TRÉNOVÁNÍ CRAFTOVÁNÍ A VKLÁDÁNÍ PŘEHLÍDKA NOVÉ PŘEDMĚTY SEZNAM ZMĚN
Už jako mladý zjistil bouřlivý Raijin, že Hory nářku nejsou místem pro něj, a tak se rozhodl vydat se do světa. K jeho smůle ho však hned na okraji vesnice srazilo zpackané kouzlo. To Thunderkeg, elementarista začátečník, doufal, že ukončí sucho. Místo toho ukončil Raijinův život a proměnil ho v entitu známou jako Storm Spirit.
Static Remnant – Vytvoří výbušně nabitý obraz Storm Spirita, jež existuje 12 sekund a exploduje, pokud se k němu přiblíží nepřátelská jednotka.
Electric Vortex – Sešle Vortex, který začne přitahovat nepřátelskou jednotku na pozici Storm Spirita.
Overload – Vyvoláním kouzla vznikne elektrické vypětí, které je uvolňováno v dávkách při dalším útoku. Nepřátelům v blízkosti způsobuje poškození a zpomaluje je.
Ball Lightning – Storm Spirit se nabije elektřinou a pak rychle prolétne bojištěm, a to dokud nedorazí do určeného cíle nebo nevyčerpá všechnu svou manu.
Socha generála Kaolina vyřezaná z nefritu byla na tisíce let pohřbena v čele kamenné armády čítající deseti tisíce zdatných vojáků, světců a akrobatů. Avšak v nefritu přebýval samotný duch země, který postupně nabíral sílu a nakonec prorazil ven. Nyní velký Kaolin, zvaný Earth Spirit, na povrchu bojuje se svými nepřáteli a na pomoc si přivolává zbytky své pohřbené armády.
Boulder Smash – Earth Spirit praští jednotku, čímž ji odhodí směrem od sebe.
Rolling Boulder – Earth Spirit se promění v balvan, který se kutálí dopředu a uděluje poškození nepřátelům.
Geomagnetic Grip – Přitáhne vybranou spojeneckou jednotku nebo Stone Remnanta k Earth Spiritovi. Nepřátelé zasažení letící jednotkou jsou omráčeni.
Stone Remnant – Na vybraném místě vytvoří Stone Remnanta. Díky němu jsou Earth Spiritovy schopnosti silnější.
Magnetize – Průběžně uděluje poškození nepřátelským hrdinům v malé oblasti. Pokud oběť narazí do Stone Remnanta, spustí schopnost Magnetize znovu.
V Pevnosti ohně spočívá nádoba plná popela z hranice válečníka a básníka Xina, který své učně trénoval v umění ohnivého boje. Po zjištění, za co vše se Xin zasloužil, se Hořící hvězda, aspekt ohně, rozhodla nechat vzplanout jeho ostatky. A tak ze žhavých uhlíků vystoupil obraz Xina. Byl zahalený v plamenech, avšak jeho zamyšlená tvář značila, že je připraven trénovat a šířit znalosti mezi všemi, kdo je potřebují.
Searing Chains – Hodí ohnivé boly, které zastaví nepřátele na místě a každou sekundu jim udělí poškození.
Sleight of Fist – V rychlosti zaútočí na všechny nepřátele ve vybrané oblasti a poté se vrátí na své původní místo.
Flame Guard – Obklopí se ohnivým štítem, který uděluje poškození nepřátelům a chrání Ember Spirita před magickým poškozením.
Fire Remnant – Vytvoří Fire Remnanta, ke kterému může Ember Spirit doběhnout a nechat jej vybuchnout, čímž udělí poškození okolním nepřátelům.
Activate Fire Remnant – Zvolí Fire Remnanta, ke kterému chceš doběhnout.
Naučte přítele, jak hrát Dotu, nebo si pozvěte zkušenějšího přítele, aby učil on vás. Rozehřejte se při tréninkovém boji jeden na jednoho a poté sežeňte celý tým a nechte se trénovat profesionálním hráčem. Chcete trénovat v normálně vyhledaných zápasech, v soukromých lobby nebo jen prostě pomoci nováčkovi proti jeho prvním botům? Není problém!
Jako trenéři máte k dispozici spousty užitečných nástrojů. Podívejte se na situaci očima svého studenta, nakreslete něco na minimapu nebo na zem, abyste jej navedli, a označte části ukazatelů na obrazovce, abyste mu vysvětlili jejich funkci. Díky soukromému komunikačnímu kanálu budete schopni přizpůsobit se tempu studenta a důkladně zjistit, co nechápe. Díky univerzálnímu systému můžete v jednu chvíli trénovat až tři studenty, společně s jiným trenérem trénovat jednoho studenta, nebo dokonce zajistit kombinaci více trenérů a studentů v jednom týmu.
Chcete se zbavit nepotřebných předmětů? Použijte nové recepty, které přetvoří předměty stejné vzácnosti do nového předmětu nebo spojením duplicitních předmětů vytvoří předmět vyšší vzácnosti. Nalézejte recepty při hraní nebo otevřete předmět Ancient Scroll Case, ve kterém naleznete všechny druhy receptů a možná i vzácné recepty, které vytvoří výjimečně vzácné předměty.
Požadavky na dokončení receptu se mohou značně lišit, takže nezapomeňte sledovat Komunitní trh služby Steam a shánějte co nejvýhodnější recepty.
Oblíbili jste si nějaký předmět? Přizpůsobte si jej ještě více přidáním slotů a gemů. Vložte kinetický gem a přidejte jedinečnou animaci svému oblíbenému meči. Nebo vezměte svého nejdražšího kurýra a přidejte mu éterické nebo hranolové gemy, díky kterým může zářit barvami nebo speciálními efekty. Nechte si od svého oblíbeného týmu podepsat předmět pomocí runy s autografem nebo nechte předmět zaznamenávat vaše nejlepší skóre pomocí záznamového gemu. Nemůžete se rozhodnout? Máme pro vás dobré zprávy, každý předmět může obsahovat až pět gemů.
Prohlédněte si svět hry Dota 2 z nového úhlu pohledu. Přibližte kameru k bojišti a obdivujte hrdiny, povšimněte si detailů na vašem oblíbeném brnění a sledujte kurýrovu cestu nebezpečnou divočinou. Otevřete záznam zápasu a použije režim „Přehlídka“, díky kterému si můžete nastavit ten nejlepší úhel, při kterém chcete sledovat odvážný útok na věž nebo vytvořte nádherný snímek obrazovky a pochlubte se s ním přátelům. Pro zapnutí režimu „Přehlídka“ klikněte na ikonku vedle portrétu hrdiny.
Nové předměty vytvořené ve spolupráci s profesionálními hráči jsou nejlepším způsobem, jak můžete své oblíbené hráče podpořit. Tyto předměty zaznamenávají počet zhlédnutých her, kterých se účastnil daný hráč. Noste je a ukažte zbytku světa, kterého profesionála máte nejraději.
TREASURE of EMBER ESSENCE
Uhaste svou zvědavost!
TREASURE of EARTH ESSENCE
Získejte dary země!
GHASTLY TREASURE of DIRETIDE
Dostupná od 14. do 28. listopadu
Uživatelské rozhraní
 • Na obrazovku s výběrem hrdinů byla přidána pomůcka pro výběr linky
 • Nově můžete k obchodování pozvat lidi přímo ze hry, dokonce i ty, se kterými nejste přátelé (nastavení soukromí je možné)
 • V záložce „Nedávné hry“ jsou nyní hry, které jsou součástí sérií „Nejlepší z“, sloučeny a skryty, aby nedošlo k vyzrazení vítězů
 • Pro obrazovku s výběrem hrdinů byla přidána možnost procházet dostupné sety
 • Komentátoři mohou nyní specifikovat zemi a popis pro svůj kanál při nastavování lobby pro diváky
 • Režim „Přehlídka“ lze aktivovat kliknutím na ikonu po levé straně portrétu hrdiny
 • Byl přidán režim pro barvoslepé
 • Byla přidána možnost zapnutí titulků pro zvukové efekty
 • Do skupin bylo přidáno okno „Nevyřízené pozvánky“
 • Do Knihovny přibyla záložka „Poděkování“
 • Byly upraveny nesprávné šipky při sledování výběru v Kapitánském režimu
 • Byl přidán nový convar „dota_ability_legacy_mode_quick_cast“, který nastaví klasické klávesové zkratky (tzv. „Legacy“) jako klávesy pro rychlé sesílání schopností
 • Nově nemusíte mít vybavené praporky, aby se přičítaly k ostatním praporkům během sledování právě probíhajícího zápasu
Pro nové hráče
 • Boti nyní nahrazují hráče, kteří opustí hru v režimu Omezeného výběru hrdinů
 • Byly přidány tréninkové mise specializující se na smrtící zásahy (tzv. „Last Hity“)
Komunita
 • Penalizace přesunutím do vyhledávání s nízkou prioritou již není omezena časem, ale počtem odehraných her
 • Hra vás nyní více upozorňuje na to, že se nacházíte v zápasech s nízkou prioritou (nebo se do nich chystáte připojit)
 • Byly přidány nové otázky ohledně úrovně kooperace hráče a jeho týmu
Zvuk
 • Hlasy a zvukové efekty mají nově oddělené posuvníky
 • Byl přidán zvuk pro odražení Blademailem (slyší jej pouze útočník)
 • Byl přidán zvuk Diffusal Bladu pro zacílené jednotky
 • Byla opravena Clockwerkova hláška po respawnu
 • Byly opraveny problémy některých schopností Invokera, Crystal Maiden a Nature’s Propheta související s mlhou války
 • Zvuk ultimátní schopnosti Visage se již nepřehraje tolikrát, kolik má Visage přisluhovačů
 • Zvuk schopnosti Bloodrage se přehraje znovu, i když je cíl stále umlčen
Grafika
 • Byla přidána podpora pro efekty související s Remnanty. Remnanti od Storm/Ember/Earth Spirita budou mít správně nasazené kosmetické předměty a pokud je ukradne Rubick, budou i jeho Remnanti mít správné předměty a správný postoj
 • Byly upraveny efekty Storm Spirita, aby vizuálně seděly s ostatními Spirity (Earth a Embed)
Trénování
 • Kdokoliv ve skupině vyhledávající zápas se může rozhodnout, že místo hraní chce tým trénovat. Stejně tak v lobby se hráč místo hraní nebo sledování může rozhodnout, že chce trénovat. Trenér nemůže být v týmovém vyhledávání zápasů a v turnajovém lobby.
 • Byl zvýšen počet hráčů ve skupině na 6, aby se mohl připojit i trenér (pokud však má vaše skupina 6 hráčů a žádného trenéra, zápas nenajdete).
 • Trenéři mohou hru sledovat z perspektivy studenta a využívat komentátorských nástrojů (např. kreslení čar). Mohou také označovat místa na mapě, minimapě a kdekoliv na ukazatelích na obrazovce.
 • Trenéři jsou považováni za součást týmu, ve kterém se nacházejí jejich studenti, takže nemohou vidět, co nevidí jejich studenti.
 • Trenéři a studenti mají soukromé kanály pro textovou a hlasovou konverzaci.
 • Trenéři mohou klávesou pro „Výběr hrdiny“ přecházet mezi svými jednotlivými studenty.
 • Trenéři stejně jako diváci vidí, co si jejich studenti kupují.
 • Při pohledu z perspektivy hráče lze nyní vidět správný stav elementů ukazatelů na obrazovce (rychlý nákup, ZSA, počet Last Hitů/Denyů, vykoupení). Tato vylepšení se nevztahují jen pro trenéry, ale i pro sledování právě probíhajících her nebo záznamů.
Ekonomika
 • Komunitní trh služby Steam
  • Tato aktualizace může výrazně ovlivnit ceny předmětů na trhu. Abychom předešli nakupování předmětů za cenu před aktualizací, navrátili jsme všechny nabídnuté předměty jejich vlastníkům. Dokud bude trvat tato akce, nebude možné nabídnout na Komunitním trhu služby Steam ani nové předměty.
  • Nově je možné přidat nabídky na trh přímo ze zbrojnice (kliknutím pravého tlačítka myši na předmět a zvolením možnosti „Prodat na Trhu“).
  • Popisky předmětů ve zbrojnici nyní ukazují také momentální nejnižší cenu na trhu za předmět pro stejnou část vybavení, jakou máte označenou. (Koncept s částí vybavení není finální a ceny unusual kurýrů jsou méně přesné než ceny specifické části vybavení.)
 • Craftování
  • Nově lze jako bonusové předměty nalézt craftovací recepty. Jejich nalézání se nezapočítává mezi ostatní předměty.

  • Polymorfické recepty
   • Tyto recepty vyžadují určitý počet předmětů stejné vzácnosti a vytváří jiný náhodný předmět stejné vzácnosti. Příklad: 2 rare předměty => 1 náhodný jiný rare předmět
  • Vylepšující recepty
   • Tyto recepty vyžadují kombinace předmětů stejné vzácnosti a vytváří náhodný předmět o třídu vyšší vzácnosti. Příklad: 1 jakýkoliv common předmět + 1 Wavecrester => 1 náhodný uncommon předmět
  • Ancient Scroll Case
   • Byl přidán nový typ truhly nazvaný „Ancient Scroll Case“. Z toho lze otevřít několik receptů.
   • Z Ancient Scroll Case je možné otevřít „Exceptional Recipe“. Vzácný recept, který dokáže vytvořit propagační předměty, které byly dříve dostupné pouze v kvalitě Genuine. Z receptu můžete dostat jejich ne-genuine verzi.
 • Gemy a sloty
  • Předměty mohou mít nově až 5 slotů.
   • Do slotu lze vložit gem. Každý slot pojme pouze jeden gem.
   • Do některých slotů lze vložit pouze určité typy gemů.
   • Když je do slotu, ve kterém již je gem, vložen gem jiný, je předchozí gem zničen.
  • Nástroje pro správu slotů:
   • Artificer's Chisel: Přidá předmětu slot.
   • Artificer's Hammer: Extrahuje gem z předmětu.
  • Typy gemů:
   • Kinetické gemy
    • Přidávají novou animaci hrdinovi používajícímu daný předmět.
   • Záznamové gemy
    • Přidávají schopnost zaznamenávat statistiky podobně jako dříve mohly Strange předměty.
    • Předmět, do kterého je tento typ gemu vložen, se změní na kvalitu „Inscribed“.
   • Éterické gemy
    • Přidávají předmětu částicový efekt.
    • Všechny unusual efekty lze nově přebarvit.
   • Prizmatické gemy
    • Obarvují částicový efekt.
   • Zasloužené gemy
    • Ascendant Orb, Gem of Taegeuk a Bloodstony jsou nyní „zasloužené gemy“.
    • Předmět, do kterého je tento typ gemu vložen, se změní na kvalitu „Ascendant“.
   • Runy s podpisem
    • Autograph se nově jmenuje Autograph Rune.
    • Umožňují přiložit k předmětu podpis profesionálního hráče.
    • Jelikož má každý předmět 5 slotů, můžete mít předmět s podpisy od celého týmu.
    • Předmět, do kterého je podpis vložen, se změní na kvalitu „Autographed“.
   • Divácké gemy
    • Předměty, které dříve zaznamenávaly počet zhlédnutých her, nyní obsahují divácké gemy.
    • Divácké gemy mohou zaznamenávat i zhlédnuté hry určitého týmu nebo z určité ligy.
    • Styly, které dříve vyžadovaly určitý počet zhlédnutých her, nyní vyžadují gem se stejným počtem zhlédnutých her (ze správné ligy / správného hráče / správného týmu / apod.).
   • Éterické a prizmatické gemy se na unusual předmětech (kurýrech) používají zároveň.
   • V budoucnu přidáme další typy gemů.
   • Unusual předměty nemění svou kvalitu, když je do nich vložen gem. Ostatní předměty mění svou kvalitu podle toho, jak jsou do nich vkládány gemy.
 • Názvy kvalit předmětů
  • Kvalita předmětů „Vintage“ se nově jmenuje „Elder“.
  • Kvalita předmětů „Tournament“ se nově jmenuje „Heroic“.
  • Kvalita předmětů „Haunted“ se nově jmenuje „Cursed“.
  • Kvalita předmětů „Strange“ se nově jmenuje „Inscribed“.
 • Strange předměty
  • Strange modifikátory na předmětech byly přeměněny na záznamové gemy sledující statistiky.
  • Statistiky předmětů se po obchodování neresetují.
  • Strange modifikátory, které nebyly použity, se přemění na „balíčky gemů“, které obsahují gem zaznamenávající statistiky a předmět Artificer's Chisel použitelný k přidání slotu.
  • Kvalita Strange předmětů se změnila na Inscribed.
 • Barvy
  • Unusual barvy byly změněny na „balíčky gemů“, které obsahují gem o stejné barvě, jakou měl předmět dříve.
  • Všichni kurýři, kteří byli přebarveni, v sobě nyní mají barevné gemy se stejnými barvami.
  • Všichni kurýři s „legacy“ (hodně starými, „bugnutými“ a jinými) barvami v sobě barvy mají jako barevné gemy. Pokud chcete, můžete kurýra zničit a získat z něj barevný gem, který poté můžete použít na jiném kurýrovi.
  • Všechny unusual barvy byly staženy z Komunitního trhu služby Steam. Můžete je znovu nabídnout v podobě „balíčků gemů“.
  • Všechny obyčejné barvy (které lze otevřít z truhel) mají nově specifické názvy (např.: „Tmavě modrá“). „Legacy“ barvy mají názvy „Legacy (R G B)“. (Většina „legacy“ barev je naprosto unikátních, ale pár exemplářů existuje více.)
  • Nové barvy se čas od času objeví na unusual kurýrech z truhel. Ačkoliv se pokusíme vyhnout tomu, aby byly barvy stejné jako „legacy“ barvy, nemůžeme zaručit, že nenastane nějaká podobnost. Přibližně 800 „legacy“ barev zabírá docela velkou část barevného spektra.