EĞİTMENLİK İŞLEME & SOKETLER VİTRİN GÖRÜNÜMÜ YENİ EŞYALAR GÜNCELLEME NOTLARI
Oldukça genç ve acemi biriyken, yaygaracı Raijin, Wailing Dağlarını kendi zevkleri için oldukça kısıtlı bulmuştu ve böylece geniş dünyanın rüzgârlarını harekete geçirmek için yola koyuldu. Ancak yola koyulur koyulmaz, kendisini acemice yapılmış bir çağırma büyüsüyle başbaşa buldu. Thunderkeg isimli amatör bir element ustası, kuraklığı bitireceğini ummuştu. Ancak kuraklığı bitirmek yerine kendi ölümlü yaşamını, Storm Spirit olarak bilinen varlığı şekil değiştirerek sonsuza dek bitirmişti.
Static Remnant - Storm Spirit'in patlayıcı bir suretini yaratır. Suretin yakınına bir düşman birimi gelirse patlamasına ve hasar vermesine sebep olur.
Electric Vortex - Düşman birimini Storm Spirit'in bulunduğu konuma doğru çeken bir girdap.
Overload - Büyü yapıldığında bir elektrik yüklemesi oluşturur, salındığında bir sonraki saldırısı patlamaya neden olur, etrafındakileri yavaşlatır ve onlara hasar verir.
Ball Lightning - Storm Spirit tutarsız elektriğe dönüşür, savaş alanı boyunca hedefine ulaşana veya manası tüketene kadar ışınlanır.
Kutsal yeşim taşının yontulmasıyla oluşturulan General Kaolin'in heykeli, on bin asker gücündeki taş ordunun, kutsal adamların ve akrobatların başında, bin yıllığına toprağın kalbine gömülü bulunuyor. Bu yeşim taşının içinde, Dünya'nın kendi ruhu dolanıyor ve gezegenle birleşen tek kuvvet, özgürlüğüne ulaşana dek gücünü topluyor. Kudretli Kaolin Earth Spirit, artık diyarları aşıyor, düşmanlarıyla savaşıyor ve toprağın derinliklerinde gömülü ordusunu remnantlar aracılığıyla gün ışığına çıkarıyor.
Boulder Smash - Earth Spirit bir hedefe vurarak, onu Earth Spirit'in baktığı yöne doğru uçurur.
Rolling Boulder - Earth Spirit bir kaya topuna dönüşür, ileri doğru yuvarlanarak düşman birimlere hasar verir.
Geomagnetic Grip - Earth Spirit, seçilen dost birimi veya Taş Kalıntısını kendi konumuna çeker. Çekilen birimle vurulan düşmanlar sersemler.
Stone Remnant - Hedef noktaya bir Taş Kalıntısı çağırır. Taş Kalıntılar, Earth Spirit'in yeteneklerini daha etkili kılarlar.
Magnetize - Küçük bir alanda düşman kahramanlara zamanla hasar verir. Eğer düşmanlar, bir Taş Kalıntısının yakınına giderlerse, Magnetize yeniden tetiklenir.
Alevli Kalenin içinde, yardımcılarını Alev Bekçisi Zincirlerinde eğiten, savaşçı-ozan Xin için küllerle dolu bir yakut kazan yer alır. Muâllimlerin kalıcı miraslarıyla dokunulmuş olan, ateşin sureti yani Yakıcı Gök, kalıntıları yeniden canlandırmak için kalede kendine biçim verdi. Bu hararetli kor ateşden, alevlerle kaplı Xin'in bir sureti belirdi, düşünceli çehresi, alevlerin bilgeliğini arayan herkese yaymak için, eğitmeye ve öğretmeye hazırlandı.
Searing Chains - Düşmanları olduğu yere bağlamak ve her zaniye hasar vermek için alevli iplerini gönderir.
Sleight of Fists - Hedefli alandaki tüm düşmanlara hızlıca saldırır ve ardından başlangıç konumuna geri döner.
Flame Guard - Kendisini büyüsel hasardan koruyan ve düşmanlara hasar veren bir alevden kalkanla kendisini kuşatır.
Fire Remnant - Hızlıca gidebileceği ve patlatarak yakınındaki düşmanlara hasar veren Ateş Kalıntıları oluşturur.
Activate Fire Remnant - Gidilecek Ateş Kalıntısını seç.
Bir arkadaşınıza Dota oynamayı öğretin veya daha deneyimli bir arkadaşınızı sizi eğitmesi için davet edin. Bire bir eğitimlerle oyuna alışın ve daha sonra tüm takımınızı bir araya toplayıp profesyonel bir oyuncuyla oyun oynayın. İster eşleştirmede ister özel lobilerde alıştırma yapıyor, isterse yeni bir oyuncunun botlarla olan ilk oyununda ona yardım ediyor olun, sizi hesaba kattık.
Koç olarak, elinizin altında kullanabileceğiniz bir çok araç bulacaksınız. Öğrencilerinizin gözlerine zıplayarak onların ne gördüklerini görün, onlara rehberlik edip yardım etmek için yere ve mini-haritaya şekiller çizin ve açıklamak için Gösterge Görünümlerine işaret verin. Özel mesaj kanalınızla, Dota'yı, onların işine yarayacak şekilde hızlıca anlatın. Çok yönlü sistem, oldukça çeşitli durumlara olanak sağlar: üç öğrenciye aynı anda koçluk yapabilir veya başka bir koç ile tek bir öğrenci üzerinde çalışabilirsiniz ya da tek bir takım içinde farklı koç ve öğrencilerin kombinasyonunu birleştirin.
İstenmeyen eşyalarınızdan yapılmış daha fazla eşya edinin! Biçimlendirme tarifini kullanarak aynı nadirliğe sahip bir çok eşyayı dönüştürerek yepyeni bir eşya elde edin veya Zenginleştirme tarifini kullanarak aynı eşyaları, daha yüksek nadirliğe sahip olan tek bir eşya haline getirin. Tarifleri, oyun oynayarak ya da Kadim Parşömen Kutularını --Biçimlendirme ve Zenginleştirme tariflerini veya özel eşyalar üretmenizi sağlayacak daha nadir tarifler içeren kutu-- açarak toplayın.
Bir Tarifi tamamlamanız için gerekenler fazlasıyla çeşitlilik gösterebilir. Bu yüzden Steam Topluluk Pazarına dikkat edin.
Çok sevdiğiniz bir eşyanız mı var? Taşlar ve yuvalar ekleyerek onu daha da kişiselleştirin. Kılıcınıza, Hareketli Taş takarak özel bir animasyon ekleyin ya da en değerli kuryenize Ruhani veya Prizmatik Taş ekleyerek yeni renkler ve efektler ile gösteriş yapın. Turnuva eşyanızı, favori takımınızın İmzalı Rünü ile işaretleyin ve bir Yazılı Taş ekleyerek en iyi oynadığınız kahramanın istatistiklerini gösterin. Kararsız mı kaldınız? Müjde! Her eşya, beş taş taşıyabilir.
Dota 2 dünyasını yeni bir yolla değerlendirin. Savaş alanına yakınlaşın ve kahramanınızı yeni bir açıdan izleyin. En sevdiğiniz zırhınızdaki daha önce hiç farkına varmadığınız detayları keşfedin ve kuryenizin tehlikeli ormanlardaki yolculuğunu takip edin. Bir tekrar açın ve Vitrin Görünümü'nü kullanarak kuleye saldırı anını mükemmel bir açıdan izleyin ya da kusursuz bir ekran görüntüsü alarak arkadaşlarınıza gösteriş yapın. Vitrin Görünümünü aktif etmek için, kahraman portresinin sol tarafında yer alan küçük simgeye tıklayın.
Profesyonel oyuncuların işbirliğiyle yaratılan yeni Oyuncu Eşyaları, en çok beğendiğiniz Dota oyuncusunu desteklemek için harika bir yol. Bu eşyalar, seçtiğiniz oyuncunun Turnuva oyunlarının kaydını tutacak. Bu eşyaları giyerek tüm dünyaya en çok beğendiğiniz profesyonel oyuncunun kim olduğunu gösterin.
KOR ÖZÜNÜN HAZİNESİ
Yanıp tutuşan merakınıza son verin!
TOPRAK ÖZÜNÜN HAZİNESİ
Aşağılarda yatanları elde edin!
DIRETIDE'IN DEHŞETLİ HAZİNESİ
14 - 28 Kasım arası mevcut
Kullanıcı Arayüzü
 • Kulvar seçme özelliği, kahraman seçim ekranına eklendi
 • Arkadaşınız olmayan oyuncular da dahil, artık Dota 2 içerisinden takas istekleri alıp gönderebilirsiniz (gizlilik ayarı mevcut)
 • Grup halindeki maçlar artık ayrı gösteriliyor ve son maçlar panelinde yer almıyor, böylece maç sonuçlarını istemeden öğrenmenin önüne geçilmiş olunacak
 • Kahraman Seçimine set tarayıcısı eklendi
 • Sunucular, izleyiciler için lobi oluştururken kanala göre ülkeyi belirtebilir ve açıklama girebilirler
 • Vitrin Görümünü, kahraman portresinin solundaki simgeye tıklayarak etkinleştirilebilir
 • Renk körlüğü seçeneği eklendi
 • Alt yazı seçeneği eklendi
 • Partideyken, ekranda görünmeyen parti davetlerini gösteren "Bekleyen Davetler" penceresi eklendi
 • Kütüphaneye 'Takdimler' bölümü eklendi
 • Kaptan Modu seçimlerini izlerken yanlış gösterilen sıra ok işaretleri düzeltildi
 • Eski tip tuşlarla kullanılan büyülerin Hızlı Kullan modunda olmasını sağlayan dota_ability_legacy_mode_quick_cast kodu eklendi
 • İzlenen oyun sayılarının artması için artık flamalarınızı maçı izlerken kuşanmak zorunda değilsiniz
Yeni Kullanıcı Deneyimi
 • Sınırlı Kahraman modunda oyundan çıkan oyuncuların yerine artık Botlar girecek
 • Son vuruş alıştırma görevleri eklendi
Topluluk
 • Düşük Öncelik ceza sistemi, süreden oynanan oyun sayısına dönüştürüldü
 • Arayüze, düşük öncelik olduğunu belirten mesajlar ve simgeler eklendi
 • Oyuncu ve takım işbirliği hakkında yeni anket soruları eklendi
Ses
 • Oyun Sesleri ve Ses Efektleri artık iki farklı ses ayarı
 • Blademail için yansıtılan hasar sesi eklendi (sadece saldıran oyuncu duyacak)
 • Diffusal Blade hedef birimlerine ses eklendi
 • Clockwerk'in canlanma diyalogları düzeltildi
 • Bazı Invoker, Crystal Maiden ve Nature's Prophet yeteneklerine ait birtakım FoW sorunları düzeltildi
 • Visage ulti sesi, artık familiar sayısına göre istiflenmiyor
 • Bloodrage hedef sesi, hedef susturulmuş olsa da tekrar tetiklenecek
Grafik
 • Remnant bazlı efektler için yeni destek. Storm/Ember/Earth Spirit remnantları için yapılan görsel geliştirmeler, kuşanılabilir tüm eşyalara ve Rubick'in çaldığı yeteneklere uygulanacak
 • Storm Spirit'in efektleri değiştirilerek, diğer Spiritlere uyumlu olması sağlandı
Eğitmenlik
 • Eşleştirme partisindeki biri, oynamak yerine eğitmenlik yapmak istediğini belirtebilir. Eğitmenler, Takım Eşleştirmesinde ya da Turnuva lobilerinde kullanılamaz
 • Maksimum eşleştirme parti boyutu 6'ya çıkarıldı. Bir Eğitmen, tüm takıma eğitmenlik yapabilir (ancak partide 6 oyuncu olarak yer alıyorsanız maç aratamazsınız)
 • Eğitmenler, tıpkı sunucular gibi oyuncu bakış açılarından oyunu görüntüleyebilir ve harita üzerine çizimler yapabilir. Yere, haritaya ve göstergedeki herhangi bir yere işaret koyabilirler
 • Eğitmenler, oyuncularla aynı takımdaymış gibi nitelendirilirler, yani öğrencilerinin görmediği hiçbir şeyi göremezler
 • Eğitmenlerin ve oyuncuların özel yazışma ve sesli konuşma kanalları mevcuttur
 • Eğitmenler, öğrenciler arasında geçiş yapmak için "Kahraman Değiştir" tuşlarını kullanabilirler
 • Eğitmenler, tıpkı sunucular gibi öğrencileri için eşya satın alma pencerelerini görebilirler
 • Oyuncu bakış açıları, artık gösterge öğelerinin düzgün hallerini gösteriyor (Dükkan hızlı satın alım, KDA/Son Vuruşlar/Retler, Anında Canlanma). Bu özellik, hem eğitmenler hem de canlı maçlar ve tekrarlar için geliştirmeler içeriyor
Ekonomi
 • Steam Topluluk Pazarı
  • Bu güncelleme, pazar fiyatlarını derinden sarsabilir. Pazardaki eşyaların, güncelleme öncesi fiyatlardan satın alınmasını engellemek için, tüm eşyaları pazardan kaldırıyor ve sahiplerine geri veriyoruz. Bu kaldırma işlemi devam ederken, yeni eşyalar Steam Topluluk Pazarına eklenemeyecek
  • Bir eşyayı doğrudan cephanelinizden pazarda listeyebilirsiniz (sağ tuş: pazarda sat)
  • Cephanelikteki eşyalar, aynı türdeki eşyaya ait en düşük pazar ücretini alt tarafta gösterecek. (Sınıflar henüz esnek bir konu olduğundan, olağandışı kurye fiyatları gösterildiğinden biraz farklı çıkabilir)
 • İşleme
  • İşleme tarifleri, normal eşyaların yanında bonus eşya olarak düşebilir. Bunlar, normal eşyalar yerine geçmez, onlara ilavetendir

  • Biçimlendirme Tarifleri
   • Bu tarifler, aynı nadirlikteki belirli sayıda eşyadan, gene aynı nadirlikte rastgele bir eşya oluşturur. Örneğin: 2 Nadir Eşya => 1 Rastgele Farklı Nadir Eşya
  • Zenginleştirme Tarifleri
   • Bu tarifler, aynı nadirlikteki belirli eşyalardan, bir sonraki nadirlikte rastgele bir eşya oluşturur. Örneğin: 1 Yaygın Eşya & 1 Wavecrester => 1 Rastgele Seyrek Eşya
  • Kadim Parşömen Kutusu
   • "Kadim Parşömen Kutusu" adında yeni bir tür Hazine Sandığı oyuna eklendi. Bu kutular, açıldığında birden fazla tarif içeriyor
   • Kadim Parşömen Kutusunun, Olağanüstü Tarif içerme şansı bulunmaktadır. Bu tarifler, daha önce promosyon olarak dağıtılan ve Hakiki kaliteye sahip eşyalar işlemektedir. Tarif, o eşyanın hakiki olmayan bir halini işler
 • Taşlar & Yuvalar
  • Eşyalar en fazla 5 adet yuvaya sahip olabilir
   • Her yuvaya sadece bir taş konulabilir
   • Bazı yuvalara sadece bazı türde taşlar konulabilir
   • Bir taş, içinde zaten bir taş bulunan yuvaya konulursa, yuvadaki mevcut taş yok olur
  • Yeni Yuva Araçları:
   • Zanaatkâr'ın Keskisi: Bir eşyaya yuva ekler
   • Zanaatkâr'ın Çekici: Bir eşyadan bir taşı çıkarır
  • Taş Türleri:
   • Hareketli Taşlar
    • Eşyayı kullanan kahramana yeni animasyon verir
   • Yazılı Taşlar
    • Eski garip sistemine benzer şekilde, eşyanın belirli bir şeyi saymasını sağlar
    • Bu taşların yer aldığı eşyaların kalitesi "Yazılı" olarak değişir
   • Ruhani Taşlar
    • Eşyaya parıltı efekti ekler
    • Tüm olağandışı etkiler renklendirilebilir
   • Prizmatik Taşlar
    • Parıltı efektinin rengini değiştirir
   • Ascendant Taşlar
    • Ascendant Orb, Gem of Taegeuk ve Bloodstone eşyaları artık bir Ascendant Taş içeriyor
    • Bu taşların yer aldığı eşyaların kalitesi "Ascendant " olarak değişir (verilen hediyeleri ya da kazanılan zaferleri saymanın yanı sıra)
   • İmza Rünleri
    • İmzalar artık bir İmza Rünü
    • Bir eşyaya profesyonel bir oyuncunun imzasını eklemenizi sağlar
    • Bir eşya 5 yuvadan oluşabildiği için, tüm takımın imzasını bir eşyaya koyabilirsiniz
    • Bu rünlerin yer aldığı eşyaların kalitesi "İmzalı" olarak değişir
   • İzleyici Taşları
    • İzlenen oyunları sayan eşyalar artık bir izleyici taşı içeriyor
    • İzleyici Taşları belirli bir turnuva veya oyuncuyu takip ediyor
    • Daha önceden belirli sayıda 'izlenen maç' gerektiren stiller, artık aynı sayıda maç içeren bir taş gerektiriyor (doğru lig / oyuncu / takım / vb. için)
   • Ruhani & Prizmatik taşlar birlikte olağandışı kuryeler üzerinde kullanılıyor
   • Daha fazla taş türü ileride oyuna eklenecek
   • Olağandışı eşyaların kalitesi taşlar eklendiğinde değişmeyecektir. Normal eşyaların kalitesi ise, taşların eklendiği sıraya göre farklılık gösterebilir
 • Eşya Kaliteleri
  • "Klasik" kalitesi "İhtiyar" oldu
  • "Turnuva" kalitesi "Kahraman" oldu
  • "Perili" kalitesi "Lanetli" oldu
  • "Garip" kalitesi "Yazılı" oldu
 • Garip Eşyalar
  • Eşyalardaki garip sayaçları, yazılı taşlara dönüştürüldü
  • Bir eşya takas edildiğinde artık üzerindeki sayaç sıfırlanmıyor
  • Henüz kullanılmamış garip değiştirici eşyalar, bir adet istatistik taşı ve Zanaatkâr'ın Keskisi içeren 'Taş Paketlerine' dönüştürüldü
  • Daha önceden garip kalitesine sahip eşyaların kalitesi yazılı olarak değiştirildi
 • Olağandışı Boya & Renkler
  • Olağandışı boya eşyaları, aynı renkteki boyayı içeren Taş Paketlerine dönüştürüldü
  • Daha önceden boyanmış olan tüm kuryeler, aynı renkleri içeren taşlara sahip olacaklar
  • Tüm eski kurye renkleri (çok eskiden düşen renkler, hatalı renkler, vs) renk taşlarında da aynen devam ediyor. Eğer isterseniz, kuryeri parçalayarak eski renk taşını alabilir ve daha iyi bir kombinasyon için farklı bir kuryede kullanabilirsiniz
  • Steam Topluluk Pazarındaki tüm olağandışı boya eşyaları listeden kaldırıldı. Bunları Renk Taşı Paketleri olarak yeniden listelemeniz gerekiyor
  • Tüm normal renkler (Hazine Sandıklarından çıkan renkler) özel isimlere sahipler (Örn: "Doğa Yeşili"). Eski renkler ise "Eski (R G B)" ismine sahip olacaklar. (Bazı Eski Renkler tamamen eşsizdir, fakat bazılarından iki üç adet bulunabilir)
  • Hazine Sandıklarında zamanla yeni renkler yer alacaktır. Eski Renklerin aynılarını koymamaya özen göstersek de, yeni renklerin eski renklere benzer olmayacağının garantisini veremeyiz. 800'den fazla eşsiz eski renk, çok büyük bir renk çeşitliliğini kapsıyor demektir