WINTER WYVERN

S CHLADNÝM VĚTREM
PŘILÉTÁ LEDOVÝ DRAK

Jaro se sice už blíží, ale zima stále ještě neřekla své poslední slovo. Na bojiště se tak krom občasných zapomenutých vloček snáší také mrazivý stín Winter Wyvern. Ta díky svým mocným křídlům může vzlétnout vysoko nad bojiště a překonat tak nástrahy terénu a zároveň útočit větší silou. Nebo na své nepřátele seslat křehký led tříštící se o jejich lebky na menší, avšak stále nebezpečné úlomky. Krom toho je schopna své spojence zabalit do ledového zámotku, ve kterém jsou vyléčeni, a Wyvern mezitím může poštvat nepřátele proti sobě.

ARCTIC BURN

Winter Wyvern se poryvem chladného větru nechá vynést nad překážky a nepřátele. Z výšky jsou pak její útoky silnější a odstraňují dané procento zdraví nepřátel.

SPLINTER BLAST

Roztříští o nepřátele kus křehkého ledu, jehož úlomky zasáhnou další, poblíž se nacházející nepřátele.

COLD EMBRACE

Zabalí spojeneckou jednotku do ledového zámotku, který léčí a zároveň chrání uvnitř se nacházející jednotku před fyzickými útoky.

WINTER'S CURSE

Zmrazí nepřítele na místě a uvalí na jeho poblíž se nacházející spojence kletbu, která je donutí na svého zmrazeného přítele útočit.

FROST AVALANCHE

– Arcana předmět pro Crystal Maiden –

Někteří tvrdí, že tento oděv býval svatebními šaty dávné královny. Jiní, že jej dříve nosil ledový zlobr do bitev. Pravdu mohou mít všichni, jelikož magická látka, z níž je tento oděv vyroben, je tvárná jako lavina a je schopna se zformovat do různých podob. Ta současná svým vzhledem přilákala osamělou malou vlčici, která se Crystal Maiden stala věrnou společnicí.

Obsahuje Auroru: štěně vlka

Oddaný a hravý mazlíček, který následuje Crystal Maiden do bitvy, ale sám nebojuje. Auroru lze vzít s sebou do bitvy změnou stylu Arcana předmětu.

ARCANA OBSAHUJE:

KDYŽ JE CRYSTAL MAIDEN VYBAVENA TÍMTO PŘEDMĚTEM, JSOU JÍ PROPŮJČENY TYTO VLASTNOSTI

 • Speciální efekt schopnosti Freezing Field
 • Aurora, štěně vlka
 • Animovaný emotikon
  Aurory
 • Zbrusu nové animace
 • Nový výchozí skin se speciálními efekty
 • Speciální efekty smrti
 • Exkluzivní postoj, efekty a podstavec ve Zbrojnici
-20% Zakoupit

20% sleva do 2. března 2015.
Pokud si tento předmět zakoupíte do 2. března 2015, získáte ho v kvalitě „EXALTED“.

DÁLE V TÉTO AKTUALIZACI

JARNÍ MAPA

Záře jarního slunce zalila bojiště, sníh počal tát a díky rozkvetlým květinám hraje mapa všemi barvami a hýří životem. Lesní stezky osvětlují lucerny, jež pomáhají hrdinům neztratit se ve stínech věží při jejich cestě za nadvládou. A každé těžce vydřené vítězství či hořkou prohru signalizují připravené ohňostroje. Zkrátka je na co se dívat.

MERCURIAL'S CALL
ALTERNATIVNÍ HLAS PRO SPECTRE

Před Spectre se nikdo neschová. A pokud to doteď nebylo jasné, nyní se to určitě všichni dozví! Pokud jste si zakoupili Přehled loňského šampionátu The International, čeká na Vás ve hře nový předmět. Jmenuje se Mercurial's Call a jedná se o alternativní hlas pro Spectre, který nabízí stovky nových způsobů, jak zastrašit nepřátele.

PŘEDĚLANÉ NALÉZÁNÍ A DAROVÁNÍ PŘEDMĚTŮ

Uzměte si z bitev větší kořist! Společně s aktualizací přinášející svátek New Bloom také provedeme několik změn v systému nalézání předmětů. První změnou je zvýšení šance na nalezení vzácných odměn, tudíž celých setů, balíčků, truhel, apod. Krom tohoto systému však přidáme také druhý systém nalézání předmětů. Ten zajistí, že nyní budete moci častěji nalézt pouze jednotlivé předměty. Ty sice nebude možné prodat, ale budou jednorázově darovatelné.

S poslední zmíněnou novinkou souvisí i sety z truhel, které nyní bude možné v období před jejich vyměnitelností/prodejností darovat stejným způsobem. Takže pokud chcete příteli darovat předmět na jeho oblíbeného hrdinu, už Vám nic nestojí v cestě!

RECYKLACE PŘEDMĚTŮ

Na jaře kromě bestie přichází také čas na jarní úklid. Letos Vám ho ještě zjednodušíme. Přidali jsme totiž možnost recyklovat předměty a přetvořit tak nechtěné předměty v jiné. Pro recyklaci předmětu otevřete svou Zbrojnici a vyberte možnost „Recyklace předmětů“. Do okýnka následně přetáhněte předměty, které chcete recyklovat.

Jakmile vyberete 10 předmětů pro recyklaci, stiskněte tlačítko „Odeslat“ a přetavte tak předměty na nástroj Charm of the Crucible Jewel. Ten můžete před začátkem bitvy použít pro předpovězení svého vítězství.

Pokud správně předpovíte 3 svá vítězství, získáte truhlu Treasure of the Crucible Jewel, obsahující jeden z několika desítek setů předmětů a extrémně malou šanci na Arcana předmět!

Pokud budou dvě Vaše předpovědi nesprávné, získáte několik nástrojů Charm Fragment, díky kterým budete mít při další recyklaci něco málo do začátku. Odměny získané pomocí nástroje Charm of the Crucible Jewel nelze vyměnit.

NOVÉ VYBAVENÍ PRO JARO

Vytvořeno a vybráno
komunitou hry Dota

Umělci z workshopu hry Dota 2 celé týdny dřeli, aby vytvořili předměty, které budou vydány během svátku New Bloom. Jejich bezchybné výtvory zdobící několik hrdinů se již brzy začnou objevovat v obchodě.

Sety a truhly pro svátek New Bloom se v obchodě začnou prodávat koncem příštího týdne a týden poté je bude následovat další várka! Proto nezapomeňte častěji nahlížet do obchodu, abyste o něco nepřišli.

NOVĚ V DOTA OBCHODĚ

NEFRITOVÁ PODOBIZNA HRDINY

Oslavte svátek New Bloom kapkou zelené! Ne tou tekutou, ale tou pevně nefritovou zelenou, ze které si nyní můžete vytesat podobizny hrdinů a nechat tak spojencům i nepřátelům spadnout čelist!

HARMONIES OF NEW BLOOM

První komunitou vytvořený balíček hudby je tu! Harmonies of New Bloom složil Pumodi a obsahuje celou řadu epických skladeb pro podkreslení lítých bojů.

BALÍČEK NAČÍTACÍCH OBRAZOVEK
LEGACY OF THE YEAR BEAST

Je dáno přírodou, že každé jaro slábne obětí zimy. Přírodou je ale také dáno, že v tuto dobu probíhá souboj s bestií. Nahlédněte do historie těchto bojů s novým balíčkem načítacích obrazovek od komunitního tvůrce Danidema.

NEW BLOOM NA WELOVEFINE

Nejen my ve Valve (a samozřejmě Vy) slavíme svátek New Bloom. Na stránkách společnosti WeLoveFine byli vyhlášeni vítězové soutěže spojené právě se svátkem New Bloom. Tak navštivte WeLoveFine, abyste se na vlastní oči podívali, jaká výborná trička, plakáty, plyšáky a další skvělé věci komunita připravila!

NAVŠTÍVIT

DALŠÍ ZMĚNY

6.83c

 • – Phantom Lancer je nyní povolen v Kapitánském režimu [?]
  Hlavního klienta hry se tato změna dotkne příští týden
 • – Navýšení obratnosti Juggernauta bylo sníženo z 2,85 na 2,4
 • – Spotřeba many Juggernautovy schopnosti Healing Ward byla změněna z 80/100/120/140 na 120/125/130/135 bodů
 • – Spotřeba many Juggernautovy schopnosti Blade Fury byla změněna ze 110 na 120/110/100/90 bodů
 • – Axeho schopnost Berserker's Call již neovlivňuje nezranitelné jednotky (např. jednotky, na které působí schopnost Cyclone)
 • – Axeho schopnost Berserker's Call již nenechá jednotky přerušené, pokud Axe zemře během působení debuffu schopnosti na cíl
 • – Práh zabití Axeho schopnosti Culling Blade byl snížen z 250/350/450 na 250/325/400 bodů (s Aganim’s Scepterem z 300/450/625 na 300/425/550 bodů)
 • – Trvání schopnosti Wave of Terror Vengeful Spirit bylo sníženo z 20 na 15 sekund
 • – Rychlost pohybu jednotky ovlivněné Lionovou schopností Hex byla zvýšena ze 100 na 140 (stejně jako má předmět Scythe of Vyse)
 • – Oblast ovlivňující kemp Ancient creepů týmu Dire je nyní o trochu menší

OBECNÉ

 • – Rozličná vylepšení pohybu po mapě
 • – Byla opravena chyba, kvůli které nebylo možné hrát proti botům, když jste byli offline
 • – Ukazatel připravenosti na vykoupení nyní bere v potaz, o kolik zlaťáků přijdete smrtí
 • – V nehodnocených zápasech módu „Výběr ze všech“ již nelze zapauzovat hru během fáze, kdy jsou všichni hráči připojeni, ale nezvolili si hrdiny
 • – Před zapauzováním hry se nyní vždy nejprve objeví odpočet od 3 sekund
 • – Bylo opraveno několik částicových efektů projektilů, které bylo možné vidět i přes mlhu války
 • – Text oznamující v chatu zabití byl posunut o kousek níže, aby nemohl být překryt obrázkem Vašeho vraha
 • – Byla opravena chyba, kvůli které občas kurýr nedoručil předměty, protože tlačítko pro doručení bylo stisknuto příliš brzy po zakoupení předmětu

 • – Graf zobrazující „celkovou hodnotu“ se nyní aktualizuje ihned po každém zabití, ne se zpožděním jako dříve
 • – Držení klávesy Alt a klikání nyní funguje i na buffy působící na nepřátele
 • – Záznamy se nyní začnou nahrávat až poté, co se hráči načte hra
 • – Akce na minimapě vyvolané levým tlačítkem myši už se objevují ihned, ne po 0,2 sekundy dlouhé prodlevě
 • – Byl přidán nový příkaz pro zjednodušení analýzy hry (dota_show_spectated_unit_orders), který zobrazí veškeré vstupní signály od sledovaného hráče při sledování záznamu či právě probíhající hry
 • – Byl opraven neutrální creep Hill Troll Priest nacházející se v malém kempu, který se občas nevydal za svými druhy, když byl jejich kemp pullován hráčem
 • – Byla opravena chyba způsobující, že neutrální creepové a Roshan po umlčení přešli do nečinného módu
 • – Byla opravena chyba, kvůli které se Lone Druidovi nepřičetla zabití provedená Necronomicon Warriory vyvolanými jeho medvědem
 • – Příkazem „-enable_addons“ jsou nyní povoleny všechny adresáře hry obsahující zvuky
 • – Několik oprav a úprav popisků schopností