Przedstawiamy
Dwóch nowych bohaterów

Pangolier

Nutka stylu daleko cię zaprowadzi

 Wręcz Carry Nuker Disabler Durable Escape Initiator

Pangolier, zawsze pełen zapału do skoku prosto w stronę niebezpieczeństwa, najlepiej odnajduje się podczas zakłócania ruchów wrogów i walki w samym centrum chaosu. Opanowawszy do perfekcji sztukę odnajdowania szczelin we wrogim pancerzu za pomocą swojej szabli i blokowania ataków wrogów swoimi ochronnymi łuskami, ten pełen wdzięku szermierz jest zawsze gotowy, by przeturlać się wprost w serce walki.

Najmężniejszy wojownik na świecie?
To nie jest nawet żaden konkurs...

Życie mężczyzn i kobiet pośród Nivańskich Galantów wypełnia szermierka, bujanie się na żyrandolu i kiczowate romanse. I choć wszyscy są wierni zasadzie „życie bez przygód to nie życie”, to wyczyny Donté Panlina wciąż wzbudzają podziw u nawet najbardziej hulaszczych szermierzy.

Nie ma potwora, którego nie ubije, ani stworzenia, którego nie ugłaska. Żaden tyran nie stanie na jego drodze i żaden szlachcic go nie przegada.

Umiejętności Pangoliera

Swashbuckle

Pangolier przeskakuje w kierunku wskazanego miejsca, atakując wrogów we wskazanym kierunku kilkoma szybkimi cięciami, zadając obrażenia fizyczne i nakładając efekty przy trafieniu.

Shield Crash

Pangolier wyskakuje w powietrze, po czym uderza w ziemię. Przeciwnicy wokół niego otrzymują obrażenia, dając mu tymczasową redukcję obrażeń zależną od liczby trafionych bohaterów.

Heartpiercer

Pangolier idealnie odczytuje swoich wrogów, zręcznie pomijając swoim ostrzem ich umocnienia. Każdy jego atak otrzymał szansę na wyłączenie pancerza wroga i spowolnienie go na pewien czas po krótkim opóźnieniu.

Rolling Thunder

Pangolier zwija się w odporną na magię kulę, po czym zaczyna się toczyć, zadając obrażenia trafionym wrogom oraz ogłuszając ich. Gdy ta umiejętność jest aktywna, można używać umiejętności Shield Crash do przeskakiwania nad przeszkodami. Posiada krótki czas inkantacji.

Dark Willow

Drobne psoty nigdy nikogo nie zabiły

 Dystans Support Nuker Disabler Escape

Delikatne trzepotanie dobiegające z cieni może być wszystkim, co wróg dostrzeże z obecności Dark Willow, która unika pościgu i kontroluje ruchy przeciwników przebiegłymi sztuczkami magii wróżek. Wzywając siły dużo starsze, niż jakakolwiek magia z ksiąg, przywiązuje wrogów do ziemi, a następnie uwalnia w ich kierunku cały gniew i grozę świata wróżek.

Nie będą nawet wiedzieć, co ich trafiło...

Dzieci uwielbiają opowiadać historie o figlarnych przygodach wróżek… Pewnie wynika to z ich nieświadomości tego, że większość wróżek to mściwe dranie. A w świecie mściwych wróżek o niewielu mówi się z taką pogardą, z jaką mówi się o Miresce Sunbreeze. Mireska Sunbreeze, córka króla kupców wróżek, dorastała w Revtel – kraju rzezimieszków, w którym oszustwa i morderstwa są na porządku dziennym. I choć biegle posługiwała się etykietą, niepisanymi prawami i rytuałami społecznymi, które wypełniały każdy fragment jej życia, raczej ją to nudziło. Więc Mireska zrobiła to, co robią najbardziej zbuntowane dzieci: spaliła rodzinną posiadłość i wraz z towarzyszącym jej ognikiem Jexem wybrała życie wędrownego kanciarza.

Bramble Maze

Dark Willow tworzy na wskazanym obszarze labirynt cierni, które przyczepiają się do każdego, kto wejdzie w ich gąszcz. Otrzymują oni obrażenia i zostaną ukorzenieni.

Shadow Realm

Dark Willow skrywa się w cieniach i sprawia, że nie można jej obrać za cel. Jej następny atak uzyska dodatkowe obrażenia magiczne, dopóki pozostaje w świecie cieni.

Cursed Crown

Wybrany przez Dark Willow cel otrzymuje od niej przeklętą koronę wróżek. Po czterech sekundach cel oraz wrogowie w jego pobliżu zostają ogłuszeni.

Bedlam

Jex, towarzysz Dark Willow, zaczyna krążyć wokół niej, zadając obrażenia pobliskim wrogom. Nie można użyć, kiedy aktywna jest umiejętność Terrorize.

Terrorize

Jex, towarzysz Dark Willow, terroryzuje jej przeciwników, sprawiając, że uciekają w kierunku swojej fontanny. Nie można użyć, kiedy umiejętność Bedlam jest aktywna.

Umiejętności Dark Willow

Również w tej aktualizacji

Zemsta Etienne'a

Drugorzędna broń z niestandardowym efektem oraz dźwiękiem umiejętności Swashbuckle

Pierworództwo Słonecznej Bryzy

Pas z niestandardowym efektem umiejętności Bramble Maze

Giermek Folik

Kurier i samozwańczy giermek Dontégo

Ciekawska Owijka

Szczep wardów niegdyś uprawianych przez królewską rodzinę Revtel

Kolce i tak dalej + Nierozsądna galanteria

Drwiny dla Dark Willow i Pangoliera

Emblematy starcia losów

Wiekopomny pakiet

Kup teraz za 9,99$ 14,99$
33% zniżki do 30 listopada 2017

Sezony rankingowe

W tej aktualizacji zmieniliśmy sposób działania systemu MMR w grach rankingowych i nierankingowych, wprowadzając sześciomiesięczne sezony, których regularność sprawi, że MMR będzie dokładny dla wszystkich graczy, przez co ogólna jakość gier zwiększy się.

Podczas każdego sezonu wszyscy gracze zdobędą medal dla swojego profilu na podstawie najwyższej rangi w tym sezonie. Istnieje 7 różnych medali i dla każdego z nich istnieje 5 gwiazdek postępu, które trzeba wpierw zdobyć, by uzyskać kolejny medal. Wasze obecne medale oraz medale z poprzedniego sezonu zostaną wyświetlone wszystkim graczom przed każdym meczem.

Na początku każdego sezonu wszyscy gracze wykonają ponowną kalibrację MMR na bazie MMR z poprzedniego sezonu. Obecne wartości MMR sprzed sezonu zostaną zapisane i będzie można je wybrać w swoim profilu. Gracze rankingowi będą mogli wciąż śledzić zmiany wartości ich obecnego sezonowego MMR.

Aby wszyscy mieli równe szanse, sezon pierwszy rozpocznie się za dwa tygodnie.

Usprawnienie systemu poradników

Poradniki dla bohaterów można od teraz znaleźć w zakładce „Nauka”, dzięki czemu gracze uzyskują szybki dostęp do bogactwa wspólnej wiedzy całej społeczności na temat przedmiotów, umiejętności i kolejności wybierania talentów dla wszystkich 115 bohaterów. Możecie również przeciągać, upuszczać i dodawać notatki, by tworzyć lub edytować własne poradniki, a nawet opublikować je, by mogli skorzystać z nich inni gracze. Każdy poradnik ma określoną odpowiednią aktualizację rozgrywki i jaką rolę spełnia na polu bitwy, przez co nigdy więcej nie będziecie się czuć zagubieni na polu walki.

Tryb Turbo

Dota Turbo została dodana do listy trybów gry. Zasady w nowym trybie są takie same, jak w trybie All Pick, ale czas gry jest skrócony poprzez zwiększenie liczby sztuk złota i PD otrzymywanych przez bohaterów, a także osłabienie wież i skrócenie czasu odradzania. Luźne zasady tego trybu i kupowanie przedmiotów w dowolnym miejscu pozwalają na szybką i lekką rozgrywkę, która jest idealna do wypróbowania nowych bohaterów i strategii lub wprowadzenie znajomych do Dota 2 w przyjaźniejszym środowisku.

Aktualizacja trybu Ability Draft

Tryb Ability Draft został zaktualizowany i od teraz posiada całkowicie nowy interfejs wybierania. Dodatkowo gracze mogą zmieniać kolejność umiejętności oraz rozmawiać ze swoimi znajomymi podczas wyboru. Dodaliśmy również obsługę 15 wcześniej niewykorzystywanych bohaterów oraz poprawiliśmy nietypowe zachowanie w przypadku wielu innych. Myślicie, że dacie radę stworzyć idealnego bohatera? Odpalcie grę i sprawdźcie sami.

Nowy model dla Ancient Apparition

Dzięki nowemu modelowi i efektom otoczenia Kaldr wygląda lepiej, niż kiedykolwiek.

Koło pingów

Dzięki nowościom w funkcji pingowania, gracze od teraz mają więcej narzędzi do komunikacji, niż kiedykolwiek. Od teraz możecie korzystać z koła pingów, by określić, gdzie idzie wasz bohater, dać znać, gdzie są wardy wroga oraz wydać klasyczne polecenie ataku lub odwrotu. Pingi pojawiają się na zwykłej mapie oraz minimapie, a dodatkowo w czacie drużynowym pojawi się nazwa miejsca.

Pakiet głosowy Dziedzictwa miecza

Wszyscy właściciele przedmiotu arkana o nazwie „Dziedzictwo miecza” dla Juggernauta otrzymają nowy pakiet głosowy dla niego, który może zostać założony w miejsce domyślnego głosu tego bohatera. Juggernaut mówi teraz z mocą starożytnego rodu szanowanych wojowników. Mający ponownie kontakt ze światem żywych przodkowie z Wyspy Masek nie będą już milczeć.

Aktualizacja rozgrywki

Ogólne zmiany

  Wybieranie bohaterów

  • Kolejność wybierania w trybie All Pick jest teraz następująca: A-BB-AA-BB-AA-B.
  • Każdego dnia wybranych zostanie 10 bohaterów jako bohaterów premiowanych na dany dzień. Bohaterowie premiowani rozpoczynają grę z darmowym mango (nie można sprzedać).
  • Losowanie bohatera nie zapewnia już dodatkowego złota. Zamiast tego wybiera bohatera z puli dostępnych premiowanych bohaterów i daje darmowy przedmiot Iron Branch (jako dodatek do darmowego mango).
  • Usunięto możliwość ponownego wybierania.

  Ścieżki

  • Na środkowej ścieżce nie pojawia się już dodatkowy creep walczący wręcz.
  • Miejsce spotkania creepów na bocznych ścieżkach znajduje się teraz bliżej bezpiecznej ścieżki odpowiedniej drużyny.
  • Zmniejszono doświadczenie zdobywane przez wroga (gracza, którego creepy są dobijane) z 70% do 25%.
  • Zmniejszono doświadczenie zdobywane przez dobijającego z 30% do 25%.
  • Neutralne creepy zabijające creepy z linii są teraz traktowane tak samo jak zabijające je wrogie creepy – nie jest to dobicie i zapewnia pełną ilość doświadczenia. Należy własnoręcznie dobić creepy, aby zredukować nagrodę w doświadczeniu za nie.
  • Zwiększono sumę doświadczenia za falę (4 creepy) z 210 do 240 pkt.
   • Zwiększono nagrodę w doświadczeniu za creepy walczące wręcz z 40 do 57 pkt.
   • Zwiększono nagrodę w doświadczeniu za creepy walczące na dystans z 90 do 69 pkt. - wynikiem obu tych zmian jest suma 240 pkt.
  • Zwiększono nagrodę w złocie za creepy walczące wręcz o 4 szt.
  • Zwiększono nagrodę w złocie za creepy walczące na dystans o 12 szt. - w sumie zwiększono nagrodę w złocie za całą falę o 24 szt.
  • Zmieniono moment pojawienia się pierwszych neutralnych creepów z 30. sekundy na 1. minutę
  • Zmniejszono bazową nagrodę za zabójstwo bohatera w doświadczeniu (część niezależną od asystowania) na poziomach 1-5 z 100/120/140/160/180 do 30/60/90/120/150 (nadal zdobywa się dodatkowe doświadczenie za zabójstwa zgodnie ze wzorem na nagrodę za asystowanie).
  • Zwiększono zasięg zdobywania doświadczenia z 1300 do 1500 jednostek.
  • Zmniejszono doświadczenie wymagane do awansu z poziomu 1 na poziom 2 z 240 do 200 pkt.
  • Zwiększono doświadczenie wymagane do awansu z poziomu 2 na poziom 3 z 360 do 400 pkt.
  • Zwiększono zdrowie wież 1. rzędu z 1400 do 1600 pkt.

  Town Portal Scroll

  • Bohaterowie od teraz rozpoczynają grę z TP Scrollem w ekwipunku. Na początku gry na TP Scrolle nakładany jest czas oczekiwania.

  Kapliczki i glif

  • Usunięto kapliczki z bazy (zastąpiono je budynkami wypełniającymi).
  • Glif powoduje od teraz, że na czas jego trwania twoje creepy są nietykalne.

  Creepy

  • Dodatkowy creep oblężniczy pojawia się teraz w 30. minucie zamiast w 40.
  • Zwiększono zdrowie creepów oblężniczych o 50 pkt.
  • Naprawiono błąd powodujący, że dodatkowe creepy na ścieżce pojawiały się o minutę za późno (pojawiają się w 15/30/40/45 minucie i są typu wręcz/wręcz/dystans/wręcz).
  • Maksymalny poziom ulepszenia creepów ze ścieżki jest teraz równy megacreepom (wcześniej było możliwe, że w przypadku gier trwających około 4 godzin creepy były silniejsze od megacreepów).

  Mechaniki pancerza

  • Zmieniono wzór na redukcję z pancerza z 0.06*pancerz/(1+0.06*pancerz) na 0.05*pancerz/(1+0.05*pancerz)
  • Przeskalowano premię do pancerza za Zręczność z 1/7 na 1/6 pkt.
  • Zwiększono pancerz wież 1. rzędu z 14 do 17 pkt.
  • Zwiększono pancerz wież 2. oraz 3. rzędu z 16 do 19 pkt.
  • Zwiększono pancerz wież 4. rzędu z 24 do 29 pkt.
  • Zwiększono bazowy pancerz Roshana z 15 do 18 pkt.
  • Zwiększono pancerz budynków wypełniających z 12 do 14 pkt.
  • Zwiększono pancerz kapliczek z 20 do 24 pkt.
  • Zwiększono pancerz budynków Starożytnych z 15 do 18 pkt.
  • Zwiększono pancerz koszarów piechurów z 15 do 18 pkt.
  • Zwiększono pancerz koszarów magów z 10 do 12 pkt. (redukcja obrażeń przez te budynki się nie zmieniła, zgodnie ze zmodyfikowanym wyżej wzorem).

  Budynki w bazie

  • Usunięto regenerację zdrowia wież 4. rzędu (wcześniej wynosiła 3 pkt.).
  • Zwiększono regenerację zdrowia Starożytnych z 3 do 8 pkt.

  Zmiany na mapie

  • Przerobiono środkową ścieżkę po stronie Mrocznych (obydwie strony mogą teraz przechodzić wzdłuż krawędzi i nie zostać zaatakowanymi przez wieże).
  • Poprawiono rampy na środkowej ścieżce, są teraz węższe.
  • Przesunięto kapliczki znajdujące się w pobliżu środkowej ścieżki w kierunku obszaru głównej dżungli.
  • Zamieniono miejscami kapliczki oraz runy nagrody w pobliżu trudnych ścieżek.
  • Poprawiono teren na trudnych ścieżkach, są teraz szersze.
  • Przesunięto runy nagrody w głównej dżungli bliżej obszaru z obozami przy bezpiecznej ścieżce (blisko ramp przy rzece).
  • Przerobiono dżunglę przy bezpiecznej ścieżce Mrocznych.
  • Poprawiono trudny obóz przy bezpiecznej ścieżce (można przeciągnąć głównie w kierunku trudnej ścieżki albo połączyć z przeciągnięciem z małego obozu).
  • Usunięto jedną z ramp przy obozie w dżungli w pobliżu każdej z bezpiecznych ścieżek.
  • Usunięto następujące miejsca na wardy: obóz starożytnych creepów po stronie Świetlistych/Roshan, dolna runa Świetlistych, główna dżungla Mrocznych (w pobliżu obozu starożytnych creepów).
  • Dokonano różnych poprawek w układzie drzew i linii wzroku.

  • Przesunięto dolną runę mocy lekko w górę rzeki.
  • Poprawiono rampę w kierunku dżungli przy bezpiecznej ścieżce Mrocznych, jest teraz węższa.
  • Zamieniono miejscami średnie i trudne obozy w głównej dżungli (trudny obóz jest teraz w miejscu najbliżej wieży 2. rzędu na środkowej ścieżce).
  • Poprawiono pozycje drzew przed miejscem do przeciągania creepów przy małym obozie po stronie Świetlistych.
  • Dokonano małych poprawek do pozycji nisko położonych drzew przed rampą Świetlistych prowadzącą do trudnej ścieżki Mrocznych (w pobliżu niebieskich kryształów — można teraz przechodzić dookoła tych drzew).
  • Zmniejszono rozmiar rampy prowadzącej do dżungli przy bezpiecznej ścieżce Świetlistych ze strony trudnej ścieżki Mrocznych.
  • Poprawiono pozycję trudnego obozu przy bezpiecznej ścieżce Świetlistych, jest teraz trochę wyżej.
  • Lekko zmniejszono rozmiar rampy prowadzącej w kierunku obszaru poniżej ukrytego sklepu Świetlistych.
  • Przesunięto rampę na trudnej ścieżce Mrocznych (tę, która łączy się z trudnym obozem przy bezpiecznej ścieżce Świetlistych) delikatnie w prawo.
  • Trudny obóz Świetlistych (w pobliżu wieży 2. rzędu na środkowej ścieżce) nie znajduje się już na obniżeniu.
  • Delikatne poprawki do układu drzew, ramp i terenu w głównej dżungli Mrocznych.
  • Poprawiono rampę schodząca z obozu starożytnych po stronie Świetlistych w kierunku górnej rzeki.

  Roshan

  • Trzeci Roshan zabity w grze upuszcza od teraz jednorazowy przedmiot działający jak Refresher Orb. Czas oczekiwania tego przedmiotu jest niezależny od czasu oczekiwania Refresher Orb.

  Czas odrodzenia

  • Przeskalowano czas odrodzenia bohaterów na poziomach 1-5 z 8/10/12/14/16 na 5/7/9/13/16 s.

  Aggro neutralnych creepów

  • Neutralne creepy od teraz śpią w nocy. Kiedy śpią, ich promień aggro wynosi 0.
  • Usunięto specjalne wyjątki przyjmowania aggro na bohaterów (na Chaos Knighta, Earth Spirita, Morphlinga, Pudge'a, Clockwerka, Rubicka i Tiny'ego).
  • Aggro creepów neutralnych przeciwko creepom ze ścieżki zależy od tego, w którym obszarze odrodzenia neutralnych creepów się znajdują (włączone dla tradycyjnych przeciągań creepów na bezpiecznej/trudnej ścieżce).

  Captains Mode

  • W pierwszej fazie trybu Captains Mode od teraz banuje się jednego dodatkowego bohatera (w sumie 6 banów podczas całej fazy wybierania).

  Iluzje

  • Iluzje od teraz zadają Roshanowi obrażenia zredukowane o 80% zamiast znikać natychmiastowo przy zaatakowaniu go.
  • Iluzje od teraz posiadają regenerację zdrowia i many.
  • Zwiększono obrażenia od umiejętności Slam Roshana z 70 + 5 pkt./min do 70 + 8 pkt./min.

  Fontanna

  • Zwiększono obrażenia zadawane przez fontannę z 190-199 do 220-240 pkt.
  • Zwiększono regenerację many przy fontannie z 4% + 14 pkt. many na sekundę do 6%.
  • Zwiększono regenerację zdrowia przy fontannie z 4% do 5%.

  Wartość netto

  • Czynnik rankingu wartości netto (ile złota za asysty zdobywają najbogatsi kontra ile najbiedniejsi) zmieniono z 0,75->1,25 do 0,7->1,3.

  Hex

  • Hex nie można już rozproszyć.

  Interfejs

  • Dodano element interfejsu nad ekwipunkiem wskazujący na stan wytłumienia.
  • Dodano nową opcję, dzięki której umiejętności z inkantacją wymagają komendy zatrzymania do przerwania.

  Unikalne modyfikatory ataku

  • Usunięto wszystkie pozostałe w grze unikalne modyfikatory ataku.
  • Kradzież zdrowia nie jest już unikalnym modyfikatorem ataku (sumuje się z innymi źródłami).
  • Arcane Orb nie jest już unikalnym modyfikatorem ataku.
  • Mana Break nie jest już unikalnym modyfikatorem ataku (nie kumuluje się z wypalaniem many z Diffusal Blade).

  Inne zmiany

  • Usunięto ograniczenia w możliwości wrzucania na klif dla Rubicka, Magnusa, Dark Seera itp.
  • Usunięto swobodne poruszanie się Pudge'a i Vengeful Spirit na niektórych klifach.
  • Roshan teraz ulepsza swoje statystyki co minutę zamiast co 4 (premie z ulepszania przeskalowano, aby wynik był taki sam, tylko płynniejszy).
  • Naprawiono źródła magicznych obrażeń z ataków, które nie były blokowane przez umiejętności typu Barrier (Pipe, Hood, Flame Guard)
  • Poprawiono czytelność liczby kumulacji na ikonach efektów

  • Bohaterowie z tempem obrotu równym 0,4 teraz obracają się w tempie 0,5 (Mirana, Puck, Razor, Shadow Shaman, Tidehunter, Witch Doctor, Warlock, Beastmaster, Veno, Wraith King, Viper, Clinkz, Enchantress, Spectre, Spirit Breaker, Lone Druid, Elder Titan, Oracle i Winter Wyvern).

  • Wartości regeneracji many wrogów są teraz widoczne (wcześniej widoczne były jedynie wartości regeneracji zdrowia sojuszników).

  • Zmieniono wartości regeneracji z runy regeneracji z z 100/67 pkt. zdrowia/many na 6% maks. zdrowia/many.

  Umiejętności neutralnych creepów

  • Neutralny centaur – skrócono czas rzucania War Stomp z 0.5 do 0.4 s.
  • Neutralny centaur – zmniejszono koszt many War Stomp z 100 do 50 pkt.
  • Neutralny Furbolg – skrócono czas rzucania Thunder Clap z 0.5 do 0.4 s.
  • Neutralny Furbolg – zmniejszono koszt many Thunder Clap z 100 do 50 pkt.
  • Neutralny Wildkin – skrócono czas rzucania Tornado z 0.75 to 0.4 s.
  • Neutralny Soulstealer – zmniejszono koszt many Mana Burn z 0.5 to 0.3 s.
  • Neutralny Prowler Shaman – skrócono czas rzucania Desecrate z 0.9 do 0.4 s.
  • Neutralny Thunder Lizard – wydłużono czas rzucania Slam z 0 do 0.3 s.
  • Neutralny Dark Troll Warlord – skrócono czas rzucania Ensnare z 0.5 to 0.3 s.
  • Neutralny Dark Troll Warlord – zmniejszono koszt many Ensnare z 150 do 75 pkt.
  • Neutralny Dark Troll Warlord – skrócono czas rzucania Raise Dead z 0.5 to 0.3 s.
  • Neutralna Harpy Storm – skrócono czas rzucania Chain Lightning z 0.5 do 0.3 s.
  • Neutralny Dark Troll Warlord – dodano pocisk do umiejętności Ensnare.
  • Umiejętność Purge neutralnych creepów działa teraz na jednostki porwane przez umiejętności typu Cyclone.
  • Zwiększono premię do odporności na magię z aury Cloak z neutralnych creepów z 5% do 10%.

Zmiany w przedmiotach

  Kurier

  • Zwiększono koszt kuriera w złocie ze 100 do 200 szt.
  • Zwiększono szybkość ruchu chodzącego kuriera z 350 do 380 jednostek
  • Zwiększono szybkość ruchu latającego kuriera z 430 do 450 jednostek
  • Ulepszenia kuriera do wersji latającej nie można już kupować. Kurierzy ulepszani są automatycznie w 3. minucie gry
  • Latający kurier posiada teraz umiejętność zapewniającą mu tarczę zamiast umiejętności zapewniającej zryw szybkości (200 s czasu oczekiwania, 2 s czasu trwania).
  • Kurier nie może już napełniać butelki.
  • Nie można już zakupić więcej niż jednego kuriera podczas jednej gry.

  Sklep

  • Usunięto następujące przedmioty ze sklepu przydrożnego sklepu: Quarterstaff, Orb of Venom, Blades of Attack, Sage's Mask, Stout Shield, Ring of Regeneration, Ring of Health, Bottle (1 ładunek).
  • Dodano następujący przedmiot do przydrożnego sklepu: Ring of Protection.
  • Dodano następujące przedmioty do ukrytego sklepu: Voidstone, Ring of Health, Bottle (wszystkie ładunki).

  Wsparcie

  • Zwiększono koszt Observer Wardów w złocie z 60 do 80 szt.
  • Zwiększono nagrodę w doświadczeniu za Observer Wardy z 25 do 100 pkt.
  • Przeskalowano koszt Tango w złocie ze 125 szt. za 4 ładunki na 150 szt. za 5 ładunków.
  • Zwiększono koszt Smoke of Deceit w złocie z 50 do 80 szt.

  Różne

  • Zmniejszono koszt Gauntlet w złocie ze 150 do 135 szt.
  • Zmniejszono koszt Slippers of Agility w złocie ze 150 do 135 szt.
  • Zmniejszono koszt Mantle of Intelliigence w złocie ze 150 do 135 szt.
  • Zmniejszono koszt schematu Wraith Band w złocie ze 170 do 165 szt.
  • Zmniejszono koszt schematu Bracer w złocie ze 175 do 165 szt.
  • Zmniejszono koszt schematu Null Talisman w złocie ze 155 do 165 szt.
  • Wraith Band/Bracer/Null Talisman nie zapewniają już premii +3 pkt. do obrażeń od ataku. Zamiast tego zapewniają premię +1 pkt. do ich głównego atrybutu.
  • Veil of Discord nie zapewnia już premii +6 pkt. do obrażeń.
  • Zwiększono premię do Inteligencji z Veil of Discord z 12 to 14 pkt.
  • Dagon nie zapewnia już premii +9 pkt. do obrażeń.
  • Zwiększono premię do Inteligencji z Dagon o 2 pkt.
  • Drums of Endurance nie zapewniają już premii +3 pkt. do obrażeń.
  • Zwiększono premię do Siły z Drums of Endurance o 1 pkt.
  • Rod of Atos nie zapewnia już premii +6 pkt. do obrażeń.
  • Perserverance nie zapewnia już premii +10 pkt. do obrażeń.
  • Linken's Sphere nie zapewnia już premii +15 pkt. do obrażeń.
  • Refresher Orb nie zapewnia już premii +20 pkt. do obrażeń.
  • Zwiększono premię do regeneracji many z Refresher Orb z 250% do 300%.
  • Lotus Orb nie zapewnia już premii +10 pkt. do obrażeń.

Aether Lens:przerobiono przedmiot

  Stary:

   Zapewnia:
    +220 jednostek zasięgu czarów
    +250 pkt. many
    +100% regeneracji many
    +6% wzmocnienia czarów

  Nowy:

   Zapewnia:
    +250 jedn. zasięgu czarów
    +450 pkt. mana
    +125% regeneracji many

Battle Fury:zmieniono schemat

 • Battle Fury wymaga teraz Demon Edge zamiast Claymore + Broadsword (kosztuje o 400 szt. złota mniej).
 • Zmniejszono premię do obrażeń z 55 do 50 pkt.
 • Zwiększono dystans Cleave z 570 do 625 jednostek.
 • Zwiększono końcowy promień Cleave z 300 do 330 jednostek.

Boots of Speed:

 • Zmniejszono premię do szybkości ruchu z Boots of Speed z 45 do 40 jednostek.

Boots of Travel:

 • Zwiększono promień preferowania budynków przez Boots of Travel z 325 do 700 jednostek.

Bloodstone:zmieniono schemat

 • Bloodstone wymaga teraz Perseverance zamiast Soul Ring + schematu.
 • Zwiększono początkową liczbę ładunków z 12 do 14.
 • Od teraz nie zapewnia już leczenia dookoła posiadacza przy jego śmierci.

Butterfly:

 • Skrócono czas trwania Flutter z 4 do 2 s.
 • Flutter nie wyłącza już premii do szansy na unik.

Desolator:

 • Zmniejszono redukcję pancerza z Desolator z 7 do 6 pkt.

Diffusal Blade:przerobiono przedmiot

 • Nie nakłada już rozproszenia.
 • Nie posiada już ograniczonych ładunków.
 • Nie można już ulepszać.
 • Wydłużono czas oczekiwania do 15 s.

Drums of Endurance:

 • Zwiększono premię do szybkości ataku z aktywnego składnika z 25 do 35 pkt.

Ethereal Blade:

 • Zwiększono szybkość ruchu pocisku z 1200 do 1275 jednostek.

Skadi:

 • Nie wymaga już Orb of Venom do złożenia.

Force Staff:

 • Wydłużono czas oczekiwania z 20 do 23 s.

Glimmer Cape:

 • Glimmer Cape nie można już rozłączyć.

Hurricane Pike:

 • Hurricane Pike od teraz wymaga Wraith Banda zamiast schematu za 500 szt. złota.

Iron Talon:usunięto przedmiot

 • Iron Talon został usunięty z gry.

Javelin:

 • Od teraz zapewnia premię +25% do celności.
 • Zmniejszono koszt w złocie z 1500 do 1100 szt.
 • Nie zapewnia już premii +10 pkt. do obrażeń.
 • Atak trafiony dzięki celności zadaje teraz 100 pkt. obrażeń magicznych (wyświetlane nad głową).

Skull Basher:

 • Zwiększono koszt w złocie schematu z 750 do 1150 szt.
 • Nie zapewnia już premii +10 pkt. do obrażeń.
 • Ataków z efektem Bash od teraz nie można uniknąć.
 • Zwiększono premię do obrażeń ataków z efektem Bash z 85 do 100 pkt. (wyświetlane nad głową).

Abyssal Blade:

 • Nie zapewnia już premii +10 pkt. do obrażeń.
 • Ataków z efektem Bash od teraz nie można uniknąć.
 • Zwiększono premię do obrażeń ataków z efektem Bash z 85 to 100 (wyświetlane nad głową).

Monkey King Bar:przerobiono przedmiot

  Stary:

   Wymaga:
    Demon Edge (2200)
    2x Javelin (3000)
    W sumie: 5200

   Zapewnia:
    +66 pkt. obrażeń
    +True Strike
    +35% szansy na zadanie 160 pkt. magicznych obrażeń i miniogłuszenie na 0,01 s

  Nowy:

   Wymaga:
    Hyper Stone (2000)
    2x Javelin (2200)
    W sumie: 4200

   Zapewnia:
    +60 jedn. szybkości ataku
    +75% celności + 60 pkt. obrażeń pełnych przy aktywacji (atak trafiony dzięki celności zada te dodatkowe pełne obrażenia, pomija niewrażliwość na czary)

Linken's Sphere:

 • Linken's Sphere nie można już ręcznie używać na sobie.

Magic Wand:zmieniono schemat

  Stary:

   Wymaga:
    Magic Stick (200)
    2x Ironwood Branch (100)
    Circlet (165)
    W sumie: 465

   Zapewnia:
    +4 pkt. do wszystkich atrybutów

  Nowy:

   Wymaga:
    Magic Stick (200)
    2x Ironwood Branch (100)
    Enchanted Mango (100)
    W sumie: 400

   Zapewnia:
    +2 pkt. do wszystkich atrybutów
    +1,5 pkt. regeneracji zdrowia

Necronomicon:przerobiono przedmiot

 • Usunięto umiejętność Mana Burn Archera.
 • Archer na 3. poziomie zdobywa teraz umiejętność gains Purge (spowolnienie + rozproszenie, można używać tylko na wrogach). Czas oczekiwania: 15
 • Stary:

   Wymaga:
    Staff of Wizardry (1000)
    Belt of Strength (450)
    Schemat (1200)

   Zapewnia:
    +8/12/16 pkt. Siły
    +15/21/24 pkt. Inteligencji

  Nowy:

   Wymaga:
    2x Sage's Mask (650)
    Belt of Strength (550)
    Schemat (1300)

   Zapewnia:
    +10/15/20 pkt. Siły
    +100/125/150% regeneracji many

Poor Man's Shield:usunięto przedmiot

 • Poor Man's Shield został usunięty z gry.

Orb of Venom:

 • Obrażenia okresowe nie wyłączają już użytych przedmiotów ani Blinka (zachowanie takie jak Poison Sting).

Pipe of Insight:

 • Aktywny składnik Barrier od teraz działa na budynki.

Ring of Regen:

 • Zmniejszono koszt z 325 do 300.

Satanic:Zmieniono schemat

 • Od teraz wymaga Claymore zamiast Mithril Hammera.

Sentry Ward:

 • Sentry Wardy nie pojawiają się już automatycznie przed Observer Wardami przy zakupie przedmiotu.

Silver Edge:

 • Nie nakłada już na wroga redukcji zadawanych obrażeń.
 • Zwiększono premię do szybkości ruchu z 20% do 25%.

Smoke of Deceit:

 • Skrócono czas odnowienia przedmiotu w sklepie z 11 minut do 10 minut.

Solar Crest:

 • Zwiększono celność z 35% do 40%.

Soul Ring:przerobiono przedmiot

  Stary:

   Wymaga:
    Sage's Mask (325)
    Ring of Regen (325)
    Enchanted Mango (100)
    W sumie: 750

   Zapewnia:
    +3 pkt. regeneracji zdrowia
    +50% regeneracji many

   czas oczekiwania na Sacrifice: 30 s

  Nowy:

   Wymaga:
    Ring of Regen (300)
    2x Gauntlet of Strength (270)
    Schemat (185)
    W sumie: 755

   Zapewnia:
    +6 pkt. Siły
    +2 pkt. regeneracji zdrowia

   Czas oczekiwania na Sacrifice: 25 s

Stout Shield:

 • Zwiększono blokowane obrażenia z 16/8 pkt. do 18/9 pkt.

Urn of Shadows:

 • Zmieniono typ obrażeń od Urn of Shadows z pełnych na magiczne.
 • Zwiększono obrażenia od Urn Shadows ze 150 do 200 pkt.

Vladmir's Offering:

 • Vladmir's Aura od teraz kumuluje się z Ring of Aquila oraz Ring of Basilius.

Meteor Hammer:nowy przedmiotu

  Wymaga:
   Ogre Axe (1000)
   Staff of Wizardry (1000)
   Ring of Regen (300)
   Sage's Mask (325)
   W sumie: 2625

  Zapewnia:
   +12 pkt. Siły
   +12 pkt. Siły
   +4 pkt. regeneracji zdrowia
   +1,5 pkt. regeneracji many

  Po aktywacji:
   Inkantacja, 3 sekundy. Przyzywa meteor, który uderza w obszar o promieniu 300 jednostek i ogłusza na 1,75 s. Nakłada na 6 sekund efekt, który zadaje 60 pkt. obrażeń na sekundę budynkom (115 pkt./s pozostałym celom). Zasięg czaru: 600 jednostek, czas oczekiwania: 40 s, koszt many: 125 pkt. Na czas inkantacji zapewnia widoczność obszaru uderzenia. Uderzenie meteoru niszczy drzewa. Meteor upada przez 0,5 s.

Aeon Disk:nowy przedmiot

  Wymaga:
   Vitality Booster (1100)
   Energy Booster (900)
   Schemat (1750)
   W sumie: 3750

  Zapewnia:
   +250 pkt. zdrowia
   +250 pkt. many
   +25% odporności na statusy (skraca czas trwania efektów takich jak uciszenie, ogłuszenie, rozbrojenie, ukorzenienie, przerażenie itp. Efekty zadające obrażenia okresowe i spowalniające nie są skracane, zmniejszana jest jedynie wartość spowolnienia, a czas jego trwania pozostaje bez zmian)

  Pasywna:
   Kiedy otrzymasz obrażenia i poziom twojego zdrowia będzie poniżej 80%, na twojego wroga nakładane jest silne rozproszenie i efekt trwający 2,5 s, który redukuje wszelkie otrzymywane i zadawane obrażenia do zera. Czas oczekiwania: 100 s. Aktywuje się tylko przy obrażeniach otrzymywanych od bohaterów.

Spirit Vessel:nowy przedmiot

  Wymaga:
   Urn of Shadows (875)
   Vitality Booster (1100)
   Wind Lace (250)
   Schemat (600)
   W sumie: 2825

  Zapewnia:
   +250 pkt. zdrowia
   +30 jedn. szybkości ruchu
   +2 pkt. do wszystkich atrybutów
   +2 pkt. pancerza
   +1 pkt. regeneracji many

  Po aktywacji:
   W dodatku do wcześniejszego zachowania rzucenie na wroga zredukuje jego regenerację zdrowia oraz otrzymywane leczenie o 70% i odbierać mu będzie 3% obecnego zdrowia na sekundę. Rzucenie na sojuszniku wzmacnia jego regenerację zdrowia oraz otrzymywane leczenie o 20% i przywraca mu 1% obecnego zdrowia na sekundę.

Nullifier:nowy przedmiot

  Wymaga:
   Sacred Relic (3800)
   Helm of Iron Will (900)
   W sumie: 4700

  Zapewnia:
   +65 pkt. obrażeń
   +5 pkt. pancerza
   +5 pkt. regeneracji zdrowia

  Po aktywacji:
   Nakłada na cel rozproszenie i wytłumia go na 5 s. Za każdym razem, kiedy wytłumiony cel zostanie zaatakowany, zostanie on spowolniony o 100% na 0,4 s. Nakłada spowolnienie przy trafieniu pocisku. Czas oczekiwania: 14 s, koszt many: 100 pkt., zasięg czaru: 600 jednostek, szybkość pocisku: 1200 jednostek.

Kaya:nowy przedmiot

  Wymaga:
   Staff of Wizardry (1000)
   Robe of the Magi (450)
   Schemat (500)
   W sumie: 1950

  Zapewnia:
   +16 pkt. Inteligencji
   +10% wzmocnienia czarów
   +10% redukcji kosztów i utraty many (działa na efekty typu Mana Burn, Mana Break itp.)
   Uwaga: efekty wielu instancji nie kumulują się.

Wzór na regenerację

Podsumowanie

 • Wzory na regenerację zdrowia i many zostały przerobione. Premie dla zdrowia i many wyświetlane są jako bezpośrednie wartości. Następnie Siła i Inteligencja wzmacniają odpowiednio regenerację zdrowia i many. Na przykład Void Stone zapewnia 1 pkt. regeneracji many zamiast 100%.

Opis atrybutu

 • Opis atrybutu zawiera informację na temat tego, jaki procent regeneracji zdrowia/many jest zapewniany dodatkowo przez ten atrybut oraz jaka jest całkowita wartość regeneracji + premii z Siły/Inteligencji.

Wzór na manę

 • Przerobiono wzór na regenerację many w celu zmiany wartości bazujących na procentach (takie jak Void Stone itp.) na liczby. Każdy punkt Inteligencji wzmacnia regenerację many o 2%.

  • Stary wzór: (0,01 + 0,04 * Int) * (1 + premie procentowe) + premie liczbowe

  • Nowy wzór: (bazowa + premie liczbowe) i wzrasta o 2% za każdy punkt Inteligencji

  • Uwaga 1: wszyscy bohaterowie obecnie posiadają regenerację bazową równą 0,9 pkt., ale w przyszłości może ona być modyfikowana dla pojedynczych bohaterów (tak jak teraz modyfikowana jest regeneracja zdrowia).
  • Uwaga 2: poprawiono wartości różnych przedmiotów, talentów i umiejętności zapewniających regenerację many (patrz lista poniżej).

  • Poprawione przedmioty
   • Ogólna zasada jest taka, że przedmioty, które zapewniały wcześniej 50% regeneracji many, teraz zapewniają 0,5 punkta, te zapewniające 100% dają 1 punkt itd.
   • Inne wartości przedmiotów:
    • Perseverance: 1,5 pkt.
    • Scythe of Vyse: 2,25 pkt.
    • Battle Fury: 2,25 pkt.
    • Orchid Malevolence: 2,25 pkt.
    • Bloodthorn: 2,25 pkt.
    • Eul's Scepter of Divinity: 2,25 pkt.
    • Linken's Sphere: 2,25 pkt.
    • Lotus Orb: 1,75 pkt.
    • Drums of Endurance: 0,75 pkt.
    • Solar Crest: 1,0 pkt.
    • Aether Lens: 1,25 pkt.
    • Infused Raindrops: 0,5 pkt.
    • Bloodstone na ładunek: 0,4 pkt.
    • Clarity: 3,2 pkt.
    • Vladmir's Offering: 0,65 pkt.
    • Ring of Basilius: 0,5 pkt.
    • Ring of Aquila: 0,5 pkt.
    • Bottle: 40 pkt.

  • Talenty zostały przeskalowane, aby były zgodne z nowym wzorem.

  • Poprawione umiejętności:
   • Przeskalowano Arcane Aura Crystal Maiden dla sojuszników z 1/1,5/2/3 na 0,8/1,0/1,2/1,4 pkt.
   • Przeskalowano Arcane Aura Crystal Maiden dla siebie z 2/3/4/8 na 1/2/3/4 pkt.
   • Przeskalowano regenerację many z Death Pulse Necrophosa z 1/3/5/7 na 2/2,25/2,5/2,75 pkt.

  • Inne poprawki:
   • Zmniejszono regenerację many z kapliczek z 40 do 30 pkt.
   • Kapliczki nie zwiększają już zapewnianej przez siebie regeneracji many z biegiem czasu.

   Zdrowie

  • Przerobiono wzór na regenerację zdrowia. Każdy punkt Siły wzmacnia regenerację zdrowia o 0,7%.

   • Stary wzór: bazowa + 0,06 * Siła + premie liczbowe

   • Nowy wzór: (bazowa + premie liczbowe) i wzrasta o 0,7% za każdy punkt Siły
   • Uwaga 1: z nowym wzorem zwiększono wartości bazowe dla wszystkich bohaterów o 1,5 pkt.
   • Uwaga 2: poprawiono różne przedmioty, talenty i umiejętności zapewniające regenerację zdrowia (patrz lista poniżej).

  • Poprawione przedmioty:
   • Ring of Health: 5 pkt.
   • Hood of Defiance: 6,5 pkt.
   • Perseverance: 5,5 pkt.
   • Force Staff: 5 pkt.
   • Vanguard: 5,5 pkt.
   • Abyssal Blade: 7 pkt.
   • Crimson Guard: 6 pkt.
   • Helm of the Dominator: 8 pkt.
   • Refresher Orb: 11 pkt.
   • Linken Sphere: 5,5 pkt.
   • Lotus Orb: 5,5 pkt.
   • Pipe of Insight: 6,5 pkt.
   • Pipe of Insight (aura): 2 pkt.
   • Guardian Greaves (aura): 3,5 pkt.
   • Guardian Greaves (leczenie krytyczne): 12 pkt.
   • Headdress (aura): 2 pkt.
   • Mekansm (aura): 3,5 pkt.
   • Tranquil Boots: 12 pkt.
   • Bloodstone: 7 pkt.
   • Armlet of Mordiggian: 4 pkt.
   • Soul Ring: 2 pkt.
   • Ring of Regen: 1,5 pkt.
   • Veil of Discord: z 6 pkt. do 5 pkt.
   • Hurricane Pike: z 6 pkt. do 5,5 pkt.
   • Vladmir's Offering: z 3 pkt. do 2,5 pkt.
   • Armlet: sączenie zdrowia z 45 pkt. do 54 pkt.
   • Bottle: 80 pkt.
   • Urn of Shadows: 35 pkt.

  • Talenty zostały przeskalowane, aby były zgodne z nowym wzorem.

  • Poprawione umiejętności:
   • Przeskalowano regenerację zdrowia z Chemical Rage Alchemista z 50/75/100 na 40/48/56 pkt.
   • Przeskalowano regenerację zdrowia z Dragon Blood Dragon Knighta z 3/6/9/12 na 4/6/8/10 pkt.
   • Przeskalowano regenerację zdrowia z Press the Attack Legion Commander z 30/40/50/60 na 30/35/40/45 pkt.
   • Przeskalowano regenerację zdrowia z Feral Impulse Lycana z 1/4/7/10 na 1/3/5/7 pkt.
   • Przeskalowano regenerację zdrowia z Reactive Armor z 1/1,2/1,4/1,6 na 1/1,15/1,3/1,45 pkt.
   • Przeskalowano regenerację zdrowia z aury Satyr Tormentora z 6 na 5,5 pkt.
   • Przeskalowano leczenie poniżej progu z Inner Vitality z 20/40/60/80% na 22/30/38/46%.
   • Przeskalowano normalne leczenie z Inner Vitality z 5/10/15/20% na 6/8/10/12%.
   • Przeskalowano mnożnik regeneracji zdrowia przy zabójcie z Death Pulse z 10 na 6.
   • Przeskalowano czas trwania regeneracji zdrowia z Death Pulse przy zabójstwie z 7 na 6 s.
   • Przeskalowano regenerację zdrowia z Death Pulse z 1/3/5/7 na 2/3/4/5 pkt.
   • Przeskalowano leczenie ze Scorched Earth Dooma z 16/24/32/40 na 12/18/24/30 pkt.
   • Przeskalowano regenerację zdrowia z Living Armor z 4/8/12/16 na 4/7/10/13 pkt.
   • Przeskalowano bazową regenerację zdrowia z Cold Embrace Winter Wyvern z 25 na 15 pkt.

  • Inne poprawki:
   • Zmniejszono regenerację zdrowia z kapliczek z 90 do 75 pkt.
   • Kapliczki nie zwiększają już zapewnianej przez siebie regeneracji zdrowia z biegiem czasu.

  Zmiany w atrybutach

  Atrybuty bohaterów

  • Zwiększono manę za Inteligencję z 11 do 12 pkt.
  • Zmniejszono bazową szybkość ruchu wszystkich bohaterów bazujących na Zręczności o 5 pkt.
  • Siła, Zręczność oraz Inteligencja przyznają dodatkowe, unikatowe własności, jeżeli są atrybutem bazowym bohatera (nadal zapewniając 1 pkt. obrażeń za każdy 1 pkt. atrybutu).

  Dodatkowe własności

  • Siła zapewnia +0.15% odporności na statusy (skraca czas trwania efektów takich jak uciszenie/ogłuszenie/rozbrojenie/ukorzenienie/przerażenie/itd. Dla negatywnych efektów zadających obrażenia okresowe, które jednocześnie spowalniają, zmniejsza jedynie wartości spowolnienia, nie wpływając w żaden sposób na zadawane obrażenia)
  • Zręczność zapewnia +0.06% szybkości ruchu
  • Inteligencja zapewnia +0.15% odporności na magię
  • Po najechaniu kursorem na dany atrybut można zobaczyć wpływ tych dodatkowych własności na bohatera.

  Podsumowanie atrybutów

  • Siła
   • +20 pkt. zdrowia
   • +0.7% zwiększenia regeneracji zdrowia

   • Własność: +1 pkt. obrażeń od ataku
   • Własność: +0.15% odporności na statusy

  • Zręczność
   • +1/6 pkt. pancerza
   • +1 jedn. szybkości ataku

   • Własność: +1 pkt. obrażeń od ataku
   • Własność: +0.06% szybkości ruchu

  • Inteligencja
   • +12 pkt. many
   • +2% zwiększenia regeneracji many
   • +0.07% wzmocnienia czarów

   • Własność: +1 pkt. obrażeń od ataku
   • Własność: +0.15% odporności na magię

  Zmiany w bohaterach

  Drzewka talentów

 • Drzewka talentów wszystkich bohaterów zostały przerobione. Dodano wiele nowych talentów ulepszających umiejętności.
 • Abaddon:

  1. Poziom 10: +25 jedn. szybkości ruchu LUB +20% dodatkowych PD
  2. Poziom 15: +6 pkt. pancerza LUB +50 pkt. leczenia/obrażeń od Mist Coil
  3. Poziom 20: -15% czasów oczekiwania LUB +90 pkt. obrażeń
  4. Poziom 25: +250 pkt. zdrowia Aphotic Shield LUB +25% spowolnienia ruchu z Curse of Avernus

  Alchemist:

  1. Poziom 10: +25 jedn. szybkości ataku LUB +5 pkt. pancerza
  2. Poziom 15: +50 pkt. obrażeń LUB +250 pkt. zdrowia
  3. Poziom 20: +25% obrażeń typu cleave LUB +200 pkt. obrażeń od Unstable Concoction
  4. Poziom 25: -8 sekund czasu oczekiwania na Unstable Concoction LUB -0,2 s podstawowego czasu ataku z Chemical Rage

  Ancient Apparition:

  • Przeskalowano czas trwania Chilling Touch z 30 na 20/24/28/32 s.
  • Chilling Touch nie spowalnia już szybkości ataku sojuszników.
  • Zmniejszono magiczne obrażenia od Chilling Touch z 50/60/70/80 do 30/45/60/75 pkt.
  • Chilling Touch od teraz nakłada kumulujące się spowolnienie o 30% na 0,3 s.
  1. Poziom 10: +60 szt. złota/minutę LUB +10% wzmocnienia czarów
  2. Poziom 15: +20 regenerowanych pkt. zdrowia LUB -1,5 sekundy czasu oczekiwania na Ice Vortex
  3. Poziom 20: +80 pkt. obrażeń od Chilling Touch LUB +8% spowolnienia/odporności od Ice Vortex
  4. Poziom 25: +4% maks. zdrowia do progu zabójstwa z Ice Blast LUB 4 ładunki Cold Feet

  Anti-Mage:

  1. Poziom 10: +175 pkt. zdrowia LUB +20 jedn. szybkości ataku
  2. Poziom 15: -1 sekunda czasu oczekiwania na Blink LUB Blink tworzy niekontrolowaną iluzjęTworzy iluzję zadającą 25% obrażeń i otrzymującą 250%, która trwa 10 sekund. Nie można jej kontrolować.
  3. Poziom 20: +300 jedn. zasięgu czaru Blink LUB +10 pkt. do wszystkich atrybutów
  4. Poziom 25: -50 sekund czasu oczekiwania na Mana Void LUB +30% odp. na magię ze Spell Shield

  Arc Warden:

  1. Poziom 10: +25 jedn. szybkości ataku LUB +5 pkt. pancerza
  2. Poziom 15: +2 sekundy czasu trwania Flux LUB +350 pkt. zdrowia
  3. Poziom 20: +100 jedn. zasięgu ataku LUB -10% czasów oczekiwania
  4. Poziom 25: 30% kradzieży zdrowia LUB +350 pkt. obrażeń od Spark Wraith

  Axe:

  1. Poziom 10: +8 pkt. Siły LUB +40 jedn. szybkości ataku
  2. Poziom 15: +3 regenerowane pkt. many LUB +30 jedn. szybkości ruchu
  3. Poziom 20: +20 regenerowanych pkt. zdrowia LUB Szansa na aktywację Counter Helix podczas atakowaniaPodczas atakowania wykonywany jest rzut na Counter Helix
  4. Poziom 25: +100 jednostek obszaru działania Berserker's Call LUB +120 pkt. obr./s od Battle Hunger

  Bane:

  • Bane może atakować jednostki pod wpływem Nightmare bez budzenia ich.
  • Skrócono wszystkie czasy rzucania z 0,5 do 0,4 s.
  • Nightmare nie zadaje już 20 pkt. obrażeń na sekundę.
  1. Poziom 10: Enfeeble wykrada obrażenia LUB +6 pkt. pancerza
  2. Poziom 15: +150 jedn. zasięgu czarów LUB +40% dodatkowych PD
  3. Poziom 20: +100 redukowanych pkt. obrażeń z Enfeeble LUB +75 jedn. szybkości ruchu
  4. Poziom 25: +7 s czasu trwania Fiend's Grip LUB +250 pkt. obrażeń/leczenia od Brain Sap

  Batrider:

  • Flamebreak od teraz widocznie ma tor ruchu w kształcie łuku.
  1. Poziom 10: +5 pkt. pancerza LUB +6% wzmocnienia czarów
  2. Poziom 15: +300 pkt. zdrowia LUB +2 s czasu spalania z Flamebreak
  3. Poziom 20: +50 jedn. szybkości ruchu LUB -15% czasów oczekiwania
  4. Poziom 25: +8 sekund czasu trwania Firefly LUB -13 sekund czasu oczekiwania na Flamebreak

  Beastmaster:przerobiono bohatera

  • Przerobiono Wild Axes:
   • Zwiększono dystans rozwarcia Wild Axes (jak daleko topory są od siebie w połowie dystansu) z 353 do 450 jednostek.
   • Zwiększono promień trafienia Wild Axes z 140 do 175 jednostek.
   • Zmniejszono koszt many Wild Axes z 105/110/115/120 do 60/65/70/75 pkt.
   • Zmniejszono obrażenia od Wild Axes z 70/100/130/160 do 40/70/100/130 pkt.
   • Zmniejszono czas oczekiwania na Wild Axes z 13 do 8 s.
   • Wild Axes od teraz umieszcza na trafionych jednostkach kumulujący się efekt wzmacniający wszelkie obrażenia otrzymane od Beastmastera albo jego jednostek o 6/8/10/12% za każde trafienie toporem. Efekt trwa 10 sekund.
  • Primal Roar od teraz powoduje, że Beastmaster i wszystkie jego jednostki zyskują 30% szybkości ruchu na 3 sekundy.
  • Przerobiono Call of the Wild. Jest to teraz pojedyncza umiejętność.
   • Przyzwanie bestii trwa 60 sekund. Czas oczekiwania: 60 s, koszt many: 50/60/70/80 pkt.
   • Poziom 1: dzik poziomu 1
   • Poziom 2: dzik poziomu 2
   • Poziom 3: dzik poziomu 3 + jastrząb
   • Poziom 4: dzik poziomu 4 + jastrząb + losowy creep neutralny
   • Zdrowie dzika: 275/350/425/500 pkt.
   • Obrażenia od ataku dzika: 20/30/40/50 pkt. (przeskalowano z 10/25/40/55 pkt.)
   • Spowolnienie od dzika: 10/20/30/40%
   • Czas trwania spowolnienia od dzika: 3
   • Jastrząb nie zyskuje już niewidzialności.
   • Zdrowie jastrzębia: 350 pkt. (zwiększono z 40/60/80/100 pkt.)
   • Pancerz jastrzębia: 5 pkt.
   • Szybkość jastrzębia: 450 jednostek
   • Zasięg wzroku jastrzębia w nocy: 1000 jednostek
   • Zasięg wzroku jastrzębia w dzień: 1000 jednostek
   • Neutralny: wybiera neutralnego creepa z następującej listy: Alpha Wolf, Hellbear Smasher, Satyr Tormenter, Centaur Conqueror, Dark Troll Summoner
  1. Poziom 10: +30 jedn. szybkości ruchu LUB +25% dodatkowych PD
  2. Poziom 15: +40 pkt. obrażeń od ataku dzika LUB +7 pkt. pancerza
  3. Poziom 20: +500 pkt. zdrowia LUB +120 pkt. obrażeń od Wild Axes
  4. Poziom 25: +2 przyzywane jastrzębie LUB +40 jedn. szybkości ataku z Inner Beast

  Bloodseeker:

  • Zwiększono zasięg czaru Rupture z 1000 do 800 jednostek.
  1. Poziom 10: +25 jedn. szybkości ataku LUB +4 pkt. pancerza
  2. Poziom 15: +300 pkt. zdrowia LUB +75 pkt. obrażeń od Blood Rite
  3. Level 20: 25% kradzieży zdrowia OR +14% obrażeń od Rupture
  4. Level 25: -6 sekund czasu oczekiwania na Blood Rite OR +20 maks. jedn. szybkości ruchu/pkt. obrażeń z Thirst

  Bounty Hunter:

  • Modyfikator Track można teraz kliknąć z klawiszem Alt, aby powiadomić drużynę, ile złota ma przy sobie cel (ta informacja już wcześniej była dostępna w opisie efektu).
  1. Level 10: +30 jedn. szybkości ruchu OR +25% dodatkowych PD
  2. Level 15: +50 jedn. szybkości ataku OR +350 pkt. zdrowia
  3. Level 20: +75 pkt. obrażeń od Shuriken Toss OR +125% obr. krytycznych od Jinady
  4. Level 25: 50% szansy na unik OR +300 szt. złota z Track (działa na siebie i na sojuszników)

  Brewmaster:

  1. Poziom 10: +200 pkt. zdrowia LUB +30 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +3 sekundy czasu spowolnienia od Thunder Clap LUB +20% odporności na magię
  3. Poziom 20: +100 jedn. szybkości ataku LUB +1500 pkt. zdrowia dla jednostek z Primal Split
  4. Poziom 25: -65 sekund czasu oczekiwania na Primal Split LUB +15% szansy na Drunken Brawler

  Bristleback:

  1. Poziom 10: +2 regenerowane pkt. many LUB +20 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +6 maks. nałożeń Goo LUB +250 pkt. zdrowia
  3. Poziom 20: +25 pkt. obrażeń na kumulację Quill Spraye LUB +20 regenerowanych pkt. zdrowia
  4. Poziom 25: 15% kradzieży zdrowia z czarów LUB +20 pkt. obrażeń na kumulację Warpath

  Broodmother:przerobiono bohatera

  • Spin Web nie zapewnia już niewidzialności.
  • Premia do możliwości/szybkości ruchu od Spin Web nie jest już tracona przy otrzymaniu obrażeń.
  • Zmniejszono szybkość ruchu z 290 do 270 jednostek.
  • Zmniejszono zdrowie Spiderlingów z 450 do 250 pkt.
  • Zmniejszono zdrowie Spiderlite'ów z 175 do 180 jednostek.
  • Pajączki mają od teraz 50% odporności na magię.
  • Zwiększono pancerz pajączków o 8 pkt.
  • Zwiększono regenerację zdrowia pajączków z 0,5 do 2 pkt.
  • Zwiększono liczbę ładunków Spin Web z 1/2/3/4 do 2/4/6/8 (zgadza się z liczbą maksymalnych położonych sieci).
  1. Poziom 10: +60 pkt. obrażeń od Spawn Spiderlings LUB +200 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +35% dodatkowych PD LUB -20% czasów oczekiwania
  3. Poziom 20: +60 jedn. szybkości ataku LUB +20 pkt. obrażeń od ataków pająków
  4. Poziom 25: +75 pkt. obrażeń/kradzieży zdrowia z Insatiable Hunger LUB +350 pkt. zdrowia pająków

  Centaur Warrunner:

  1. Poziom 10: 10% szansy na unik LUB +10% odporności na magię
  2. Poziom 15: +75 pkt. obrażeń LUB +15% obrażeń z Siły od Return
  3. Poziom 20: +250 pkt. obrażeń od Double Edge LUB +20 pkt. Siły
  4. Poziom 25: +1,5 sekundy czasu trwania Hoof Stomp LUB Otrzymuje aurę Return

  Chaos Knight:

  1. Poziom 10: +20 jedn. szybkości ruchu LUB +5 pkt. do wszystkich atrybutów
  2. Poziom 15: +15 pkt. Siły LUB -12% czasów oczekiwania
  3. Poziom 20: +150 szt. złota/minutę LUB Reality Rift pomija niewrażliwość na czary
  4. Poziom 25: -7 jedn. pancerza od Reality Rift LUB +2 sekundy maks. czasu ogłuszenia z Chaos Bolt

  Chen:

  • Zwiększono zasięg ataku z 600 do 650 jednostek.
  • Usunięto umiejętność Test of Faith (Teleport).
  • Holy Persuasion można teraz używać na sojusznikach, aby wysłać ich do bazy po 6/5/4/3-sekundowym opóźnieniu oraz na sobie, aby teleportować do siebie kontrolowane creepy.
  • Przeskalowano koszt many Holy Persuasion z 100 na 100/110/120/130 pkt.
  • Test of Faith można teraz używać na sojusznikach, lecząc ich za połowę wartości obrazeń. Przy rzuceniu na siebie zawsze leczy maksymalną wartością.
  • Przeskalowano koszt mayn Test of Faith z 90/100/110/120 na 60/80/100/120 pkt.
  1. Poziom 10: +20% dodatkowych PD LUB +125 jedn. zasięgu czarów
  2. Poziom 15: +7 pkt. pancerza LUB -10 sekund czasu oczekiwania na Test of Faith
  3. Poziom 20: +180 szt. złota/minutę LUB +1000 pkt. minimalnego zdrowia przejętych creepów
  4. Poziom 25: +4 maks. jednostki z Holy Persuasion LUB +400 pkt. leczenia z Hand of God

  Clinkz:

  • Zmniejszono przyrost Zręczności z 3,3 do 2,6 pkt.
  • Zmniejszono zdrowie z Death Pact z 50/70/90 do 40/60/80%
  • Zmniejszono obrazenia z Death Pact z 5/7/9% do 4/6/8%
  • Przerobiono Strafe. Od teraz zapewnia +80/140/200/260 jednostek szybkości ataku na 3 sekundy. Podczas tego okresu Clinkz automatycznie uniknie 3 pocisków (ataków dystansowych lub czarów), przy uderzeniu lekko uchodząc na bok. Strafe kończy się przy utracie 3 ładunków uników. Czas oczekiwania: 45/35/25/15 s.
  1. Poziom 10: +12% odporności na magię LUB +5 pkt. pancerza
  2. Poziom 15: 15% szansy na unik LUB +30 pkt. obrażeń od Searing Arrows
  3. Poziom 20: +100 jedn. zasięgu ataku LUB +20 regenerowanych pkt. zdrowia
  4. Poziom 25: +4 ładunki/sekundy czasu trwania StrafeLUB +1 cel dla Searing Arrows (wystrzeliwuje strzały w losowy pobliski cel)

  Clockwerk:

  1. Poziom 10: +25 jedn. szybkości ruchu LUB +5 pkt. pancerza
  2. Poziom 15: +15 pkt. Siły LUB +30 pkt. obrażeń od Battery Assault
  3. Poziom 20: +20% odporności na magię LUB +125 pkt. obrażeń od Rocket Flare
  4. Poziom 25: -0,3 sekundy odstępu między uderzeniami Battery Assault LUB Rocket Flare zapewnia True Sight (odkrywa również wardy)

  Crystal Maiden:

  1. Poziom 10: +200 pkt. zdrowia LUB +100 jedn. zasięgu czarów
  2. Poziom 15: +14% redukcji kosztów/utraty many z Arcane Aura LUB +90 szt. złota/minutę
  3. Poziom 20: +60 pkt. obrażeń od Freezing Field LUB +250 jedn. szybkości ataku
  4. Poziom 25: +300 pkt. obrażeń od Crystal Nova LUB +1,5 sekundy czasu trwania Frostbite

  Dark Seer:

  1. Poziom 10: 12% szansy na unik LUB +90 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +12 regenerowanych pkt. zdrowia LUB +75 jednostek obszaru działania Vacuum
  3. Poziom 20: Surge działa w promieniu 300 jednostek LUB -15% czasów oczekiwania
  4. Poziom 25: Dwie równoległe ściany z Wall of Replica LUB +150 pkt. obrażeń od Ion Shell

  Dazzle:

  • Przerobiono Poison Touch. Wystrzeliwuje w kierunku wskazanej jednostki oraz pobliskich celów (celowanie jak Ether Shock). Nakłada na trafionych wrogów obrażenia okresowe i spowolnienie. Za każdym razem, kiedy zatruta jednostka zostanie zaatakowana, czas trwania efektu zostaje odświeżony. Zadaje 10/20/30/40 pkt. obrażeń na sekundę i spowalnia o 14/16/18/20%. Trwa 4/5/6/7 sekund. Działa na maksymalnie 4/5/6/7 celów. Czas oczekiwania: 35/30/25/20 sekund. Koszt many: 80 pkt. Zasięg czaru: 600/700/800/900 jednostek. Zadaje obrażenia fizyczne. Odświeżanie działa na tych samych zasadach, co Blink Dagger (jednostki kontrolowane przez graczy oraz Roshan).
  1. Poziom 10: +60 pkt. obrażeń LUB +175 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +125 jedn. zasięgu czarów LUB +20 pkt. leczenia/obrażeń od Shadow Wave
  3. Poziom 20: +50 jedn. szybkości ruchu LUB +30 pkt. obr./s od Poison Touch
  4. Poziom 25: -4 sekundy czasu oczekiwania na Shadow Wave LUB +0,5 pkt. pancerza na sekundę z Weave

  Death Prophet:

  1. Poziom 10: +12% odporności na magię LUB +50 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +150 jedn. zasięgu czarów LUB +1% maks. zdrowia wykradanego przez Spirit Siphon
  3. Poziom 20: +500 pkt. zdrowia LUB -2 sekundy czasu oczekiwania na Crypt Swarm
  4. Poziom 25: +8 duchów z Exorcism LUB Exorcism zapewnia ruch jak z runą przyśpieszenia

  Disruptor:

  1. Poziom 10: +200 pkt. zdrowia LUB +40 pkt. obrażeń od Thunder Strike
  2. Poziom 15: +150 jedn. zasięgu czarów LUB -3 sekundy czasu oczekiwania na Kinetic Field
  3. Poziom 20: +180 szt. złota/minutę LUB +4 uderzenia od Thunder Strike
  4. Poziom 25: -10 sekund czasu oczekiwania na Glimpse LUB +4 sekundy czasu trwania Kinetic Field

  Doom:

  1. Poziom 10: +10 pkt. obrażeń/leczenia od Scorched Earth LUB +25 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: 20% szansy na unik LUB +150 dodatkowych szt. złota z Devour
  3. Poziom 20: +40 pkt. obr./s od Doom LUB Devour można używać na starożytnych creepach
  4. Poziom 25: +3% obrażeń od Infernal Blade LUB +100% obrażeń typu cleave

  Dragon Knight:

  • Breathe Fire teraz redukuje całość obrażeń, a nie tylko obrażenia bazowe.
  • Zmniejszono redukcję obrazeń od Breathe Fire z 35% do 25%.
  • Zwiększono czas rzucania Breathe Fire z 0 to 0,2 s.
  • Zwiększono dystans rzucania Breathe Fire z 650 do 750 jednostek.
  1. Poziom 10: +2 regenerowane pkt. many LUB +30 jedn. szybkości ataku
  2. Poziom 15: +300 pkt. zdrowia LUB +40% dodatkowych PD
  3. Poziom 20: 2x pancerz/regeneracja pkt. zdrowia z Dragon Blood LUB +150 szt. złota/minutę
  4. Poziom 25: +40 pkt. Siły LUB +1,75 s czasu ogłuszenia z Dragon Tail

  Drow Ranger:

  • Dodano wizualny efekt, który jest widoczny, kiedy Precision Aura jest aktywna na creepach.
  1. Poziom 10: +5 pkt. do wszystkich atrybutów LUB +20 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +25 jedn. szybkości ataku LUB +300 jednostek zasięgu/odrzutu z Gust
  3. Poziom 20: +1,5 s czasu trwania Gust LUB +20 pkt. Zręczności z Marksmanship
  4. Poziom 25: -50% czasów oczekiwania LUB +20% obrażeń od Precision Aura

  Earth Spirit:

  1. Poziom 10: +10 pkt. Inteligencji LUB +40 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +7 pkt. pancerza LUB +200 pkt. obrażeń od Rolling Boulder
  3. Poziom 20: +150 szt. złota/minutę LUB 15% kradzieży zdrowia z czarów
  4. Poziom 25: +1 sekunda czasu ogłuszenia z Boulder Smash LUB Geomagnetic Grip działa na sojusznikach

  Earthshaker:

  • Usunięto początkowe obrażenia od Echo Slam<./li>
  • Zwiększono obrażenia od pogłosu Echo Slam z 40/55/70 do 60/85/110 pkt.
  • Echo Slam odbija się dwa razy od bohaterów niebędacych iluzjami.
  1. Poziom 10: +250 pkt. many LUB +30 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +7 pkt. pancerza LUB +30 jedn. szybkości ruchu
  3. Poziom 20: +50 pkt. obrażeń od pogłosu Echo Slam LUB +400 jedn. zasięgu Fissure
  4. Poziom 25: -2 sekundy czasu oczekiwania na Enchant Totem LUB +50% odporności na magię

  Elder Titan:

  • Sen z Echo Stomp teraz kończy się, kiedy cel otrzyma łącznie więcej niż 50/100/150/200 pkt. obrażeń (nie ma już warunku na obrażenia od graczy).
  • Dodano efekty wizualne dla Natural Order.
  1. Poziom 10: +200 pkt. zdrowia LUB +25 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +30 pkt. obrażeń od Astral Spirita z bohaterów LUB +15% odporności na magię
  3. Poziom 20: +70 jedn. szybkości ataku LUB +100 pkt. obrażeń od Echo Stomp
  4. Poziom 25: -75 sekund czasu oczekiwania na Earth Splitter LUB 100% kradzieży zdrowia

  Ember Spirit:

  1. Poziom 10: +200 pkt. obrażeń wchłanianych przez Flame Guard LUB +20 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +30 pkt. obr./s od Flame Guard LUB +1 sekunda czasu trwania Searing Chains
  3. Poziom 20: +10% wzmocnienia czarów LUB True Strike
  4. Poziom 25: 2 ładunki Sleight of Fist LUB -25 sekund czasu odnowienia ładunku Fire Remnant

  Enchantress:

  • Enchant od teraz usuwa pozytywne efekty z wrogich bohaterów.
  1. Poziom 10: +15% odporności na magię LUB +25 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +50 pkt. obrażeń LUB +8 ogników z Nature's Attendants
  3. Poziom 20: Enchant działa na starożytne creepy LUB ++100 jedn. spowolnienia od Untouchable
  4. Poziom 25: +25 pkt. zdrowia leczonych przez Nature's Attendants LUB +8% obrażeń od Impetus

  Enigma:

  1. Poziom 10: +15% odporności na magię LUB +25 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +120 szt. złota/minutę LUB -15% czasów oczekiwania
  3. Poziom 20: +400 pkt. zdrowia LUB +70 pkt. obrażeń od Eidolonów
  4. Poziom 25: +4 instancje Malefice LUB +8 Eidolonów z Demonic Conversion

  Faceless Void:

  1. Poziom 10: +8 pkt. Siły LUB +20 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +100 pkt. obrażeń od Time Lock LUB +300 pkt. zdrowia
  3. Poziom 20: +500 jedn. zasięgu czaru Timewalk LUB +40 jedn. szybkości ataku
  4. Poziom 25: 25% szansy na Backtrack LUB +175 jednostek obszaru działania Chronosphere

  Gyrocopter:

  • Usunięto czas rzucania Homing Missile.
  • Homing Missile wyszuka nowy cel po tym, jak pierwszy zginie. Bohaterowie mają wyższy priorytet.
  • Zwiększono syzbkość ruchu Homing Missile z 340 do 500 jednostek.
  • Wydłużono opóźnienie startu Homing Missile z 2 do 3 s.
  • Homing Missile zadaje od teraz stałą ilość obrazeń, przeskalowaną z maksymalnie 125/250/375/500 na stałe 100/175/250/325 pkt.
  • Zmieniono liczbę ataków do zniszczenia Homing Missile z 3/3/4/5 na 3/3/4/4.
  1. Poziom 10: +25 pkt. obrażeń LUB +200 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +3 ataki Flak Cannon LUB +11 pkt. obrażeń od Rocket Barrage
  3. Poziom 20: +50 jedn. szybkości ruchu LUB -25 sekund czasu oczekiwania na Call Down
  4. Poziom 25: Globalny zasięg czaru Call Down LUB 3 ładunki Homing Missile

  Huskar:

  1. Poziom 10: +20 pkt. obrażeń LUB +175 jedn. zasięgu ataku
  2. Poziom 15: 15% kradzieży zdrowia LUB +10 pkt. obr./s od Burning Spears
  3. Poziom 20: +15 pkt. Siły LUB +400 jedn. zasięgu czaru Life Break
  4. Poziom 25: +125 jedn. zasięgu ataku LUB Usunięcie czasu oczekiwania na Inner Vitality

  Invoker:

  1. Poziom 10: +30 pkt. obrażeń od kontaktu z Chaos Meteor LUB +0,3 sekundy czasu uniesienia z Tornado
  2. Poziom 15: +1,5 s czasu trwania Cold Snap LUB +1 przyzywany Forged Spirit
  3. Poziom 20: +35 pkt. obrażeń/jedn. szybkości ruchu LUB Kataklizm - uruchamiany przy podwójnym kliknięciu podczas użycia czaru Sun Strike. Nakłada na czar 90-sekundowy czas oczekiwania. Tworzy dwa widoczne Sun Strike'i w promieniu 175-250 jednostek od każdego wrogiego bohatera.
  4. Poziom 25: Deafening Blast ma działanie obszarowe LUB -16 sekund czasu oczekiwania na Tornado

  Io:

  • Wydłużono czas oczekiwania na Relocate z 100/80/60 do 120/100/80 s.
  • Zmniejszono maksymalny zasięg Spirits z 875 do 700 jednostek.
  1. Poziom 10: +400 jednostek maks. zasięgu Spirits LUB +60 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: Tether ulepsza umiejętności do poziomu Sceptera LUB +90 pkt. obrażeń od Spirits
  3. Poziom 20: +150 szt. złota/minutę LUB Ostrzał celu połączonego sojusznika z TetherAutomatycznie atakuje przy każdym ataku sojusznika
  4. Poziom 25: +50 regenerowanych pkt. zdrowia LUB Tether ogłusza

  Jakiro:

  • Skrócono czas rzucania Dual Breath z 0,65 do 0,55 s
  • Wydłużono czas rzucania Macropyre z 0,65 do 0,55 s
  1. Poziom 10: +8% wzmocnienia czarów LUB +25% dodatkowych PD
  2. Poziom 15: +250 jedn. zasięgu ataku LUB +40 pkt. obrażeń od podpalenia od Dual Breath
  3. Poziom 20: -60 -60 jedn. szybkości ataku od Liquid Fire LUB +150 szt. złota/minutę
  4. Poziom 25: +1,25 sekundy czasu trwania Ice Path LUB Macropyre zadaje obrażenia pełne i pomija niewrażliwość na czary

  Juggernaut:

  • Juggernaut nie jest już wyciszany przy używaniu Blade Fury (nadal nie może używać Omnislasha, może jedynie Healing Warda).
  1. Poziom 10: +5 pkt. do wszystkich atrybutów LUB +20 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +1 sekunda czasu trwania Blade Fury LUB +25 jedn. szybkości ataku
  3. Poziom 20: +10 pkt. pancerza LUB +100 obr./s od Blade Fury
  4. Poziom 25: +600 pkt. zdrowia LUB +5 cięć z Omnislash

  Keeper of the Light:

  • Zmniejszono czas rzucania Mana Leak z 550/700/850/1000 do 400/500/600/700 jednostek.
  1. Poziom 10: +25 jedn. szybkości ruchu LUB 8% kradzieży zdrowia z czarów
  2. Poziom 15: +40% dodatkowych PD LUB +350 jedn. zasięgu czarów
  3. Poziom 20: +300 pkt. many z Chakra Magic LUB +40% odporności na magię
  4. Poziom 25: +200 pkt. obrażeń/leczenia od Illuminate LUB +2 sekundy czasu ogłuszenia z Mana Leak

  Kunkka:

  • Kunkka może od teraz normalnie używać Quelling Blade.
  1. Poziom 10: +40 pkt. obrażeń LUB +6 pkt. pancerza
  2. Poziom 15: +10 regenerowanych pkt. zdrowia LUB +120 pkt. obrażeń od Torrent
  3. Poziom 20: +100 jednostek obszaru działania Torrent LUB +25 pkt. Siły
  4. Poziom 25: Flota Ghost Shipów LUB +50% obrażeń z cleave od Tidebringer

  Legion Commander:

  1. Poziom 10: +25% dodatkowych PD LUB +8 pkt. Siły
  2. Poziom 15: +30 jedn. szybkości ataku LUB +50 pkt. obr. od Overwhelming Odds na bohatera
  3. Poziom 20: +60 jedn. szybkości ruchu LUB +10% szansy na aktywację Moment of Courage
  4. Poziom 25: +40 dodatkowych pkt. obrażeń z Duel LUB -10 sekund czasu oczekiwania na Press The Attack

  Leshrac:

  1. Poziom 10: +5 pkt. pancerza LUB +250 pkt. many
  2. Poziom 15: +15 pkt. Siły LUB +40 jedn. szybkości ruchu
  3. Poziom 20: 25% szansy na unik LUB +50 pkt. obrażeń od Pulse Nova
  4. Poziom 25: +50 wybuchów z Diabolic Edict LUB +3 sekundy czasu spowolnienia z Lightning Storm

  Lich:

  • Chainfrost jest teraz odbijany przy uderzeniu pocisku, nie przy rzuceniu czaru.
  • Przeskalowano spowolnienie z Ice Armor z 24/26/28/30% do 8/16/24/32%.
  1. Poziom 10: +175 pkt. zdrowia LUB +25 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +120 pkt. obrażeń LUB -4 sekundy czasu oczekiwania na Frost Blast
  3. Poziom 20: +120 szt. złota/minutę LUB +175 jedn. zasięgu czarów
  4. Poziom 25: Ataki spowalniają szybkość ataku i ruchu o 30% LUB Ice Armor zapewnia regenerację +30 pkt. zdrowia

  Lifestealer:

  1. Poziom 10: +20 jedn. szybkości ataku LUB +200 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +30 pkt. obrażeń LUB +35 jedn. szybkości ruchu
  3. Poziom 20: 20% szansy na unik LUB +50% kradzieży zdrowia z Open Wounds
  4. Poziom 25: +2 sekundy czasu trwania Rage LUB +2% kradzieży zdrowia/obrażeń od Feast

  Lina:

  1. Poziom 10: +100 jedn. zasięgu czarów LUB +25 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +300 pkt. zdrowia LUB +140 +140 pkt. obrażeń od Light Strike Array
  3. Poziom 20: 10% kradzieży zdrowia z czarów LUB +25/2% szybkości ataku/ruchu na kumulację Fiery Soul
  4. Poziom 25: +175 jedn. zasięgu ataku LUB -6 sekund czasu oczekiwania na Dragon Slave

  Lion:

  1. Poziom 10: +75 jedn. zasięgu czarów LUB +75 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +200 pkt. obrażeń od Finger of Death LUB +90 szt. złota/minutę
  3. Poziom 20: +500 pkt. zdrowia LUB +2 cele dla Mana Drain
  4. Poziom 25: +1000 jedn. zasięgu Earth Spike LUB +325 jednostek obszaru działania Hex

  Lone Druid:

  • Skrócono czas oczekiwania Battle Cry z 60 do 45 s.
  • Skrócono czas trwania Battle Cry z 6 do 5 s.
  1. Poziom 10: +175 jedn. zasięgu ataku LUB +250 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: -8 s czasu oczekiwania na Savage Roar LUB +10 pkt. pancerza Spirit Beara
  3. Poziom 20: +40 jedn. szybkości ataku z Rabid LUB -25 sekund czasu oczekiwania na Battle Cry
  4. Poziom 25: Usunięcie czasu oczekiwania na Entangle LUB Battle Cry zapewnia niewrażliwość na czary

  Luna:

  1. Poziom 10: +20 jedn. szybkości ataku LUB +150 jedn. zasięgu czarów
  2. Poziom 15: -2 sekundy czasu oczekiwania na Lucent Beam LUB +24 pkt. obrażeń z Lunar Blessing
  3. Poziom 20: +10 pkt. do wszystkich atrybutów LUB +100 pkt. obrażeń od Lucent Beam
  4. Poziom 25: 25% kradzieży zdrowia LUB +0,25 s miniogłuszenia podczas Eclipse

  Lycan:

  • Naprawiono błąd, przez który Break nie wyłączało Feral Impulse.
  1. Poziom 10: +5 pkt. pancerza LUB +20 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +8 regenerowanych pkt. zdrowia z Feral Impulse LUB -12% czasów oczekiwania
  3. Poziom 20: +8 sekund czasu trwania Shapeshift LUB +16% obrażeń z Feral Impulse
  4. Poziom 25: +3 przyzywane wilki LUB +600 pkt. zdrowia bohatera z Howl

  Magnus:

  • Zwiększono szybkość Shockwave z efektem Scepter z 1575 do 1700 jednostek
  1. Poziom 10: +25 jedn. szybkości ataku LUB +200 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +15 pkt. Siły LUB +75 pkt. obrażeń od Shockwave
  3. Poziom 20: +12 pkt. pancerza LUB +500 jedn. zasięgu Skewer
  4. Poziom 25: +20% obrażeń oraz efektu cleave od Empower LUB +0,75 sekundy czasu ogłuszenia z Reverse Polarity

  Medusa:

  • Spowolnienie od Stone Gaze nie działa już na cele, które odwróciły się od Medusy plecami.
  • Efekt petryfikacji od Stone Gaze może zostać nałożony ponownie, jeśli cel nadal będzie się patrzył w stronę Medusy po jego zakończeniu (zegar efektu resetowany jest przy zakończeniu petryfikacji).
  • Split Shot jest teraz umiejętnością pasywną.
  • Przeskalowano liczbę pocisków Split Shot z 1/2/3/4 do 3.
  • Przeskalowano modyfikator obrażeń Split Shot z -20% na -65/50/35/20%.
  • Split Shot nie zadaje już zredukowanych obrazeń głównemu celowi.
  • Zasięg Split Shot wynosi teraz standardowy zasięg ataku + 100 zamiast stałych 700 jednostek.
  • Split Shot nie aktywuje się już przy atakowaniu sojuszniczych jednostek.
  1. Poziom 10: +25 pkt. obrażeń LUB 10% szansy na unik
  2. Poziom 15: +30 jedn. szybkości ataku LUB +10% kradzieży many z Mystic Snake
  3. Poziom 20: +800 pkt. many LUB +2 s czasu trwania Stone GazeNie jest to czas trwania ogłuszenia.
  4. Poziom 25: +7 celów dla Split Shot LUB Split Shot używa modyfikatorówWszystkie aktywują efekty typu Skadi.

  Meepo:

  1. Poziom 10: 10% kradzieży zdrowia LUB +30 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +10 pkt. Siły LUB +40 pkt. obrażeń od Poof
  3. Poziom 20: +40 pkt. obrażeń LUB 15% szansy na unik
  4. Poziom 25: +700 pkt. zdrowia LUB -4 sekundy czasu oczekiwania na Poof

  Mirana:

  • Przerobiono Leap. Od teraz ma 3 ładunki. Dzięki każdemu ładunkowi można przeskoczyć o 550 jednostek. Zapewnia sobie szybkość ataku i ruchu na 2 sekundy. Czas odnowienia ładunku: 60/50/40/30 s. Koszt many: 40 pkt. Premia do szybkości ruchu: 8/16/24/32%. Premia do szybkości ataku: 25/50/75/100 jednostek. Premie z Leap są przyznawane wyłącznie Miranie.
  1. Poziom 10: +200 pkt. zdrowia LUB +20 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: -5 s czasu oczekiwania na Sacred Arrow LUB +100 jedn. szybkości ataku Leap
  3. Poziom 20: +12% wzmocnienia czarów LUB +25 pkt. many spalanej przy ataku
  4. Poziom 25: +2 strzały z Sacred Arrow LUB -70 s czasu oczekiwania na Moonlight Shadow

  Monkey King:

  • Zmniejszono obrażenia bazowe o 3 pkt.
  • Przeskalowano premię do obrażeń z Jingu Mastery z 75/100/125/150 do 60/90/120/150 pkt.
  • Monkey King nie niszczy już drzew na których stoi, kiedy aktywna jest umiejętność Stampede.
  1. Poziom 10: +150 jedn. zasięgu wzroku podczas Tree Dance LUB +20 jedn. szybkości ataku
  2. Poziom 15: +300 jedn. zasięgu czaru Tree Dance LUB +75 pkt. obrażeń od Jingu Mastery
  3. Poziom 20: +50% obrażeń od Boundless Strike LUB +300 pkt. obrażeń od Primal Spring
  4. Poziom 25: +100 pkt. pancerza z Wukong's Command LUB +1 pierścień żołnierzy podczas Wukong's Command

  Morphling:przerobiono bohatera

  • Zmniejszono bazową Intelligence z 17 do 13 pkt.
  • Zmieniono nazwę umiejętności Morph na Attribute Shift.
  • Przeskalowano tempo przemiany Attribute Shift z 2/4/8/16 na 1/4/10/25 pkt.
  • Usunięto koszt many Attribute Shift.
  • Rozdzielono Adaptive Strike na dwie umiejętności - jedną, która zadaje obrażenia na podstawie Zręczności i drugą, która odrzuca i ogłusza na podstawie Siły. Kiedy jedna zostanie użyta, na drugą zostaje nałożony 3-sekundowy czas oczekiwania.
  • Przeskalowano czas ogłuszenia Adaptive Strike (Siła) z 1,25/2,25/3,25/4,25 do 1,5/2/2,5/3,0 s.
  • Zwiększono maksymalny dystans odrzucenia Adaptive Strike (Siła) z 300 do 500 jednostek.
  • Usunięto efekt Scepter Morphlinga.
  • Zastąpiono Replicate nową umiejętnością: Morph. Przemienia twojego bohatera we wskazanego wroga. Kopiuje model celu (wygląd), jego podstawowe umiejętności, bazową szybkość ruchu, zasięg ataku i atrybuty. Przy transformacji nakłada zwykłe rozproszenie. Śmierć podczas tego czaru powoduje śmierć Morphlinga. Można opuścić przemienioną formę w dowolnym momencie. Trwa 30 sekund. Czas oczekiwania: 160/100/40 s. Zasięg czaru: 600 jednostek. Koszt many: 75/100/125 pkt.Uwaga: to nie jest iluzja, twój bohater zmienia swój wygląd i umiejętności na wzór celu.
  1. Poziom 10: +10 pkt. Zręczności LUB +20 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: Waveform atakuje cele LUB +30 jedn. szybkości ataku
  3. Poziom 20: -25 sekund czasu oczekiwania na Morph LUB Morph można użyć na sojusznikach
  4. Poziom 25: +800 jednostek zasięgu Waveform LUB +2 pociski z Adaptive Strike

  Naga Siren:

  • Przeskalowano koszt many Ensnare z 100 do 70/80/90/100 pkt.
  1. Poziom 10: +175 pkt. zdrowia LUB +25 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +15 pkt. Zręczności LUB +14 pkt. Siły
  3. Poziom 20: +1 iluzja z Mirror Image LUB -5 sekund czasu oczekiwania na Ensnare
  4. Poziom 25: -6 pkt. pancerza z Rip Tide LUB 30% szansy na unik

  Nature's Prophet:

  1. Poziom 10: +30 pkt. obrażeń LUB +30 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +4 przyzwane Treanty LUB +8 pkt. pancerza
  3. Poziom 20: +40 jedn. szybkości ataku LUB -4 s czasu oczekiwania na Sprout
  4. Poziom 25: Usunięcie czasu oczekiwania na Teleportation LUB 2x pkt. zdrowia/obrażeń od Treantów

  Necrophos:

  • Zmniejszono spowolnienie z Ghost Shroud z 12/20/28/36 do 6/12/18/24%.
  • Zwiększono dodatkowe obrażenia otrzymywane podczas Ghost Shroud z 25% do 30%.
  • Zmniejszono zasięg Heartstopper Aura z 900 to 700 jednostek.
  • Przeskalowano obrażenia od Heartstopper Aura z 0,6/1,0/1,4/1,8 do 0,5/1,0/1,5/2,0%.
  • Wydłużono czas oczekiwania na Reaper's Scythe z 100 do 120 s.
  • Zmieniono koszt many Reaper's Scythe z 175/340/500 na 200/350/500 pkt.
  1. Poziom 10: +10 pkt. Siły LUB +40 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +30 jedn. szybkości ruchu LUB +300 pkt. zdrowia
  3. Poziom 20: +20% odporności na magię LUB +80 jedn. szybkości ataku
  4. Poziom 25: -1,5 sekundy czasu oczekiwania na Death Pulse LUB +0,6% utraty zdrowia od Heartstopper Aura

  Night Stalker:

  • Zmniejszono zasięg wroku w dzień z 1200 do 800 jednostek.
  1. Poziom 10: +200 pkt. many LUB +200 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +15 pkt. Siły LUB +150 jedn. zasięgu czarów
  3. Poziom 20: +50 jedn. szybkości ruchu LUB +50 pkt. obrażeń
  4. Poziom 25: -8 sekund czasu oczekiwania na Crippling Fear LUB +140 jedn. szybkości ataku z Hunter In The Night

  Nyx Assassin:

  • Mechaniki odbijania obrażeń przez Spiked Carapace są teraz takie same, jak w przypadku Blade Mail (nadal odbija obrażenia tylko raz na wroga i nie ogłusza wrogów niewrażliwych na czary).
  1. Poziom 10: +60 szt. złota/minutę LUB +6% wzmocnienia czarów
  2. Poziom 15: +325 pkt. zdrowia LUB +35 jedn. szybkości ruchu
  3. Poziom 20: ++75% obrażeń od Spiked Carapace LUB +175 pkt. obrażeń od Impale
  4. Poziom 25: +100 pkt. Zręczności LUB Swobodny ruch podczas Vendetta

  Ogre Magi:

  1. Poziom 10: +100 jedn. zasięgu czarów LUB +60 szt. złota/minutę
  2. Poziom 15: +300 pkt. zdrowia LUB +90 pkt. obrażeń
  3. Poziom 20: +40 jedn. szybkości ataku z Bloodlust LUB +30 pkt. Siły
  4. Poziom 25: +90 jedn. szybkości ruchu LUB +275 pkt. obrażeń od Fireblast

  Omniknight:

  • Skrócono czas rzucania Guardian Angel z 0,5 do 0,4 s.
  1. Poziom 10: +90 szt. złota/minutę LUB +75 jednostek obszaru działania Purification
  2. Poziom 15: +35% dodatkowych PD LUB +90 pkt. obrażeń
  3. Poziom 20: +6 regenerowanych pkt. many LUB -12% do Degen Aura
  4. Poziom 25: +3 sekundy czasu trwania Repel LUB +200 pkt. obrażeń/leczenia od Purification

  Oracle:

  • Efekt wizualny False Promise od teraz wyświetla, czy cel umrze po zakończeniu efektu czaru.
  1. Poziom 10: +1 s maks. czasu trwania Fortune's End LUB +25% dodatkowych PD
  2. Poziom 15: +150 jedn. zasięgu czarów LUB +90 szt. złota/minutę
  3. Poziom 20: +75 jedn. szybkości ruchu LUB False Promise zapewnia niewidzialność (czas zanikania 0,6 s)
  4. Poziom 25: -5 sekund czasu oczekiwania na Fate's Edict LUB +2 sekundy czasu trwania False Promise

  Outworld Devourer:

  1. Poziom 10: +200 pkt. zdrowia LUB +20 jedn. szybkości ataku
  2. Poziom 15: +15% szansy na aktywację Essence Aura LUB +40 jedn. szybkości ruchu
  3. Poziom 20: +20 pkt. Siły LUB +2 do mnożnika Sanity's Eclipse
  4. Poziom 25: +60 sekund kradzieży Inteligencji z Arcane Orb LUB 15% kradzieży zdrowia z czarów

  Phantom Assassin:

  1. Poziom 10: +150 pkt. zdrowia LUB +15 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +20% obrażeń typu cleave LUB Redukowanie 4 pkt. pancerza przy ataku
  3. Poziom 20: 20% kradzieży zdrowia LUB Stifling Dagger atakuje podwójnie
  4. Poziom 25: +5% szansy na Coup de Grace LUB +25% szansy na unik z Blur

  Phantom Lancer:

  • Phantom Rush można teraz wyłączać (domyślnie jest włączone).
  • Doppelganger dodaje teraz 2 sekundy czasu trwania do wszystkich iluzji.
  1. Poziom 10: 10% szansy na unik LUB +20 jedn. szybkości ataku
  2. Poziom 15: +250 pkt. zdrowia LUB +125 pkt. obrażeń od Spirit Lance
  3. Poziom 20: +4 maks. iluzji z Juxtapose LUB +500 jednostek zasięgu Phantom Rush
  4. Poziom 25: -5 sekund czasu oczekiwania na Doppelganger LUB +30% szansy na trafienie krytyczne (2x obrażeń)

  Phoenix:

  1. Poziom 10: +8% wzmocnienia czarów LUB +90 szt. złota/minutę
  2. Poziom 15: +60 pkt. obr./s od Fire Spirits LUB +40% dodatkowych PD
  3. Poziom 20: +1400 jedn. zasięgu czaru Icarus Dive LUB +1 sekunda czasu ogłuszenia z Supernova
  4. Poziom 25: +3 PZ słońca z Supernova LUB +2% maks. zdrowia na obrażenia od Sun Ray

  Puck:

  • Dream Coil nie zadaje już 100/150/200 pkt. obrażeń przy rzuceniu.
  • Zwiększono obrażenia przy zerwaniu Dream Coil z 100/150/200 do 300/400/500 pkt. (zwiększono obrażenia ze Scepterem z 200/250/300 do 400/550/700 pkt.)
  1. Poziom 10: +5 pkt. pancerza LUB +10 pkt. Inteligencji
  2. Poziom 15: +50 pkt. obrażeń LUB +8% wzmocnienia czarów
  3. Poziom 20: -5 sekund czasu oczekiwania na Waning Rift LUB +40% odległości/szybkości Illusory Orb
  4. Poziom 25: +420 szt. złota/minutę LUB Ostrzał wrogów złapanych w Dream Coil (atakuje raz na 0,6 s każdego w zasięgu)

  Pudge:

  • Meat Hook może teraz przyciągać runy. Zwraca koszt many przy pomyślnym przyciągnięciu.
  • Dismember przyciąga teraz cel bliżej w kierunku Pudge'a.
  1. Poziom 10: +5 pkt. pancerza LUB +35 pkt. obrażeń od Rot
  2. Poziom 15: 13% kradzieży zdrowia z czarów LUB +75 pkt. obrażeń
  3. Poziom 20: -15% czasów oczekiwania LUB +180 szt. złota/minutę
  4. Poziom 25: +2 pkt. Siły z ładunku Flesh Heap LUB +3 sekundy czasu trwania Dismember

  Pugna:

  • Zmniejszono zasięg czaru Life Drain o jednostek.
  • Decrepify można teraz używać na nagrobku Undyinga.
  1. Poziom 10: +225 pkt. zdrowia LUB +25 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: -1 sekund czasu oczekiwania na Nether Blast LUB +1 PZ Nether Warda
  3. Poziom 20: +2 sekundy czasu trwania Decrepify LUB +25% leczenia z Life Drain
  4. Poziom 25: +1,75 pkt. obrażeń na punkt many od Nether Ward LUB +200 pkt. obrażeń od Nether Blast

  Queen of Pain:

  1. Poziom 10: +10 pkt. Siły LUB +25 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +40 jedn. szybkości ataku LUB -12% czasów oczekiwania
  3. Poziom 20: Shadow Strike działa w promieniu 650 jednostek LUB 30% kradzieży zdrowia z czarów
  4. Poziom 25: Blokowanie czaru co 20 s LUB Przerażenie na 1,5 s od Scream of Pain

  Razor:

  • Zmniejszono bazową szybkość ruchu o 5 jednostek
  • Przerobiono Unstable Current
   • Pasywnie zapewnia 4/8/12/16% premii do szybkości ruchu (tak jak wcześniej).
   • Co 5 sekund losowy wróg w promieniu 350 jednostek zostaje porażony prądem, co spowoduje nałożenie zadanie mu 100/130/160/190 pkt. obrazeń i nałożenie na niego oczyszczenia (40% spowolnienia na 0,5/1/1,5/2 s, rozproszenie pozytywnych efektów).
  1. Poziom 10: +15 pkt. Zręczności LUB +200 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +4% prędkości ruchu z Unstable Current LUB +7 kradzionych pkt. obrażeń ze Static Link
  3. Poziom 20: +10 pkt. pancerza LUB -0,1 sekundy odstępu między uderzeniami Eye of the Storm
  4. Poziom 25: +100 jedn. szybkości ataku LUB -3 s odstępu między uderzeniami Unstable Current

  Riki:

  • Zmniejszono bazową szybkość ruchu o 5 jednostek.
  • Wrogie jednostki znajdujące się w Smoke Screen nie mają żadnej widoczności.
  • Obrażenia od Backstab mogą być teraz używane do obliczania efektów, takich jak Critical Strike, Cleave itp.
  • Zmniejszono mnożnik obrażeń od Backstab z 0,5/0,75/1,0/1,25 do 0,4/0,6/0,8/1,0.
  1. Poziom 10: +5 regenerowanych pkt. zdrowia LUB +8 pkt. Zręczności
  2. Poziom 15: -4 s czasu oczekiwania na Smoke Screen LUB +30% szansy na trafienie krytyczne (1,5x)
  3. Poziom 20: +900 jedn. zasięgu czaru Blink Strike LUB +0,2 mnożnika z Backstab
  4. Poziom 25: +400 jednostek obszaru działania Tricks of the Trade LUB Niewidzialności z Cloak and Dagger nie można wyłączyćŻadne działanie nie zdejmie efektu niewidzialności, True Sight nadal ujawnia.

  Rubick:

  • Null Field można teraz przełączać pomiędzy formą defensywna i ofensywną. Po przełączeniu ma 30-sekundowy czas oczekiwania. Forma ofensywna redukuje odporność na magię wrogów.
  • Zwiększono promień działania Null Field z 900 do 1200 jednostek.
  1. Poziom 10: +200 pkt. zdrowia LUB +60 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +100 jedn. zasięgu czarów LUB -+35 pkt. redukcji obrażeń bohatera z Fade Bolt
  3. Poziom 20: +5% premii/redukcji z Null Field LUB +300 jednostek zasięgu lądowania z Telekinesis
  4. Poziom 25: +75% wzmocnienia ukradzionych czarów LUB -15 sekund czasu oczekiwania na Telekinesis

  Sand King:

  1. Poziom 10: +30 jedn. szybkości ruchu LUB +200 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +50 pkt. obr./s od Sand Storm LUB -50 jedn. spowolnienia ataku z Epicenter
  3. Poziom 20: +10 pkt. pancerza LUB +4 tąpnięcia z Epicenter
  4. Poziom 25: +35 regenerowanych pkt. zdrowia LUB 50% spowolnienia i oślepienia w Sand Storm

  Shadow Demon:

  • Demonic Purge działa teraz na jednostkach porwanych przez cyklon.
  • Soul Catcher nie rozdziela już swojego efektu, lecz działa tylko na jednej jednostce we wskazanym obszarze.
  • Zwiększono promień działania Shadow Poison ze 190 do 200 jednostek
  • Jeśli jakiś wróg umrze pod wpływem efektu Soul Catcher, tworzona jest jego iluzja pod twoją kontrolą. Iluzja trwa do momentu odrodzenia wroga albo aż ona umrze. Zadaje 30/45/60/75% obrażeń i otrzymuje 200% obrażeń.
  1. Poziom 10: +25% dodatkowych PD LUB +10 pkt. Siły
  2. Poziom 15: +25% obrażeń od Shadow Poison LUB +40 jedn. szybkości ruchu
  3. Poziom 20: -6 sekund czasu oczekiwania na Soul Catcher LUB -1,5 sekundy czasu oczekiwania na Shadow Poison
  4. Poziom 25: +500 pkt. obrażeń od Demonic Purge LUB +5 sekund czasu wypędzenia z Disruption

  Shadow Fiend:

  • Zmniejszono obrażenia od Shadow Raze z 100/175/250/325 do 90/160/230/300 pkt.
  • Shadow Raze posiada teraz licznik kumulacji, który zwiększa się przy każdym trafieniu we wroga. Powoduje, że ten wróg będzie otrzymywał o 60 pkt. więcej obrażeń na kumulację od Shadow Raze. Trwa 8 sekund, czas trwania odświeża się przy zdobyciu kumulacji. Pierwsze trafienie zadaje 0 dodatkowych obrazeń, drugie 60 pkt. kolejne 120 pkt. itd.
  1. Poziom 10: +10% wzmocnienia czarów LUB +20 jedn. szybkości ataku
  2. Poziom 15: Presence Aura działa na budynki LUB +40 jedn. szybkości ruchu
  3. Poziom 20: +150 pkt. obrażeń od Shadow Raze LUB 20% szansy na unik
  4. Poziom 25: -40% czasów oczekiwania LUB +3 pkt. obrażeń za każdą duszę

  Shadow Shaman:

  1. Poziom 10: +200 pkt. zdrowia LUB +20% dodatkowych PD
  2. Poziom 15: -4 sekundy czasu oczekiwania na Hex LUB +125 jedn. zasięgu czarów
  3. Poziom 20: +3 sekundy czasu trwania Shackles LUB +1 maks. PZ Serpent Wardów
  4. Poziom 25: +400 pkt. obrażeń od Ether Shock LUB +60 pkt. obrażeń od ataku Serpent Wardów

  Silencer:

  • Zmieniono mnożnik obrażeń od Glaives of Wisdom z 35/50/65/80% na 15/30/45/60%.
  1. Poziom 10: +5 pkt. pancerza LUB +25 jedn. szybkości ataku
  2. Poziom 15: +90 szt. złota/minutę LUB +2 kradzione pkt. Inteligencji
  3. Poziom 20: +125 jedn. zasięgu ataku LUB +30 pkt. obrażeń od Arcane Curse
  4. Poziom 25: +20% obrażeń od Glaives of Wisdom LUB +2 sekundy czasu trwania Global Silence

  Skywrath Mage:

  1. Poziom 10: +25 jedn. szybkości ruchu LUB +8 pkt. Inteligencji
  2. Poziom 15: -6 s czasu oczekiwania na Ancient Seal LUB Podwójne rzucanie Arcane Bolt
  3. Poziom 20: Globalny zasięg czaru Concussive Shot LUB +15% redukcji odp. na magię z Ancient Seal
  4. Poziom 25: +600 pkt. obrażeń od Mystic Flare LUB +300 szt. złota/minutę

  Slardar:

  • Szybkość ruchu podczas Guardian Sprint na poziomie 4 jest teraz zwiększana do 700 jednostek podczas poruszania się po rzece.
  1. Poziom 10: +20 pkt. obrażeń LUB +5 regenerowanych pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +300 pkt. zdrowia LUB +100 pkt. obrażeń od Bash of the Deep
  3. Poziom 20: +50 jedn. szybkości ataku LUB +1000 jedn. zasięgu wzroku w nocy
  4. Poziom 25: +15% szansy na Bash LUB Corrosive Haze nie można rozproszyć

  Slark:

  • Naprawiono błąd, który powodował, że czasami można było użyć Force Staff w cleu ucieczki z Pounce w przypadku bezruchu w momencie trafienia.
  1. Poziom 10: +8 pkt. Siły LUB +10 pkt. Zręczności
  2. Poziom 15: +30 jedn. szybkości ataku LUB 20% kradzieży zdrowia
  3. Poziom 20: +150 pkt. obrażeń od Dark Pact LUB +3 sekundy przywiązania z Pounce
  4. Poziom 25: +1 sekunda czasu trwania Shadow Dance LUB +120 sekund czasu trwania Essence Shift

  Sniper:

  1. Poziom 10: -12% czasów oczekiwania LUB +20 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +40 jedn. szybkości ataku LUB +20 pkt. obr./s od Shrapnel
  3. Poziom 20: +35 jednostek dystansu odrzucenia z Headshot LUB -1,5 sekundy czasu namierzania Assassinate
  4. Poziom 25: +6 ładunków Shrapnel LUB +125 jedn. zasięgu ataku

  Spectre:

  • Desolate nakłada teraz negatywny efekt, który redukuje promień widoczności celu o 40/50/60/70% na 5 sekund.
  1. Poziom 10: +5 regenerowanych pkt. zdrowia LUB +15 pkt. obrażeń od Desolate
  2. Poziom 15: -8 sekund czasu oczekiwania na Spectral Dagger LUB +8 pkt. do wszystkich atrybutów
  3. Poziom 20: +500 pkt. zdrowia LUB +20% spowolnienia/przyśpieszenia ruchu ze Spectral Dagger
  4. Poziom 25: +20% obrażeń od iluzji z Haunt LUB +8% obrażeń od Dispersion

  Spirit Breaker:

  • Na Charge of Darkness nie jest już nakładany czas oczekiwania przy śmierci bohatera.
  • Zmniejszono bazową regenerację zdrowia o 1 pkt.
  • Przeskalowano obrażenia od Greater Bash z 22/30/38/46 na 12/24/36/48%
  1. Poziom 10: +400 jedn. zasięgu wzroku w nocy LUB +5 pkt. pancerza
  2. Poziom 15: +10 regenerowanych pkt. zdrowia LUB +30 pkt. obrażeń
  3. Poziom 20: +400 jednostek szybkości szarży LUB +30% obrażeń od Greater Bash
  4. Poziom 25: +800 pkt. zdrowia LUB +25% szansy na Greater Bash

  Storm Spirit:

  1. Poziom 10: +20 pkt. obrażeń LUB +2 regenerowane pkt. many
  2. Poziom 15: +80 pkt. obrażeń od Static Remnant LUB +300 pkt. zdrowia
  3. Poziom 20: +0,5 sekundy czasu trwania Electric Vortex LUB +40 jedn. szybkości ataku
  4. Poziom 25: Overload pomija niewrażliwość na czary LUB Static Remnant co 500 jednostek Ball Lightning

  Sven:

  1. Poziom 10: +2 regenerowane pkt. many LUB +8 pkt. Siły
  2. Poziom 15: +30 jedn. szybkości ruchu LUB +30 pkt. obrażeń
  3. Poziom 20: 25% kradzieży zdrowia LUB Storm Hammer nakłada rozproszenie na wrogów
  4. Poziom 25: +40 pkt. Siły z God's Strength LUB -8 s czasu oczekiwania na Storm Hammer

  Techies:

  • Zmniejszono nagrodę w złocie za Proximity Mines z 50 do 25 szt.
  • Zwiększono obrażenia Proximity Mines z 150/350/550/750 do 200/400/600/800 pkt.
  1. Poziom 10: +30% dodatkowych PD LUB -4 s czasu oczekiwania na Proximity Mines
  2. Poziom 15: +300 pkt. obrażeń od Blast Off LUB +4 regenerowane pkt. many
  3. Poziom 20: +75 jedn. szybkości ruchu LUB +150 szt. złota/minutę
  4. Poziom 25: +251 pkt. obrażeń LUB +25 jedn. szybkości ruchu min

  Templar Assassin:

  • Psionic Trapy zadają teraz 100/125/150 pkt. obrażeń, kiedy są w pełni naładowane (obrażenia zadawane przez cały czas trwania efektu, a nie natychmiastowo).
  1. Poziom 10: +200 pkt. zdrowia LUB +25 jedn. szybkości ataku
  2. Poziom 15: +7 pkt. pancerza LUB +200 pkt. obrażeń od Psionic Trap
  3. Poziom 20: Refraction nakłada rozproszenie LUB -4 jedn. pancerza od Meld
  4. Poziom 25: +4 instancje Refraction LUB Paraliż celów trafionych przez Psi Blades (spowalnia ruch trafionego celu o 100% na 1 sekundę)

  Terrorblade:

  1. Poziom 10: +20 jedn. szybkości ruchu LUB 10% szansy na unik
  2. Poziom 15: +300 pkt. zdrowia LUB +25 jedn. szybkości ataku
  3. Poziom 20: +10 pkt. do wszystkich atrybutów LUB -8 sekund czasu oczekiwania na Reflection
  4. Poziom 25: -35 sekund czasu oczekiwania na Sunder LUB +300 jedn. zasięgu ataku podczas Metamorphosis

  Tidehunter:

  • Zwiększono promień działania Ravage z 1025 do 1250 jednostek
  • Zmniejszono szybkość Ravage z 775 do 725 jednostek
  1. Poziom 10: +25 jedn. szybkości ruchu LUB +80 pkt. obrażeń od Gush
  2. Poziom 15: +40% dodatkowych PD LUB +25% redukcji obrażeń z Anchor Smash
  3. Poziom 20: +24 pkt. obrażeń blokowanych przez Kraken Shell LUB -4 pkt. pancerza z Gush
  4. Poziom 25: -25% czasów oczekiwania LUB +250 pkt. obrażeń

  Timbersaw:

  1. Poziom 10: +6% wzmocnienia czarów LUB +25% dodatkowych PD
  2. Poziom 15: +100 pkt. obrażeń LUB +5 maks. kumulacji Reactive Armor
  3. Poziom 20: +15 pkt. Siły LUB -10% czasów oczekiwania
  4. Poziom 25: +8% redukcji atrybutów od Whirling Death LUB +1400 jedn. zasięgu Timber Chain

  Tinker:

  • Rearm działa teraz na przedmioty w plecaku.
  • Zmniejszono prędkość pocisków Heat Seeking Missiles z 900 do 700 jednostek.
  • Zmniejszono koszt many Heat Seeking Missiles z 120/140/160/180 do 80/100/120/140 pkt.
  1. Poziom 10: +6% wzmocnienia czarów LUB +75 jedn. zasięgu czarów
  2. Poziom 15: +40 jedn. szybkości ruchu LUB 10% kradzieży zdrowia z czarów
  3. Poziom 20: +100 pkt. obrażeń LUB +8 pkt. obrażeń od March of the Machines
  4. Poziom 25: +100 pkt. obrażeń od Laser LUB +0,3 s miniogłuszenia z Heat Seeking Missiles

  Tiny:przerobiono bohatera

  • Zwiększono bazową regenerację zdrowia o 1 pkt.
  • Skrócono czas ataku z 0,49 do 0,4 s.
  • Przeskalowano obrażenia od Avalanche z 100/180/260/300 do 120/180/240/300 pkt.
  • Zmieniono bazową Zręczność i jej przyrost z 9 + 0,9 pkt. na 0 + 0 pkt.
  • Zwiększono bazowy pancerz z -1 do 0 pkt.
  • Usunięto efekt Sceptera.
  • Usunięto Craggy Exterior.
  • Dodano nową umiejętność: Tree Grab. Łapie wskazane drzewo i używa go przy 2/3/4/5 najbliższych atakach. Wydłuża zasięga ataku do 350 jednostek. Każde uderzenie zadaje dodatkowe 25% obrażeń bazowych jednostkom i 75% więcej obrażeń bazowych budynkom. Zadaje 70% obrażeń jednostkom na ścieżce ataku. Działa na budynki. Czas oczekiwania rozpoczyna się po wykorzystaniu wszystkich ataków z premią. Czas oczekiwania: 40/32/24/16 s. Koszt many: 20/30/40/50 pkt.
  • Przerobiono Grow: zapewnia 20/30/40% odporności na statusy, zwiększa obrażenia bazowe o 40/80/120 pkt., szybkość ruchu o 40/50/60% i spowalnia szybkość ataku o 30 jednostek.
  • Tree Grab zapewnia drugorzędną umiejętność, kiedy złapane jest drzewo. Pozwala ona na rzucenie drzewem (w wyniku czego zużywane są wszystkie ładunki) we wskazaną jednostkę, powodując na niej zwykły atak i zadając 70% obrażeń od ataku w promieniu 250 jednostek. Zasięg czaru: 1000 jednostek.
  1. Poziom 10: +15% odporności na magię LUB +25 pkt. obrażeń
  2. Poziom 15: +75 pkt. obrażeń od Avalanche LUB +350 pkt. zdrowia
  3. Poziom 20: -10 sekund czasu oczekiwania na Tree Grab LUB Toss nie wymaga celu
  4. Poziom 25: -12 sekund czasu oczekiwania na Avalanche LUB 3 ładunki Toss

  Treant Protector:

  1. Poziom 10: +35% dodatkowych PD LUB -10% czasów oczekiwania
  2. Poziom 15: +90 pkt. obrażeń LUB Drzewa odradzają się w 3 sekundy
  3. Poziom 20: +2 sekundy czasu ukorzenienia od Nature's Guise LUB +40 pkt. obrażeń/leczenia od Leech Seed
  4. Poziom 25: +6 instancji bloku z Living Armor LUB +350 jednostek obszaru działania Eyes i Overgrowth

  Troll Warlord:

  • Ikony umiejętności Whirling Axes są zawsze widoczne na interfejsie, ale są wyłączone, kiedy są niedostępne przez formę walki wręcz/dystansowej.
  • Skrócono czas oczekiwania Whirling Axes (dystans) z 19/16/13/10 do 9 s.
  • Skrócono czas trwania spowolnienia z Whirling Axes (dystans) z 3/3,75/4,5/5,25 do 2,5/3/3,5/4 s.
  • Zwiększono spowolnienie z Whirling Axes (dystans) z 30% do 40%.
  • Skrócono czas oczekiwania na Whirling Axes (wręcz) z 12 do 9 s.
  • Przeskalowano czas trwania oślepienia z Whirling Axes (wręcz) z 4/5/6/7 na 5 s.
  1. Poziom 10: +10 pkt. Zręczności LUB +200 pkt. zdrowia
  2. Poziom 15: +3 maks. kumulacji Fervor LUB +50 pkt. obrażeń od Whirling Axes
  3. Poziom 20: 20% szansy na unik LUB +50 pkt. obrażeń
  4. Poziom 25: -6 sekund czasu oczekiwania od Whirling Axes LUB Battle Trance nakłada rozproszenie (działa też na sojuszników)

  Tusk:

  1. Poziom 10: +40% dodatkowych PD LUB +90 szt. złota/minutę
  2. Poziom 15: +350 pkt. zdrowia LUB +150 pkt. obrażeń od Snowball
  3. Poziom 20: +300 jedn. szybkości ruchu Snowball LUB +100% obrażeń krytycznych od Walrus Punch
  4. Poziom 25: 12% szansy na użycie Walrus Punch LUB -6 s czasu oczekiwania na Ice Shards

  Underlord:

  1. Poziom 10: +18 pkt. obrażeń od Firestorm LUB +30 jedn. szybkości ruchu
  2. Poziom 15: +100 jedn. zasięgu czarów LUB +15 pkt. premii do obrażeń z Atrophy Aura
  3. Poziom 20: +70 jedn. szybkości ataku LUB +30 regenerowanych pkt. zdrowia
  4. Poziom 25: +0,8 sekundy ukorzenienia z Pit of Malice LUB Firestorm zadaje 25% obrażeń budynkom

  Undying:

  • Przeskalowano czas trwania Tombstone z 15/20/25/30 na 30 s.
  • Przeskalowano promień dzialania Tombstone z 600/800/1000/1200 na 1200 jednostek.
  • Przeskalowano czas tworzenia jednostek z Tombstone z 3 na 4,5/4/3,5/3 s.
  • Przeskalowano czas oczekiwania Tombstone z 70 na 85/80/75/70 s.
  • Zmniejszono promie�

  Również w tej aktualizacji

  Interfejs użytkownika

  • Ekran wyposażenia bohatera pozwala teraz na wybranie pomiędzy różnymi poziomami umiejętności Grow Tiny'ego oraz formą dzienną/nocną Night Stalkera.
  • Użycie znaku „:” podczas pisania na czacie spowoduje pojawienie się okna autouzupełniania ze wszystkimi pasującymi posiadanymi emotikonami.
  • Linki na czacie od teraz automatycznie mają możliwość klikania na nie. Linki wysyłane w publicznych pokojach są przekierowywane przez filtr linków Steam.
  • Od teraz można komunikować się z zespołem w grze za pomocą komendy czatu /p.

  Przedmioty ozdobne

  • Dodano następujących bohaterów do warsztatu: Pangolier, Jakiro, Ancient Apparition i Techies.
  • Dodano slot na głowę dla Phantom Lancera.

  Ability Draft

  • Nowy interfejs wybierania bohaterów.
  • Dodano wsparcie dla czatu podczas wybierania.
  • Dodano wsparcie dla zmieniania kolejności umiejętności.
  • Dodano Dark Willow i Pangoliera.
  • Dodano opisy zawierające informacje o talentach i atrybutach bazowych bohaterów, a także wskazanie na główny atrybut bohatera.
  • Tablica wyników od teraz pokazuje wybrane umiejętności na końcu gry i podczas oglądania powtórek.
  • Następujący bohaterowie zostali dodani do trybu Ability Draft z ograniczonym zestawem umiejętności:
   • Puck
   • Templar Assassin
   • Chen
   • Doom
   • Shadow Fiend
   • Ember Spirit
   • Vengeful Spirit
   • Keeper of the Light
   • Spectre
   • Troll Warlord
   • Phoenix
   • Timbersaw
   • Elder Titan
   • Ogre Magi
   • Tusk

  • Naprawiono błędy powodowane przez następujące umiejętności:
   • Zeus
   • Gyrocopter
   • Dragon Knight
   • Treant Protector
   • Nyx Assassin
   • Terrorblade

  • Dodano wsparcie dla kinematyki odwrotnej w Dota 2, rozpoczynając od Broodmother. Efekty można zobaczyć na tym klipie wideo, który pokazuje, jak jej ciało i nogi dostosowują się do klifów, schodów i innych pochylonych powierzchni, gdy przez nie przechodzi.