Parçalanmış Muhafız

Kadimlerin kendileri kadar eski bir ayrılmış parça, Arc Warden Zet Radiant ve Dire arasındaki çarpışmanın ya yeniden birleşmeyle ya da tamamen yok olmayla sonunu görmeye yemin etti.

Yalnız düşmanlara eriyen enerji ile saldır veya dostların etrafında korunaklı bir alan yaratmak için uzayı saptır. Bir bölgeyi düşmanlara zararlı büyü ile saldıran bir Spark Wraith çağır ve daha sonra Zet'in bir kopyasını yarat, eşyalar ve her şey ile düşmanlarına üstün ol.

Flux

Hareketli ve dengesiz enerji ile bir düşman hedefi yutar, eğer yalnız kalırsa hareket hızını yavaşlatırken zamanla hasar verir. Eğer yakınlarda bir düşman birimi varsa etki engellenir.

Magnetic Field

Uzayı bükerek, içindeki dost kahramanlara ve binalara savuşturma ve fazladan saldırı hızı veren dairesel bir alan ortaya çıkartır.

Spark Wraith

Yavaşça oluşan bir Hayalet Kıvılcım çıkarır; hedeflenen bölgede pusuya yatar ve bir düşman menziline girdiğinden kendisini fitilleyerek büyü hasarı verir.

Tempest Double

Arc Warden, parçalanmış elementleri kısa bir süreliğine tek bir hale getirerek kendisinin kusursuz bir elektrik kopyasını oluşturabilir. Kopya Arc Warden'ın bütün mevcut eşyalarını ve büyülerini kullanabilir. Kopya yaratıldığında, mevcut olan bütün eşyaları ve normal yetenekleri dolum süresinin dışındadır.

Daha Fazlası
 

Şimşek Tanrısının Fırtına Miğferi

Zeus için Gizemli Öğe

Celestarr Çekiçleriyle dövülmüş ve Kadimlerin enerjileriyle dolu olan bu miğfer, Cennetin Efendisinin alnında dinlenirken kendini evinde gibi hissediyor. İnançsızlar artık savaş alanında gerçek şimşek gezerken titreyecekler!

Gizemli İçeriği:

Kuşanıldığında, bu öğe Zeus'a aşağıdaki özel geliştirmeleri sağlar:

- Yeni temel model, doku ve tamamiyle yeni animasyonlar -

- Thundergod's Wrath için yeni bir efekt ve ses -

- Thundergod's Wrath ile öldürülen düşmanlar için özel öldürme efekti -

- Blink Dagger kullanıldığında özel Işınlanma efekti ve sesi -

- Özel portre, kahraman simgesi, mini harita simgesi ve yetenek simgesi -

- Değiştirilmiş Ses -

- Majestelerini taşımak için fırtına bulutundan bir taşıma aracı -

- Animasyonlu sohbet ifadesi -

Şimdi Satın Al

Eğer 31 Aralık 2015'e kadar satın alırsanız, eşyayı 'ENGİN' kalitesinde alacaksınız.

Çizgi Romanı Oku

Zeus sizin kulaklarınızı çok muhteşem yaratıkları eğlendirdiği zamanın hikayesini anlatarak onurlandır mı-- Hayır, hayır, o olay değil. O sayede güçlerinin yarısını kaybetti.
Bu, güçlerinin birazını almasının hikayesi.

Devam etmek için görsele tıklayın

CBR olarak İndir
 

Bu Güncellemedeki Yenilikler

Çöl Arazisi

The International 2015 Dergisini sahiplerine sunulan Çöl Arazisi büyüme hedefi Dota 2 için artık hazır. Genişletilmiş görünüş değişiklikleri ile bütün özel oyun tasarımcılarına daha çok kaynak sağlayarak fikirlerini oyun alanına çıkartmasını sağlayan, altyapı araçları için büyük bir yeniden düzenleme.

Çöl Müzik Paketi

Matt Hawken Music tarafından bestelenen çöl temalı müzik paketi Steam Topluluğu Atölyesi'nden gelip yeni Çöl Arazisine kusursuz bir yoldaş oldu.

Ultra Gölge Kalitesi

Oyuncular artık Video ayarları menüsünden Ultra Gölge Kalitesini seçebilirler. Bir önceki desteklenen çözünürlüğün iki katı çizimi ile, Ultra ayarlar harita, arazi tipi veya hava efektleri ne olursa olsun daha canlı kahraman ve arazi gölgesi sunar.

Kolezyum

Yeni Çöl Haritası

Herkesin erişebileceği, Çöl Kolezyum haritası popüler özel oyun moduna taze bir seviye tasarımı ve bir o kadar da ölümcül taş tuzakları getiriyor. Özel Oyunlar sekmesine tıklayın ve yeni haritayı veya büyüyen özel oyunlar koleksiyonundan yeni oyunları deneyin!

Matruşka Hazinesi II

Bu kışkırtıcı hazine kutusunu satın alanlar içinde saklı başka bir hazine bulacaklar! Geçtiğimiz yılı hazinelerinden oluşan Matruşka Hazinesi II aynı zamanda, diğer mümkün hazineler içerisinde yer alan herhangi nadir olmayan eşyayı seçebilmeyi sağlayan Set Kurtarma Jetonu bulabilme şansı vaat ediyor.

İstemcideki Yenilikler

Kahraman İstatistikleri

Gayretli gelişim veya daha sonra övünme hakları için, serüvenlerinizin detaylı kayıtları işinize yarayabilir. Her kahramanın kendisine özel galeri sayfasından veya profilinizdeki kapsamlı bir listede istatistiklerinizi inceleyin.

Kolay Erişebilir Cephanelik

Modern bir kahraman cephaneliğinin bakımını yapmak kolay bir görev değil. Tozlu bileklikler ve paslı kılıçların arasından neredeyse unutulmuş hazineleri bulmak tam da yaverlerin görevi. Yeni Cephanelik yayınında, istemcinin hangi menüsünde olursanız olun direkt olarak erişip yeni elde edilen eşyaları inceleyerek zaman kazanabilir ve yaveri kovabilirsiniz.

Tek Adımda Mağaza

Bütün güzel mağazalar gizli değil. Şimdi Dota 2 istemcisinin üst menüsünden erişilebilen yeni Mağaza sekmesinde kahraman setleri, küresel eşyalar ve son öne çıkan hazineleri yakından takip edin.

Özel Sohbet Kanalları

Sınırlı üyeliğe sahip sohbet kanalları aç. Arkadaşlarını davet et, düşmanlarını davet et, istediğin herkesi davet et... ya da etme! Sadece senin için olan bir kanal aç.

 

6.86 Yenilikleri

Harita Değişimi

Doğanın iradesi ve savaşın yaralarından, nehrin çevresindeki topraklar değişti. Hem Radiant hem de Dire taraflarındaki yeni yolları, ister fırsat ister kaçış, keşfedin. Bu yolları bilmekte ustalaşmak kaynağa dönüşün ışınlanma ile mi yoksa ölümün ardından mı olacağını belirleyebilir.

Yeni - Büyü Rünü

Savaşın başlangıcından Kadimlerin sonuna kadar kahramanlar, kısa bir süre içinde olsa, nehrin döndüğü yerin yanında çıkan mistik enerjiler için çarpıştılar. Şimdi, yeni bir güç rün formuna geçti. Hem büyücüler hem de dövüşçüler için bir armağan olan Büyü Rünü, kullanıcısının yeteneklerini büyü enerjisi ile sarmalayarak bütün büyülerinin dolum sürelerini azaltır ve mana bedellerini düşürür.

Yeni Eşyalar

Faerie Fire

Az bir fiyata bir perinin kutsamasını kazan. Faerie Fire'ın yoğun parlaması, onu alanlara, düşmanlara karşı daha çok hasar vermesini sağlar ve sağlık kazanmak için kullanılabilir.

Dragon Lance

Bir wyvern sürücüsünün gücüne ve erimine sahip. Dragon Lance aynı miktarlarda güç, saldırı hızı ve hasar sunar. Kargı, aynı zamanda onu savaşa taşıyan her menzilli kahramanın saldırı menzilini arttırır.

Aether Lens

Aether Lens onu kullananların mana ve büyü direncini arttırırken aynı zamanda arttırılmış sağlık yenilemesi sağlar. Lens'in büyü gücünün odak noktası olması, bir kullanan kişiye arttırılmış büyü menzili sağlar ve hasarı arttırır.

Iron Talon

Zırh ve Quelling Blade bonuslarıı sağlayan Iron Talon, savaş alanının temel araçları listesine giriyor. Düşman kahramanlarına ve ormanın Antik yaratıklarına hiçbir tehdit oluşturmasa da, bu pençenin delici saldırısından her düşük yaratık ve bazen ağaçlar korkar.

Kaptan Modu Eklemeleri

Artık çarpışmayı uzaktan izlemek zorunda kalmayacaklar, üç kahraman savaş alanına giriyor. Oracle, Terrorblade ve Earth Spirit artık Kaptan Modunda seçilebilir.

Yeni Tarafsız Kamp Yerleri

Ormanların yaratıkları bölgelerini genişletti. İki tarafsız yaratık kampı haritaya eklendi, biri Radiant'ın Gizli Dükkânının yanında yer buldu, biri Dire'ın. Toplama eklenen bu fazladan altın ve tecrübe ile savaşın kaynakları yeniden şekilleniyor.

Kahraman Güncellemeleri

Savaşın dengesi değişirken, bilge bir kahraman da onunla birlikte değişir. Death Prophet, Faceless Void, Riki, Lone Druid ve Doom artık yeni yeteneklere sahipler. Değişikliklerin bütün listesi için aşağıdaki Yama Notlarına göz atın.

GENEL

 • Büyü Rünü Eklendi

  Bütün büyülerin dolum sürelerini %30 azaltır ve mana bedellerini %50 düşürür.

  50 saniye sürer.


 • Yaratık ödülü normal yükseltme döngüsü başına 1 arttı Örn. Her 7 dakika 30 saniyede

 • Kuşatma birimlerinin hasarı %75'ten 85'e yükseltildi Kuleler ve Kuşatma yaratıkları kahramanlara yaklaşık olarak %13 daha fazla hasar veriyorlar
  Örn. Seviye 1 kulelerin hasarı kahramanlara 82.5'ten 93.5 e yükseltildi.

 • Temel kahraman sağlığı 150'den 180'e yükseltildi

 • Yaratıklar artık Dire üst kulesine ve Radiant alt kulesine biraz daha erken varıyor

 • Rastgele Çekiliş kahraman havuzu 24'ten 50'ye yükseltildi
 • Dereceli Eşleştirmeye Rastgele Çekiliş eklendi
 • Rastgele Çekiliş artık Tümü Rastgele Çekiliş ile aynı mekaniğe sahip

 • Centaur Courser istiflenen bir büyü direncine sahip (birimler için %20, kahramanlar için %5)Centaur Kampındaki küçük yaratık için.
 • Hellbear istiflenen bir büyü direncine sahip (birimler için %20, kahramanlar için %5)Hellbear Kampındaki küçük yaratık için.
 • Dragonhide Aura'nın istiflenebilir zırhı 2'den 3'e yükseltildi
 • Ancient Dragon'ların zırhı 1 düşürüldü
 • Ancient yaratıklar artık normak yaratıklar gibi tepki gösteriyor ve tecrübeleri etki alanı içindeki bütün kahramanlara dağıtılıyor

 • Ancient Black Dragon için yeni bir yetenek eklendi: Fireball

  Fireball
  =======

  Hedef alana bir ateş topu fırlatır, 300 etki alanını 15 saniye boyunca yakar. Saniye başına 85 hasar verir.

  Dolum süresi: 10
  Mana bedeli: 100
  Kullanım menzili: 1000.


 • Ancient Thunderhide'ın Frenzy yeteneği artık hedeflenebilir
 • Hill Troll Priest'ın Mana Aurası 2'den 3'e yükseltildi
 • Satyr Banisher'in Purge dolum süresi 5'ten 3'e düşürüldü
 • Satyr Tormenter'in Unholy Aura sağlık yenilemesi 4'den 6'ya yükseltildi
 • Satyr Tormenter'in Shockwave mesafesi 800'den 1200'e yükseltildi
 • Satyr Tormenter'in Shockwave hızı 1050'den 900'e düşürüldü
 • Satyr Tormenter'in Shockwave hasarı 125'ten 160 yükseltildi
 • Dark Troll Summoner'in ve Hill Troll'ün saldırı menzili 500'den 400'e düşürüldü
 • Dark Troll Summoner'in saldırı hasarı 6 yükseltildi

 • Roshan'ın temel zırhı 1 arttırıldı
 • Roshan'ın Temel Saldırı Zamanı 1.0'dan 2.0'a yükseltildi
 • Roshan artık +100 Saldırı Hızına sahip Hala aynı değerde saldırıyor ancak saldırı hızı zayıflatmalarının etkisi düşürüldü.

 • Bir Devriye komutu eklendi
 • Susturulduğunda imleci nişanlarken tuşa basmış gibi hata almak yerine artık nişanlama imlecini ortaya çıkartabiliyorsun
 • Tek Hedefe sahip etki alanına etki eden yeteneklerin artık yeni bir hedefleme arayüzü var Frost Nova, Storm Bolt vb. yetenekler gibi.

 • Dereceli Serbest Seçimde ilk seçim öncesi süre 15'ten 5'e düşürüldü
 • Kuleler artık yok edildiğinde tecrübe vermiyor (önceden 25 tecrübe veriyordu ve alana eşit olarak dağıtılıyordu)

 • Bazı küçük zırh ve hasar türleri basitleştirildi

  Hafif saldırı türü kaldırıldı ve aşağıdaki birimler Standart saldırıya değiştirildi ( %40->50 vs binalar): Centaur Conqueror, Hellbear, Hellbear Smasher, Wildwind Ripper, Satyr Tormenter, Ancient Granite Golem, Ancient Black Dragon, Forged Spirits, Spiderlings, ve Warlock'un Golemi.

  Zayır zırh türü kaldırıldı ve Standart zırh türüyle değiştirildi (yaratıklarla aynı): Beastmster'ın Hawk

  Temel ve Güçlü zırh birleştirildi (diğer yaratık türlerinde kullanıyor): Kobold Soldier, Vhoul Assassin, Ghost, Hill Troll Berserker, Hill Troll Priest, Harpy Scout, Harpy Stormcrafter, Beastmaster's Boar, Undying's Tombstone, Pugna's Netherward, Templar Assassin's Psionic Trap, Techies' Land Mine, Techies' Stasis Trap, and Techies' Remote Mine.
Arazi

 • Added a new neutral hard camp for each team, near their respective Secret Shops
 • Added a small ramp from the Radiant Secret Shop to the ward spot right above it
 • Moved the Radiant hard camp closer to the Dire offlane
 • Swapped Medium and Hard camp in Radiant Jungle
 • Added a new pathway from Radiant mid to Radiant jungle
 • Added a ramp connecting the Radiant jungle to the area near Roshan
 • Created a walkable pathway to the Radiant rune ward
 • Created a new juke spot behind the Dire Secret Shop
 • Expanded Terrain around the top Tier 2 Radiant tower
 • Moved the bottom rune up a little bit
 • Radiant middle tier 1 tower has been moved back
 • Adjusted Radiant small camp spawn box
 • Added a new ward spot near the Radiant ancients (does not reveal top rune)
 • Created a new pathway leading to the wardspot below the Radiant Secret Shop
 • Moved the Radiant ramp leading to the top rune further away from the rune (slightly closer to mid lane)
 • Moved the Dire ramp leading to the top rune closer up
 • Adjusted the terrain and the ramp going down from the Radiant Ancients slightly
 • Improved jukability in the terrain around the Dire side shop
 • Added a path through the trees at Radiant offlane sideshop moving south and added juke paths
 • Added a new ward spot to the right of the top tier 1 Radiant tower
 • Added a couple of trees to right of the ramp leading down from the Radiant ancients (covering some vision to the left of it)
 • Dire is now able to enter the jungle through the middle Radiant ramp and walk to the side without being in range to dispel their smoke
 • Added a new pathway above the top Dire side shop
 • Created a new pathway in the middle of the long column of trees at the bottom Radiant Tier 2 area
 • Added a walkable path to the ward spot near bottom rune
 • Reduced the size of the pull camp box on the Dire safelane hard camp
 • Added a pathable walkway from the cliff above the top rune to the Dire area to the right of it
 • Added a new pathway to the south of the bottom side shop
 • Added a couple of trees in the Dire base between the mid and top towers along the ledge
 • Adjusted juke paths near the Radiant ward spot near the hard camp
 • Added a new juke spot to the south of the bottom Radiant hard camp
 • Added a hiding spot in the Dire middle lane near the edge of the Secret Shop
 • Added some trees below the top Radiant T2 tower
 • Adjusted trees to the left of the Dire offlane (affecting visibility of heroes coming from the left)
 • Added a pathway above the Radiant Ancient (leading up to the new ward spot)
 • Adjusted Dire secret shop location slightly
 • Adjusted the terrain pathing a little bit around the loop where the Radiant bottom left ward spot is
 • Adjusted tree layout of the high ground to the right of the Radiant middle camp
 • Moved Radiant ramp to the bottom rune back a little bit
 • Added hiding spots in the clump of trees above the formerly Radiant hard camp (now the Radiant medium camp)
 • Nudged the Radiant small camp down very slightly
 • Moved the Radiant mid medium camp down slightly and adjusted nearby trees
 • Added a new hiding spot on the Dire bottom lane, in the area higher ground to the right of the Dire Ancients
 • Adjusted the position of the Radiant middle ramp slightly
 • Added a new juke spot to the terrain to the right of the Radiant small camp
 • Adjusted tree pathway and added a couple of hiding spots above the top Dire T2 towerKAHRAMANLAR

[[alchemist]]
 • Greevil's Greed Ödül Rünü çarpanı 5k'dan 3/4/5/6k'ya değiştirildi
 • Greevil's Greed'in Buyback sonrası sağladığı tam altın kazanımı düzeltildi
[[bane]]
 • Hareket hızı 315'ten 310'a düşürüldü
[[batrider]]
 • Temel sağlık yenilemesi 0.25'ten 2.0'a yükseltildi
 • Flamebreak mana bedeli 140'tan 110/120/130/140'a düşürüldü
[[beastmaster]]
 • Wild Axes artık birimleri hedeflemiyor
 • Call of the Wild dolum süresi 40'tan 42/38/34/30'a değiştirildi
[[bloodseeker]]
 • Blood Rite dolum süresi 29/26/23/20'den 30/25/20/15'e değiştirildi
[[bounty_hunter]]
 • Jinada hareket ve saldırı hızı azaltması %25'ten %25/27/29/31'e değiştirildi
[[brewmaster]]
 • Drunken Haze dolum süresi 8'den 8/7/6/5'e düşürüldü
 • Primal Split'in Dispel Magic çağrılan birimlere hasarı 200'den 500'e yükseltildi
 • Primal Split'in Dispel Magic dolum süresi 6'dan 4'e düşürüldü
 • Primal Split's Wind Walk dolum süresi 7'den 5'e düşürüldü
[[bristleback]]
 • Bristleback'e Aghanim's Specter eklendi

  Nasal Goo artık hedeflenmiyor, bunun yerine kullanıldığında 600 yarıçapı içindeki düşmanlara uygulanıyor

 • Nasal Goo mana bedeli 30'dan 25'e düşürüldü
 • Quill Spray maks hasarı 400'den 450'ye yükseltildi
[[broodmother]]
 • Spawn Spiderlings hasarı 75/150/225/300'den 70/140/210/280'e düşürüldü
[[centaur]]
 • Return hasarı %30/42/54/66'dan %30/45/60/75'e yükseltildi
[[chaos_knight]]
 • Reality Rift fazladan hasarı 60/80/100/120'den 60/100/140/180'e yükseltildi
[[chen]]
 • Temel kuvveti 20'den 23'e yükseltildi
 • Penitence mana bedeli 100'den 70'e düşürüldü
 • Penitence süresi 5/6/7/8'den 8'e yükseltildi
[[clinkz]]
 • Çeviklik artışı 3'ten 3.3'e yükseltildi
[[rattletrap]]
 • Kuvvet artışı 2.7'den 2.9'a yükseltildi
 • Power Cogs artık dikdörtgen yerine yuvarlak olarak oluşacak
[[crystal_maiden]]
 • Crystal Nova dolum süresi 13'ten 12'ye düşürüldü
 • Arcane Aura seviye 4 mana yenilemesi 2.5/5'ten (dostlarına/kendine) 3/6'ya yükseltildi
[[dark_seer]]
 • Temel zekâsı 27'den 25'e düşürüldü
 • Ion Shell artık arındırılabilir
[[dazzle]]
 • Poison Touch mana bedeli 100'den 70'e düşürüldü
 • Shallow Grave kullanım zamanlaması 0.3'ten 0.35'e yükseltildi
 • Shallow Grave mana bedeli 140/130/120/110'dan 150'ye yükseltildi
 • Weave artık 800 mesafe içine uçuş görüşü sağlamıyor. Yeteneğin etki alanına 3 saniye boyunca zemin görüşü sağlıyor
[[death_prophet]]
 • Geçici olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı
  Kahramanın yeniden tasarlanması nedeniyle, kahramanlar geçici olarak olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki ve Winter Wyvern.

  Birçok kahraman Kaptan Modu'na bir sonraki 6.86b/c güncellemesinde eklenecek.

 • Witchcraft yeni bir yetenekle değiştirildi: Spirit Siphon

  Spirit Siphon
  =======

  Sen ve hedefin arasında ruhsal bir bağlantı oluşturur, maks sağlığının 20 + %1/1.8/2.6/3.4 kadarını saniye başına siler ve hareket hızını %6/10/14/18 yavaşlatır. 4 saniye sürer.

  Kullanım Menzili: 500

  Ara Mesafesi: 300

  1/2/3/4 şarj, 45 yenileme süresiBir birim birden fazla aynı yetenekten etkilenmez. Roshan'ı hedef almaz.
  Mana bedeli: 70/65/60/55

 • Temel hareket hızı 280'den 310'a yükseltildi
 • Crypt Swarm dolum süresi 8'den 8/7/6/5'e düşürüldü
 • Silence dolum süresi 15'ten 15/14/13/12'ye düşürüldü
 • Exorcism ruh sayısı 8/14/21'den 8/16/24'e yükseltildi
 • Exorcism ortaya çıkma oranı 1 hayalet başına 0.1 saniyeden 0.3 saniyeye düşürüldü
[[doom_bringer]]
 • Geçici olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı
  Kahramanın yeniden tasarlanması nedeniyle, kahramanlar geçici olarak olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki ve Winter Wyvern.

  Birçok kahraman Kaptan Modu'na bir sonraki 6.86b/c güncellemesinde eklenecek.

 • Level Death yeni bir yetenekle değiştirildi: Infernal Blade

  Infernal Blade
  =======

  Pasif/otomatik saldırı yeteneği. 0.3 saniye mini sersemletme verir ve 4 saniye boyunca 40 + %1.25/2.5/3.75/5 maks sağlığa büyü hasarı olarak hasar uygular.

  Dolum süresi: 16/12/8/4
  Mana bedeli: 40

 • Temel saldırı zamanı 1.7'den 2.0'a yükseltildi
 • Scorched Earth hasarı/iyileştirmesi 12/23/34/45'ten 10/20/30/40'a düşürüldü
 • Scorched Earth hareket hızı %16'dan %14'e düşürüldü
 • Doom dolum süresi 100'den 125'e yükseltildi
[[dragon_knight]]
 • Dragon Blood sağlık yenilesi 2/3/4/5'ten 3/6/9/12'ye yükseltildi
 • Elder Dragon Form Frost saldırı alanı 250'den 300'e yükseltildi
  Splash hasarı ile aynı saldırı alanı
[[drow_ranger]]
 • Drow Ranger'a Aghanim's Specter eklendi

  Marksmanship artık saldırılarını parçalar ve 375 yarıçapı içindeki 2 rastgele birimi hedef alır. Parçalanan okların her biri %50 hasar verir. Birincil hedef hâlâ tam hasar alır.

  Parçalanan oklar normal saldırı olarak değer görür ve bütün saldırı eklentilerini uygular (Deso vb.)

[[earth_spirit]]
 • Earth Spirit Kaptan Modu'na eklendi
 • Zekâ artışı 2.4'ten 2.1'e düşürüldü
 • Boulder Smash sersemletme alanı 200'den 160'a düşürüldü
 • Geomagnetic Grip artık sadece bir dost kahramanı Scepter kullanıldığına çekebilecek
[[elder_titan]]
 • Earth Splitter hasarı %35'ten %30/40/50'ye yeniden düzenlendi
 • Earth Splitter mana bedeli 175'ten 125/175/225'e yeniden düzenlendi
 • Earth Splitter'in fiziksel hasar bileşeni artık Hasar Engelleme tarafından azaltılmayacak
[[ember_spirit]]
 • Fire Remnant artık görüş sağlamıyor
[[enchantress]]
 • Enchant dolum süresi 30/25/20/15'ten 30/24/18/12'ye düşürüldü
[[enigma]]
 • Eidolon hareket hızı 250/250/260/260'tan 260/280/300/320'e yükseltildi
 • Malefice hasarı 25/40/55/70'ten 30/50/70/90'a yükseltildi
 • Black Hole dolum süresi 200/190/180'den 200/180/160'a düşürüldü
[[faceless_void]]
 • Geçici olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı
  Kahramanın yeniden tasarlanması nedeniyle, kahramanlar geçici olarak olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki ve Winter Wyvern.

  Birçok kahraman Kaptan Modu'na bir sonraki 6.86b/c güncellemesinde eklenecek.

 • Backtrack yeni bir yetenek ile değiştirildi: Time Dilation

  Time Dilation
  =======

  (650 Alan) içindeki bütün düşmanlara 6/7/8/9 saniye boyunca zayıflatma uygular. Zamanın, bütün düşman kahramanların yeteneklerini dondurmasını sağlar, dolum süreleri etkiler ve etki alanındayken yenilenmesini engeller. Hareket ve saldırı hızını her kilitlenen yetenek için %4/6/8/10 azaltır.

  Dolum Süresi: 34/28/22/16
  Mana bedeli: 50

 • Timewalk artık birimleri yavaşlatmıyor
 • Timewalk son 2 saniye içinde alınmış hasarları geçersiz kılar
 • Timewalk dolum süresi 19/17/15/13'ten 24/18/12/6'ya düşürüldü
 • Timewalk mana bedeli 90'dan 40'a düşürüldü
 • Timewalk menzili 700/900/1100/1300'den 550'ye düşürüldü
 • Timewalk kullanım zamanlaması 0.35'ten 0.2'ye düşürüldü
[[gyrocopter]]
 • Call Down'un ilk füzesinin hasarı 250/300/350'den 220/285/350'ye yeniden düzenlendi
[[huskar]]
 • Berserker's Blood bonusları doğrusal olarak tam sağlıktan %10 sağlığa kadar sağlanacak (yavaş yavaş %7'lik artışlar yerine)
 • Berserker's Blood maksimum büyü hasarı direnci %42/56/70/84'ten 20/30/40/50'ye düşürüldü
[[invoker]]
 • Invoker artık oyunun başında seviye 1 Invoke yeteneğiyle başlayacak
 • Invoke artık standart olarak 6/11/16 seviyelendirmesine sahip
 • Seviye 25 invoker ( artık bir yetenek seviyesi eksik olduğundan) bütün temel özelliklerine +6 ekleyecek
[[jakiro]]
 • Temel hasarı 7 yükseltildi
[[keeper_of_the_light]]
 • Chakra Magic dolum süresi azaltması 2/3/4/5'ten 3/4/5/6'ya yükseltildi
 • Chakra Magic güçlendirme süresi 12'den 15 saniyeye yükseltildi
 • Chakra Magic mana kapasitesini 75/150/225/300 arttırır ve yeniler
[[kunkka]]
 • Kunkka'ya Aghanim's Specter eklendi

  Ghost Ship artık 200 alan içindeki düşmanları çarpışma alanına doğru sürükler. Arkandan yerine artık bulunduğun yerden başlar ve normalde çarpması gereken yere çarpar.

  Düşmanlar Ghost Ship tarafından çekilirken hâlâ eylemlerini gerçekleştirebilirler. Drow Ranger'ın Gust geri tepmesiyle aynı şekilde çalışır

 • Torrent artık tetiklendiği anda değil de kullanıldığı anda takımın için görüş sağlayacak
 • Tidebringer artık kullanılabilir bir yetenek, etkinleştirdiğinde ya da doğrudan hedef üzerinde kullanıldığında tetiklenecek
 • Tidebringer fazladan hasarı 20/35/50/65'ten 25/40/55/70'e yükseltildi
 • Tidebringer etki alanı 500/500/500/600'den 450/500/550/600'e yeniden düzenlendi
 • Ghost Ship mana bedeli 150/200/250'den 125/175/225'e düşürüldü
[[legion_commander]]
 • Moment of Courage dolum süresi 2.7/2.1/1.5/0.9'dan 2.6/2.0/1.4/0.8'e düşürüldü
 • Legion Commander'ın Scepter'ı artık Düello katılımcıları hariç diğer gelen bütün hasarlara karşı bağışıklı olacak.
 • Legion Commander'ın Scepter süresi artık 4.75/5.5/6.25 saniye
[[life_stealer]]
 • Rage fazladan saldırı hızı 30/45/60/80'den 50/60/70/80'e yükseltildi
 • Feast hasar ve can çalması %4/5/6/7'den 4.5/5.5/6.5/7.5'e yükseltildi
 • Infest dolum süresi 100'den 100/75/50'ye düşürüldü
[[lion]]
 • Earth Spike mana bedeli 100/120/145/170'ten 100/120/140/160'a düşürüldü
 • Earth Spike süresi 1.02/1.52/2.02/2.52'den 1.1/1.6/2.1/2.6'ya yükseltildi
 • Mana Drain dolum süresi 20/15/10/5'ten 16/12/8/4'e düşürüldü
[[lone_druid]]
 • Geçici olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı
  Kahramanın yeniden tasarlanması nedeniyle, kahramanlar geçici olarak olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki ve Winter Wyvern.

  Birçok kahraman Kaptan Modu'na bir sonraki 6.86b/c güncellemesinde eklenecek.

 • Lone Druid için Synergy yeni bir yetenekle değiştirildi: Savage Roar

  Savage Roar
  =======

  Sen ve ayının 325 etki alanında içindeki düşmanları fazladan %20 hareket hızıyla kendi kaynaklarına 1.2/1.6/2/2.4 saniye boyunca kaçmalarına neden olur.

  Dolum süresi: 28/24/20/16
  Mana bedeli: 50

  Not: Sarmaşıklanan bir birim hareket edemeyecektir. Spirit Bear da aynı zamanda bu yeteneğe sahiptir ancak dolum süreleri ortaktır.

 • Spirit Bear saldırı hasarı 33'ten 35/45/55/65'e yükseltildi
 • Spirit Bear hareket hızı 320/320/330/340'tan 320/330/340/350'ye yükseltildi
 • Rabid süresi 10'dan 18/22/26/30'a yükseltildi
 • Rabid hareket hızı %5/10/15/20'den %10/15/20/25'e yükseltildi
 • True Form fazladan sağlığı 250/400/600'den 300/600/900'e yükseltildi
[[luna]]
 • Dönüş hızı 0.4'den 0.6'ya yükseltildi
 • Specter'lı Eclipse ışın aralığı 0.6'dan 0.3'e düşürüldü
[[lycan]]
 • Lycan Wolves ve Shapeshift artık kritik hasar sağlamıyor
 • Lycan Wolves artık seviye 2'de 4 saniye boyunca %20 şanşla hedefin sakatlanmasını sağlayan, saniye başına 8 hasar veren ve 40 saldırı hızı azaltan Cripple yeteneğine sahip.
 • Shapeshift artık etkisi altındaki birimlere %40 şansla 1.4/1.6/1.8x kritik vuruş şansı verir
[[magnataur]]
 • Magnus'a Aghanim's Specter eklendi

  Empower'ı dost kahramanlara aura olacak şekilde değiştirir. Menzilli kahramanlar değerinin yarısını uygular ve 200 etki alanı içindeki birimlere saldırılarının sıçramasını sağlar

  Birimler üzerinde kullanılabilir ancak istiflenmez.

 • Skewer menzili 750/900/1050/1200'den 900/1000/1100/1200'e yükseltildi
 • Skewer yavaşlatması %40'tan %25/30/35/40'a düşürüldü
 • Skewer yavaşlatması süresi 2.5'ten 2.5/2.75/3/3.25'e yükseltildi
[[medusa]]
 • Mystic Snake artık sıçrama başına mana çalmayacak
 • Mystic Snake mana çalması artık toplam mananın %11/14/17/20'si kadar olacak
[[meepo]]
 • Çifte Hasar artık Meepo'nun bütün birimlerine etki etmeyecek
[[mirana]]
 • Saldırı menzili 600'den 630'a yükseltildi
 • Starstorm yarıçapı 625'ten 650'ya yükseltildi
 • Sacred Arrow artık eğer Ancient olmayan yaratıklar için çarptığı ilk birimi anında öldürecek
[[morphling]]
 • Adaptive Strike temel hasarı 50/60/70/80'den 100'e yükseltildi
 • Adaptive Strike mana bedeli 100'den 100/90/80/70'e düşürüldü
 • Morph değişimi saniye başına 2/4/6/10'dan 2/4/8/16'ya yükseltildi
 • Morph değişim aralığı 2'den 1' değiştirildi
  Bu değişiklik değişimi etkilemeyecektir sadece görüntü akıcılığı için
 • Hybrid dolum süresi 140'tan 120'ye düşürüldü
[[naga_siren]]
 • Temel Zekâ artışı 18 + 1.95'ten 21 + 2.0'a değiştirildi
[[furion]]
 • Temel zekâsı 4 arttırıldı
 • Treant hasarı 28'den 32'ye yükseltildi Bunun anlamı, Greater Treant hasarı 84'ten 96'ya yükseltildi
[[necrolyte]]
 • Temel zırhı 1 yükseltildi
[[night_stalker]]
 • Void gece yavaşlatması 4'ten 2.5/3/3.5/4'e düşürüldü
[[nyx_assassin]]
 • Nyx Impale süresi 1.27/1.77/2.27/2.77'den 1.6/2.0/2.4/2.8'e yükseltildi
 • Spiked Carapace dolum süresi 23/20/17/14'ten 22/18/14/10'a düşürüldü
[[ogre_magi]]
 • Temel sağlık yenilemesi 2.5'ten 3.5'e yükseltildi
[[oracle]]
 • Oracle Kaptan Modu'na eklendi
 • Fate's Edict dolum süresi 12'den 16/13/10/7'ye düşürüldü
 • Fate's Edict süresi 3/4/5/6'dan 3/3.5/4/4.5'e düşürüldü
 • Fate's Edict kullanım menzili 700'den 500/600/700/800'e yeniden düzenlendi
 • Fortune's End mana bedeli 130'dan 110'a düşürüldü
 • Fortune's End artık dostları hedef alabilir
  Bağlamaz ya da hasar vermez ancak etki alanına arındırma uygular
 • False Promise artık ilk kullanımından sonra sürekli olarak zayıflatmaları kaldırmıyor
  Önceden devamlı olarak sersemletmeler dâhil kaldırıyordu
 • False Promise süresi 6/7/8'den 7/8/9'a yükseltildi
 • False Promise dolum süresi 80/60/40'tan 90/60/30'a yeniden düzenlendi
 • False Promise mana bedeli 200'den 100'e düşürüldü
[[obsidian_destroyer]]
 • Astral Imprisonment çalışma şekli yeniden düzenlendi

  Astral Imprisonment artık sona erdiğinde hedefin çevresindeki düşmanlara hasar verir. Eğer bir düşmansa hedefin kendisi de hasar alır. 75/150/225/300 büyü hasarı. 400 etki alanı. Specter ile sadece etki alanından tek bir hasar alırsın.

  Artık zekâ çalmıyor.

  Yaratıklar üzerinde kullanılabilir.

 • Astral Imprisonment dolum süresi 18/16/14/12'den 20/17/14/11'e düşürüldü
 • Astral Imprisonment kullanım menzili 500'den 450/500/550/600'e yükseltildi
 • Astral Imprisonment süresi 1/2/3/4'ten 4'e yükseltildi
 • Essence Aura 1000'den standart alan olan 900'e düşürüldü
 • Arcane Orb artık 40 saniye boyunca vuruş başına 0/1/2/3 zekâ çalıyor (sadece kahramanlar)
 • Outworld Devourer zekâ artışı 3.3'ten 2.7'ye düşürüldü
[[phantom_assassin]]
 • Temel Zekâ artışı 13 + 1'den 15 + 1.4'e yükseltildi
[[phoenix]]
 • Sun Ray dönüş hızı 20'den 25'e yükseltildi
 • Supernova saniye başına hasarı 60/80/100'den 60/90/120'ye yükseltildi
[[puck]]
 • Illusory Orb mana bedeli 150'den 80/100/120/140'a düşürüldü
 • Illusory Orb dolum süresi 11'den 14/13/12/11'e değiştirildi
 • Waning Rift dolum süresi 16'dan 16/15/14/13'e düşürüldü
 • Waning Rift artık sadece kahramanları susturmayacak
[[pudge]]
 • Pudge'nin Aghanim's Specter'ı yeniden düzenlendi

  Meat Hook'un dolum süresini 4 saniyeye düşürür ve hasarını 360'tan 475'e yükseltir.

  Not: Artık bir önceki Specter bonuslarını vermiyor.

 • Dismember hasarı 75/125/175'ten 60/90/120 + %30/40/50 kuvveti kadar
 • Dismember artık verdiği hasar kadar iyileştirir
[[pugna]]
 • Decrepify artık dost birimleri yavaşlatmıyor
[[queenofpain]]
 • Scream of Pain hasarı 85/165/225/300'den 75/150/225/300'e düşürüldü
 • Sonic Wave gidiş hızı 1100'den 900'e düşürüldü
[[riki]]
 • Geçici olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı
  Kahramanın yeniden tasarlanması nedeniyle, kahramanlar geçici olarak olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki ve Winter Wyvern.

  Birçok kahraman Kaptan Modu'na bir sonraki 6.86b/c güncellemesinde eklenecek.

 • Permanent Invisibility ve Backstab yeniden düzenlendi

  Permanent Invisibility
  ============

  Riki arkadan saldırdığında 0.4/0.6/0.8/1.0 hasar sağlar.

  Görünmezlik Gecikme Süresi: 6/5/4/3 saniye

  Not: Artık 6/8/10/12 sağlık yenilemesi sağlamıyor

 • Blink Strike şarjlar kaldırılarak temel yeteneğe geri döndü

  Hasar: 20/40/60/80
  Dolum süresi: 16/12/8/4
  Mana bedeli: 50

 • Riki'ye yeni bir son yetenek eklendi: Tricks of the Trade

  Tricks of the Trade
  ============

  Riki, dünyadan 3/4/5 saniye boyunca kaybolur ve 450 alanı içindeki her düşmana arkadan saldırır. Kaybolduğu anda ve kaybolduğu her saniyede saldırır. Can be cancelled any time.

  Dolum süresi: 90/80/70
  Mana bedeli: 75
  Kullanım zamanlaması: 0.4

 • Kuvvet artışı 2.0'dan 1.6'ya düşürüldü
 • Çeviklik artışı 2.9'dan 2.2'ye düşürüldü
 • Temel zırhı 1 düşürüldü
 • Smoke Screen artış dönüşleri yavaşlatmıyor
[[rubick]]
 • Fade Bolt saldırı hasarı azaltması 14/20/26/32'den 20/25/30/35'e yükseltildi
[[sand_king]]
 • Sand King'in Aghanim's Specter'ı yeniden düzenlendi

  Burrowstrike kullanım menzilini ikiye katlar ve kahramanlara Caustic Finale zehrini uygular

  Not:Artık Specter tarafından sağlanan bonusları vermiyor.

 • Temek kuvveti 18'den 21'e yükseltildi
 • Caustic Finale yavaşlaması %25'ten %30'a düşürüldü
[[shadow_demon]]
 • Disruption illüzyon süresi 5/6/7/8'den 6/8/10/12'ye yükseltildi
[[nevermore]]
 • Shadow Fiend'e Aghanim's Specter eklendi

  Requiem of Souls artık Shadow Fiend'e geri dönüyor ve %40 dönüş hasarı uyguluyor.

  Requiem'in geri dönerken kahramanlara verdiği bütün hasar Shadow Fiend'ı iyileştirir.

 • Temel zırhı 1 düşürüldü
 • Shadow Raze mana bedeli 75'ten 90'a yükseltildi
[[shadow_shaman]]
 • Shackles toplam hasarı 120/180/240/300'den 120/200/280/360'a yükseltildi
 • Mass Serpent Wards yok edilebilmek için 2 saldırı gerektiriyor
  Daha önceden 135/150/150 sağlıkları vardı
[[silencer]]
 • Curse of the Silent yeni bir yetenekle değiştirildi: Arcane Curse

  Arcane Curse
  =======

  Hedef alandaki düşmanlarına zamanla hasar verir. Bir büyü kullandıklarında zayıflatmanın süresi artar. Eğer bu zayıflatmadan etkilenen düşman susturularsa, zayıflatma durur (gecikme ve hasar uygulanmaz).

  Süre: 7 saniye
  İstif süresi: 4 saniye (ne zaman bir büyü kullanılırsa bu süre eklenir)
  Saniye başına hasar: 14/21/28/35

  Dolum süresi: 18/16/14/12
  Mana bedeli: 75/95/115/135
  Yarıçapı: 425

  Yaratıkları etkiler.

  Not: Büyü kullanım anlamı CoTS ile aynı kuralla sahiptir yani magic stick'e şarj ekleyen ve eşya harici büyüler.

 • Glaives of Wisdom artık bir Eşsiz Saldırı Eklentisi değil
[[skywrath_mage]]
 • Concussive Shot mana bedeli 110'dan 95'e düşürüldü
[[slardar]]
 • Amplify Damage artık hedefi çevresiyle beraber değil de sadece hedefin kendisini gösteriyor
[[storm_spirit]]
 • Electric Vortex mana bedeli 100/110/120/130'dan 85'e düşürüldü
[[sven]]
 • Temel hasarı 4 arttırıldı
 • God's Strength Scepter'lı aura fazladan hasarı %50/75/100'den %75/100/125'e yükseltildi
[[templar_assassin]]
 • Refraction artık sürekli olarak görünülebilir
[[terrorblade]]
 • Terrorblade Kaptan Modu'na eklendi
[[tidehunter]]
 • Tidehunter'a Aghanim's Specter eklendi

  Gush yeteneğini 1800 menzile giden bir zemin hedefli bir dalga olarak değiştirir.

  Etki alanı: 240
  Atış hızı: 1500
  Dolum süresi: 7

 • Anchor Smash kullanım zamanlaması 0.5'ten 0.4'e düşürüldü
 • Ravage sersemletme süresi 2.02/2.32/2.77'den 2.0/2.4/2.8'e yükseltildi
[[shredder]]
 • Whirling Death zayıflatma süresi 7'den 11'e yükseltildi
 • Whirling Death mana bedeli 70/80/90/100'den 70'e düşürüldü
 • Reactive Armor süresi 16'dan 14/16/18/20'ye değiştirildi
[[tinker]]
 • Laser kullanım zamanlaması 0.53'ten 0.4'e geliştirildi
 • Laser kullanım menzili 550'den 650'ye yükseltildi
[[tiny]]
 • Craggy Exterior artık saldırı ulaştığında tetiklenecek (saldırı başladığı andan itibaren yerine)
[[treant]]
 • Leech Seed mana bedeli 100/110/120/130'dan 80/95/110/125'e düşürüldü
 • Overgrowth etki alanı 675'ten 800'e yükseltildi
 • Scepter'lı Overgrowth hasarı ve görüş etki alanı 700'den 800'e yükseltildi
[[troll_warlord]]
 • Fervor 20/25/30/35'ten 15/20/25/30'a düşürüldü
 • Fervor maksimum istifi 4'ten 6'ya yükseltildi
 • Menzilli Whirling Axes dolum süresi 20/19/18/17'den 20/18/16/14'e düşürüldü
[[tusk]]
 • Hareket hızı 305'ten 300'e düşürüldü
 • Ice Shards hasarı 70/140/210/280'den 60/120/180/240'a düşürüldü
 • Snowball artık birimleri Blackhole veya Chronosphere'in dışına çekemeyecek
 • Snowball toplama yarıçapı 400'den 350'ye düşürüldü
[[undying]]
 • Tombstone Zombie hasarı 35'ten 33'e düşürüldü
 • Tombstone ödülü 75/100/125/150'den 125/150/175/200'e yükseltildi
 • Tombstone artık 44 tecrübe sağlamıyor
[[ursa]]
 • Ursa'ya Aghanim's Specter eklendi

  Etkisizleştiğinde son yeteneğini kullanabilmesini sağlar, dolum süresi 50/40/30'dan 30/24/18'e düşürüldü.

 • Enrage artık arındırılamaz
[[vengefulspirit]]
 • Vengeful Spirit'e Aghanim's Specter eklendi

  Vengeful öldüğünde bir Vengeance illüzyonunu ortaya çıkarır. Vengeance illüzyonu %50 daha az hasar verir, %150 daha fazla hasar alır ve bütün yeteneklerini kullanabilmesini sağlar (eşyaları kullanamaz). Vengeance illüzyonu Vengeful Spirit doğana kadar sürer.

  Not: Hâlâ Specter'dan gelen bonusları kullanır.

[[venomancer]]
 • Venomous Gale dolum süresi 22'den 21/20/19/18'e düşürüldü
[[visage]]
 • Stone Form etki alanı 340'tan 350'ye yükseltildi
[[warlock]]
 • Temel kuvveti 4 arttırıldı
 • Shadow Word süresi 11'den 12'ye yükseltildi
[[weaver]]
 • Temel hasarı 3 arttırıldı
 • The Swarm Beetles' temel saldırı zamanlaması 1.4/1.25/1.1/0.95'ten 1.25/1.1/0.95/0.8'e düşürüldü
[[windrunner]]
 • Shackleshot artık kaçınılabilir
 • Shackleshot hızı 1515'ten 1650'ye yükseltildi
 • Shackleshot açısı 26 dereceden 23 dereceye düşürüldü
 • Powershot hızı artık birimlerin içinden geçtiğinde bir miktar azaltılmıyor
[[winter_wyvern]]
 • Geçici olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı
  Kahramanın yeniden tasarlanması nedeniyle, kahramanlar geçici olarak olarak Kaptan Modu'ndan kaldırıldı: Death Prophet, Doom, Faceless Void, Lone Druid, Riki ve Winter Wyvern.

  Birçok kahraman Kaptan Modu'na bir sonraki 6.86b/c güncellemesinde eklenecek.

 • Cold Embrace dolum süresi 17/16/15/14'ten 24/21/18/15'e değiştirildi
 • Arctic Burn yavaşlatması %25/30/35/40'tan %19/26/33/40'a düşürüldü
 • Winter's Curse yeteneğinin birincil ve ikincil hedefleri artık düşmanlardan gelen bütün hasar türlerine karşı bağışıklı
 • Winter's Curse yeteneğinin ikincil birimleri artık fazladan 50 saldırı hızına sahip
 • Winter's Curse etki alanı 400'den 500'e yükseltildi
 • Winter's Curse dolum süresi 110/100/90'dan 120/110/100'e yükseltildi
 • Winter's Curse süresi 2.5/3/3.5'ten 3.25/4/4.75'e yükseltildi
 • Winter's Curse yeteneğinin birincil hedef öldüğünde yavaşça sona ermesi düzeltildi
[[witch_doctor]]
 • Maledict mana bedeli 120'den 105/110/115/120'ye düşürüldü
 • Maledict kullanım menzili 525'ten 575'e yükseltildi
[[skeleton_king]]
 • Vampiric Aura artık sadece dost kahramanlar tarafından kullanılabilmesi için açılıp kapanabilir

ITEMS

NEW ITEMS

Faerie Fire
 • New consumable item, Faerie Fire

  Costs: 75 gold

  Provides:
  + 2 Damage

  Use: Consume the Faerie Fire to restore 75 HP. Cooldown: 5 seconds.


Dragon Lance
 • New item formed from Ogre Club and Quarterstaff.

  Requires:
  Ogre Club (1000)
  Quarterstaff (875)
  Total: 1875

  Provides:
  + 10 Strength
  + 10 Attack Speed
  + 10 Damage
  + 130 Attack Range (ranged heroes only, does not stack)

  Can be disassembled.


Aether Lens
 • New item formed from Energy Booster, Ring of Health and Cloak.

  Requires:
  Energy Booster (900)
  Ring of Health (850)
  Cloak (550)
  Total: 2300

  Provides:
  + 250 Mana
  + 8 HP Regeneration
  + 15 Magic Resistance
  + 200 Cast Range
  + 8% Spell Damage


  Cast range improvement affects targeted spells and distance related spells, such as Venomous Gale. Does not affect AoE abilities like Poison Nova.

Iron Talon
 • New item formed from Quelling Blade, Ring of Protection and a Recipe.

  Requires:
  Quelling Blade (200)
  Ring of Protection (175)
  Recipe (125)
  Total: 500

  Provides:
  + 2 Armor
  Bonuses of Quelling Blade

  Active: Lets you target non-player enemy units to remove 40% of their current HP. Cooldown: 14 seconds.

  Note: Cannot target ancients. Has normal 4 second cooldown when used on Trees.

ITEM CHANGES
[[abyssal_blade]]
 • Bash damage increased from 60 to 120
 • Damage bonus decreased from 85 to 70
  The following items are related in their changes with bonus damage and proc damage being modified: Abyssal Blade, Javelin, Monkey King Bar, and Skull Basher
[[courier]]
 • Courier purchase cooldown increased from 7 seconds to 2 minutes
 • Animal Courier cost decreased from 120 to 100
[[arcane_boots]]
 • Movement speed reduced by 5 and total cost reduced by 50 (see Boots of Speed changes) This applies to the following:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads and Tranquil Boots
[[assault]]
 • Attack speed aura bonus now affects buildingsArmor portion already affects buildings.
[[blade_mail]]
 • Cooldown reduced from 15 to 13
[[boots]]
 • Cost reduced from 450 to 400
 • Movement speed reduced by 5 This applies to the following:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads and Tranquil Boots
[[bottle]]
 • Cost reduced from 700 to 660
 • Health regen per charge reduced from 110 to 90
 • Mana regen per charge reduced from 70 to 60
 • A charge now heals over 2.5 seconds instead of 3 seconds (total amount is still 90/60)
 • Added Bottle to Side Shop, starts with only 1 charge.As usual, if you use the item, you cannot sell it back for full price.
[[butterfly]]
 • Flutter movement speed increased from 25 to 35%
 • Flutter duration reduced from 6 to 4 seconds
[[clarity]]
 • Mana regeneration increased from 170 over 45 seconds to 190 over 50 seconds Same mana regen per second
[[cloak]]
 • Magic resistance reduced from 20% to 15%
[[crimson_guard]]
 • Crimson Guard chance from 75% to block 40/20 to 100% to block 32/16
 • Cooldown reduced from 70 to 60
[[greater_crit]]
 • Critical Strike from 25% chance for 2.4x to 30% chance for 2.2x
  Average damage increase from 35% to 36%
[[diffusal_blade]]
 • Agility bonus increased from 20/35 to 25/35
 • Intelligence bonus increased from 6/10 to 10/15
[[ancient_janggo]]
 • Endurance bonus movement speed increased from 10% to 13% Endurance is the active ability
[[ethereal_blade]]
 • Mana cost reduced from 150 to 100
[[flying_courier]]
 • Cost reduced from 220 to 200
[[glimmer_cape]]
 • Base magic resistance reduced from 20% to 15%
[[heart]]
 • HP regeneration increased from 4% to 4.75%
[[helm_of_the_dominator]]
 • Dominate now sets the dominated creeps' base movement speed to 350 Dominate is the active ability
[[hood_of_defiance]]
 • Hood of Defiance now has an active ability.

  Creates a spell shield on your hero that absorbs up to 325 magical damage.

  Duration: 12 seconds
  Cooldown: 60 seconds
  Mana cost: 75

[[branches]]
 • Can now be used by targeting the ground, planting a happy little tree that lasts 20 seconds. 200 Cast Range.
[[javelin]]
 • Pierce improved from 20% to deal 40 damage to 25% to deal 85 bonus damage Pierce is the passive ability
 • Damage bonus reduced from 21 to 10
  The following items are related in their changes with bonus damage and proc damage being modified: Abyssal Blade, Javelin, Monkey King Bar, and Skull Basher
[[sphere]]
 • Cooldown reduced from 16 to 13
 • Damage bonus increased from 10 to 15
[[mantle]]
 • Removed from Side Shop
[[monkey_king_bar]]
 • Mini bash proc damage increased from 100 to 160
 • Damage bonus reduced from 88 to 66
  The following items are related in their changes with bonus damage and proc damage being modified: Abyssal Blade, Javelin, Monkey King Bar, and Skull Basher
[[necronomicon]]
 • Recipe cost reduced from 1250 to 1200
 • Necronomicon Archer attack range increased from 350/450/550 to 450/500/550
[[ward_dispenser]]
 • Observer and Sentry Wards now have an AoE indicator before placingThey also use a new UI for placement
[[ward_observer]]
 • Experience bounty increased from 50 to 100
[[octarine_core]]
 • Now affects the replenish time of charged abilities
[[orb_of_venom]]
 • Orb of Venom is no longer a Unique Attack Modifier
[[phase_boots]]
 • Phase active no longer cancels when casting
 • Movement speed reduced by 5 and total cost reduced by 50 (see Boots of Speed changes) This applies to the following:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads and Tranquil Boots
[[power_treads]]
 • Movement speed reduced by 5 and total cost reduced by 50 (see Boots of Speed changes) This applies to the following:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads and Tranquil Boots
[[quelling_blade]]
 • Cost reduced from 225 to 200
[[ring_of_protection]]
 • Cost reduced from 200 to 175
 • Armor bonus reduced from 3 to 2
[[rod_of_atos]]
 • Cripple cooldown increased from 10 to 12
 • Cripple now grants units that attack the target 40% accuracy
  This means that targets attacking that unit will not miss 40% of the time.
[[sange]]
 • Maim no longer pierces Spell Immunity
[[sange_and_yasha]]
 • Greater Maim no longer pierces Spell Immunity
[[satanic]]
 • Duration increased from 4 to 4.5
[[sheepstick]]
 • Hex cooldown reduced from 30 to 25
[[silver_edge]]
 • Silver Edge debuff is no longer dispellable
[[basher]]
 • Strength bonus increased from 8 to 10
 • Bash damage increased from 60 to 120
 • Damage reduced from 25 to 10
  The following items are related in their changes with bonus damage and proc damage being modified: Abyssal Blade, Javelin, Monkey King Bar, and Skull Basher
[[smoke_of_deceit]]
 • Cost reduced from 100 to 50
[[tango]]
 • Boosted Tangoes now last for double the duration instead of providing double the healing rate
 • Using Tango on Iron Branch trees provides double healing duration
[[tranquil_boots]]
 • Tranquil Boots armor reduced from 4 to 3
 • Movement speed reduced by 5 This applies to the following:
  Boots of Speed, Arcane Boots, Phase Boots, Power Treads and Tranquil Boots
[[vanguard]]
 • Vanguard chance from 75% to block 40/20 to 100% to block 32/16
[[veil_of_discord]]
 • Now requires 2x Robe of the Magi instead of a 900 recipe (Int bonus increased by 12)
[[vitality_booster]]
 • Added to Side Shop
[[ultimate_orb]]
 • Removed from Side Shop
[[yasha]]
 • Movement speed bonus reduced from 10% to 8% Sange and Yasha and Manta are unchanged

EK DEĞİŞİKLİKLER

Pano Üst Barı Güncellendi:
 • Cephanelik Kahramanlar sekmesinden kendine özel üst bölüm butonuna taşındı (çıkış butonunun yanında)
 • Cephanelik artık Yeni Eşyalar için, fare ile üstünde durulduğu zaman ön izleme paneline sahip
 • Özel Oyunlar artık Arcade sekmesinin içinde bulunabilir
 • Üst bölümde artık Mağaza sekmesi var. İçinde öne çıkan eşyalar, çok satanlar, yeni çıkanlar, öne çıkan hazineler ve indirimdeki eşyalar gibi önemli kısımlar mevcut
 • Hazine Mağaza sekmesi içine taşındı.
TRÖM oyun modu güncellendi:
 • Çeşitli TRÖM istemci çökmeleri giderildi
 • TRÖM’de artık eşya satarken satın alım fiyatının %85’ini alacaksınız
 • Artık sıradaki kahramanı mevcut kahraman öldüğünde görebilirisin (ve seviye atlayabilirsiniz)
10 Aralık Salı günü yayınlanan Steam İstemcisindeki düzenlemeler:
 • Özellikle fazlaca kahraman rehberine abone olan oyuncularda görülen frame rate donma sıkıntısı yaratan problem giderildi
 • Steam’e Dota’ya özel bir mekanizma eklendi. Artık Steam, Dota’da maçta olup olmadığınızı anlıyor ve ona göre oyunu güncellemiyor. Steam, Dota’yı başlattığınız zaman oyundayken asla güncellemeleri indirmez, veya özel oyun eşyalarını tamamen yüklemez. Bu değişiklik, Dota’dan çıktığınızda, oyun çöktüğünde veya oyunu yeniden başlattığınızda Steam’in oyunu güncellemeyeceğinden emin olur.
 • Müzik paketi bile kullanıldığında, her zaman varsayılan canlanma müziğini duymayı isteyeceğiniz hakkında bir seçenek eklendi.
 • Özel lobiler artık oyun içinde oyun durdurma seçeneğine sahip: Sınırsız, herhangi bir oyuncu durdurabilir, sınırlı, oyuncuların durdurma sınırı var ve Etkin Değil, hiç durdurma hakkı yok
 • Etki Alanlı yetenekleri hedeflemek için yeni bir arayüz eklendi
 • “lmao” mesajı yazmak artık kahramanı güldürecek
 • Kaynak İyileştirmesi artık sürdüğü vakit boyunca buff simgesi gösterecek
 • Profil kartlarında “Hiçbir şey” seçince sayılmaması hatası giderildi
 • Profil Kartında bir yer temizlemek için “Temizle” butonu eklendi
 • Eşyaların özelliklerini satın alırken eşya açıklamaları, marka ve bağlı lig bilgilerini, paket içinde bulunan eşyaları, deneme modu ve yetenek simgeleri gibi değişiklikleri gösteren yeni bir eşya detay sayfası eklendi
 • Prizmatik Taşların cephanelikteki görünümü geliştirildi
 • İzleyici Taşları artık bağlı oldukları takımların logosunu cephanelikte gösteriyor
 • Kişiselleştirme ekranında artık aynı setteki eşyaları seçebilmek içi eşyaya sağ tıklayıp “Set Eşyalarını Seç” seçeneği eklendi
 • Terrorblade’in İblis Formu eşyalarının parçacıklarının Kahraman Ekipman Ekranı ve oyun içi Kahraman Seçiçi ekranlarında gözükmemesi hatası giderildi
 • Oyun için kahraman seçici ekranında Legion Commander, Shadow Fiend ve Techies gizemli eşyalarının yanlış gözükme hatası giderildi
 • Terrorblade’in İblis Formu eşyalarıın gizemli renk taşıdaki rengi Kişiselleştirme ekranında almama hatası giderildi
 • Fixed a bug where the friends menu sometimes clipped elements off of the end
 • Fixed dota_spectator_auto_spectate_games.
 • Added dota_redeem_item_code, a console command to redeem legacy dota codes (particularly autographs from TI3/TI4)
 • Fixed Dire tower destruction portraits
 • Fixed a bug where sounds from the dashboard would sometimes play while in game.
 • Fixed "Bring to foreground when match found" option not working correctly in Exclusive Fullscreen video modes
 • Fixed bug where some screenshake effects weren't happening (eg. Enigma immortal blackhole)
 • Fixed a bug where heroes would sometimes be missing facial movement in portraits
 • Fixed a bug random polygons shooting out of hero faces
 • Fixed status effects and illusion effects on Bonkers the Mad
 • Fixing a bug with screenspace particle effects not previewing correctly in particle editor
 • Fixing a crash when equpping certain wearable items (ones that didn't have a model associated with them)
 • Fixed cases in which the loadout screen showed the wrong Marketplace price and the Market button would take you to an incorrect Marketplace page
 • Fixed a bug where ghost units would sometimes appear in the center of the minimap
 • Fixed a bug where some text in item tooltips would be cut off
 • Lowered memory usage, particularly on the treasure details page
Workshop Importer
 • Added ability to preview work that doesn't yet meet submission constraints (still cannot be submitted until the errors are resolved)
 • General improvements to the workshop importer UI
 • Added more information about submission constraints (triangle count, etc.) to workshop importer UI
 • Added support for effects meshes (sword glow geometry, etc.)
 • Added support for importing cursor packs, and music packs
SFM
 • Karakter seçici artık alternatif model setleri (Tiny, Night Stalker) ve değiştirme modelleri (Dragon Knight, Lone Druid, Lycan, Terrorblade) ön izlenebilir ve yaratabilir
 • Karakter seçiçi artık eşyalara özel parçacık enstantaneleri ön izleyebilir ve yaratabilir. Her zaman aynı enstantanelerin temel eşyaların enstantanelerini kullanmıyor (Anti-Mage’in silah parlamasını düzeltiyor mesela)
 • Kumaş varlık seviyelerinin kemikleri yanlış görmesiyle sıkıntı çıkartan modeller düzeltildi (Axe, Zeus)