Uyuyan Güçler Uyanıyor
Kışın kavraması gevşiyor,
ve şafak vaktinin en erken renkleri savaş alanını yıkamaya başlar. İyiye ya da kötüye bağlı olmayan düzenbaz güçler uyanmaya başlar soğuk günler daha da uzarken. Şimdi Yeni Bahar Festivali geliyor, büyük bir kaosun ve daha da büyük ödüllerin vakti, gelecek mücadelelere zemin hazırlamak kaçınılmaz.
Yıl Canavarının Gelişi
Canavar Ortaya Çıkıyor
Her çocuk bu hikayeyi bilir. Her yıl, karanlık ve kışın soğuğu zirvelerinden arkalarını döndüklerinde, uzun aylar boyunca pinekleyen vahşi enerjiler hareketlenip bir merkezde toplanmaya başlarlar. Bu pis, korkunç güçten, ilk çiçekler çiçek açmaya başlarken, Yıl Canavarı açlığını ve acımasızlığını kükremek için hazırlanır. Yine de yaratığa korkunç gücünü aşılayan aynı kaynak ayrıca yaratığın içini, özel silahlar için harcanmak için hazır, parıldayan yeşim ile doldurur, eğer yaratığın vücudundan çıkarılabilirse.
Korkunun Döngüleri
Yıl Canavarının gelişi ve gidişi doğası gereğiyle dönemden döneme gerçekleşir. Gizemli bir yaratıktır, değişkendir, uzay ve zamanın içine yayılmış, garip, bilinmeyen topraklarında uzun devriyeler yapmaya eğilimlidir. Günler boyu ortadan kaybolabilir, belki de zamanın örtüsü içinde atalarını arıyordur, ama geri geldiğinde sanki aradan hiç zaman geçmemiş gibi taze ve yenilenmiş bir şekilde ortaya çıkar. Yıl Canavarından korunma ümidinde olanlar, hem tetikte hem de sabırlı olmalıdır, yaratığın kendini göstermeyi seçtiği ender zamanlarda da saldırıya geçmelidir.
Savaşa Hazır
Yıl Canavarıyla yüzleşmek dikkatli hazırlıklar gerektirir. Büyülü derisine zarar vermek, geleneksel araçların yanında daha çok tek bir iş için yapılmış teçhizatların kullanımını gerektirecektir. Yeni Bahar sırasında kahramanlar seneler boyu süregelen çatışma ve kinlerinin tadına varırken, Alevtuzu Külçeleri bulabilirler. Girişken bir ustanın ellerinde, bu Külçeler çeşitli mücevherlere biçimlendirilebilir. Bu mücevherler içinde Yıl Canavarına zarar verebilecek, onu başka tarafa çekebilecek ya da etkisiz hale getirebilecek güçlü patlayıcılar da vardır.
Şans'ın Lütfü
Yıl Canavarıyla yüzleşmeye kararlı mısın? Şans'ın Lütfünü almayı düşün. Bu şans mücevheri geçici olarak elde ettiğin Külçe sayısını artıracaktır, ve Yeşimtaşı Jetonlar bulmanı sağlayacaktır. Daha sonra bu jetonları kilitsiz Bahar Ödülleri almak için kullanabilirsin.
Kızıl Parseller
Nadiren, kahramanlar Kızıl Parseller ile karşılaşacaktır. Bu parsellerin içinde Yıl Canavarıyla olan savaşa yardım edebilecek ufak Alevtuzu Külçesi, hatta Yeşimtaşı Jetonu hediyeleri olabilir.
Kendini yeşim taşı ile ödüllendir
Alabileceğiniz eşyalardan birkaçı
Yeni Bahar Tariflerini kullanarak eşsiz eşyalar işleyin
Balıkgöz ile düşmanlarınızın üzerinde gözleriniz olsun
Vermilion Vahşiliğinin Canavarı savaşa hazır
Ve Yıl Canavarının en öfkeli düşmanları için:
yakalanması zor KIRMIZITOYNAK KURYE
Talihin Sekiz Tonu
Bir Cephaneliğin Teklifi
Yavaşça kaybolan soğuk, Yıl Canavarını çağırdığı gibi, kazançlı şansın kapılarını da açar. Talihin Sekiz Tonuna vereceğin hediyeleri hazırlama vakti geldi! Trajik savaşta elde ettiğin kötü şans eşyalarını, kara talihli silahlarını ya da kuryelerini; Cephaneliğinden, seçtiğin Adağa kaldırarak elden çıkar. Dikkatli ol: Cephaneliğinden seçtiğin Adağa vereceğin bir eşyayı kaldırmayı seçtiğinde, bu eşyayı geri alamazsın.
Dönek Talihin Gülümsemesi
Talihin Sekiz Tonu, geçici olarak heveslendikleri zaman toplanır ve dağılırlar. Fevri yapılarının getirisiyle nadir gerçekleşen bu toplantılardan biri gerçekleştiğinde, önlerine serilen bütün kötü şansı mutlulukla kabul ederler. Eğer Adağını yeterli ve bol görürlerse, sana gülümseyebilirler, belki de sana nadir zırhlar ve materyaller, ya da Yıl Canavarıyla savaşmak için Ateştuzu Külçeleri verebilirler. Geçmiş felaketlerle ayrılıyor olsan bile, böyle bir Adama asla karşılıksız kalmayacaktır.
Arena'nın Yeniden Doğuşu
Yeni Baharın gelişiyle, savaş alanı uzun uykusundan uyanır. Dönüşüme uğramış bir dünyadır. Erken açan çiçekler, kaybolan soğuğa karşı titreyen ağaçları sarar. Bu karanlık günlerde, kağıttan fenerler yeni yılı bekleyen asil canavarların heykellerinin yer aldığı yolları aydınlatır. Cesur kahramanlar şimdi savaşta güçlerini sunmak için bu tazelenen topraklarda hücum ediyorlar.