopnost Demon Form, v jejichž obrazovce přizpůsobení nebyla zvolena správná barva Arcana předmětu
 • Byl opraven seznam přátel, který v určitých případech sekal okraje svého obsahu
 • Byl opraven příkaz „dota_spectator_auto_spectate_games“.
 • Byl přidán příkaz „dota_redeem_item_code“, který lze použít pro uplatnění zastaralých propagačních kódů (převážně se jedná o autogramy z TI3/TI4)
 • Byly opraveny portréty zničených věží týmu Dire
 • Byla opravena chyba, kvůli které bylo občas ve hře slyšet zvuky z hlavní nabídky
 • Byla opravena možnost „Jakmile je nalezen zápas, přepnout na okno hry“, která nefungovala správně v určitých režimech celé obrazovky
 • Byla opravena chyba, kvůli které nefungovaly některé efekty třesoucí obrazovkou (např. schopnost Blackhole od Enigmy s Immortal předmětem)
 • Byla opravena chyba, kvůli které se občas v portrétech hrdinů nepřehrávaly animace, respektive mimika
 • Byla opravena chyba způsobující, že z obličejů hrdinů náhodně vylétávaly polygony
 • Byly opraveny efekty předmětu Bonkers the Mad
 • Byly opraveny částicové efekty přes celou obrazovku, které se zobrazovaly nesprávně v editoru částic
 • Byl opraven pád hry způsobený vybavením jistých předmětů, které k sobě neměly přiřazený model
 • Byla opravena chyba, kvůli které mohla být cena na komunitním trhu vyobrazená na stránce ve vybavení nepřesná a tlačítko s ní vedoucí na špatnou stránku na trhu
 • Byla opravena chyba, kvůli které se éterické jednotky („ghost units“) občas mohly objevit uprostřed minimapy
 • Byly opraveny popisky předmětů, které občas nezobrazovaly celý text
 • Byla snížena spotřeba paměti, nejvíce znatelná na stránce s detaily truhly
Nástroj pro import
 • Byla přidána možnost prohlédnout výtvor, který ještě nesplňuje veškeré požadavky (odeslat jej je však stále možné až po vyřešení všech chyb)
 • Obecné úpravy rozhraní nástroje
 • Bylo přidáno více informací o omezeních předmětu (počet trojúhelníků, apod.)
 • Byla přidána podpora pro geometrie efektů (záře předmětů, apod.)
 • Byla přidána podpora pro import balíčků kurzorů a hudby
SFM
 • Ve výběru postav lze nyní prohlížet a vytvářet alternativní sety modelů (Tiny, Night Stalker) a náhradní modely (Dragon Knight, Lone Druid, Lycan a Terrorblade)
 • Výběr postav nyní zobrazuje a vytváří obrázky efektů specifických předmětů, takže už nepoužívá obrázky výchozích předmětů (řeší například problém se září zbraní Anti-Mage)
 • Byly opraveny modely s prolínajícím se oblečením, které měly kosti nesprávně nastavené jako procedurální (Axe a Zeus)