1. Získejte hru Dota 2 ve službě Steam
Navštivte stránku hry Dota 2 v obchodě služby Steam a klikněte na tlačítko „Získat hru Dota 2“. Poté budete zařazeni do fronty a my vás upozorníme e-mailem, jakmile budeme připraveni vás vpustit do hry. Počet vpuštěných hráčů se bude postupně zvyšovat, abychom mohli rozdělit počáteční zátěž serverů do delšího časového rozmezí.

2. Vylepšete své dovednosti v úkolech pro nové uživatele
Jakmile se dostanete do hry, můžete si vyzkoušet, o čem Dota 2 je, tím, že si zahrajete tutoriál. Poté, co zvládnete a pochopíte základy hry, se můžete pustit do boje proti počítačem řízeným botům s několika stupni obtížnosti. Pokud nechcete boty zabíjet sami, můžete si přizvat přátele. Naučíte se tak hrát a zjistíte, kdo bude váš první oblíbený hrdina.

3. Pusťte se do hraní!
Až budete připraveni začít hrát plné hry přes vyhledávání zápasů, budeme bedlivě sledovat, jak vám to jde, a podle toho vám přiřadíme stejně dobré hráče. Ve hře funguje také systém skupin, takže můžete až se čtyřmi přáteli hrát v jednom týmu.
Jak jsme se již zmínili, vydání hry Dota 2 bude probíhat jinak, než jak probíhalo vydání našich jiných her. Naším cílem je, aby stávající hráči měli při vydání ničím nerušený přístup ke hře, a my přidávali nové hráče způsobem, který pro ně nebude frustrující. Jednoduše řečeno chceme, aby počáteční zátěž po vydání nebyla tak náhlá, a zároveň bychom chtěli všem umožnit, aby si mohli hru Dota 2 vyzkoušet bez omezení .

Uživatelská základna hry Dota 2 je už nyní větší, než základna jakékoliv jiné hry, kterou jsme kdy vydali, a rozhodně se nezdá, že by měla přestat růst. Jelikož jsme věděli, že jednou přijde moment, kdy hru vydáme, strávili jsme posledních několik let přípravou koncové infrastruktury a úvodem pro nové hráče, abychom dosáhli stavu, kdy budeme ve hře moci přivítat kohokoliv, kdo si ji bude chtít zkusit. A jelikož naše snažení bylo úspěšně dokončeno, nastal čas, abychom do hry přizvali všechny hráče.

Pokud chcete hru vyzkoušet nebo máte přítele, kterého byste do ní chtěli zasvětit, klikněte na tlačítko výše a zařaďte se do fronty. Následně budete moci sledovat vaší pozici ve frontě, a jakmile na vás dojde řada, upozorníme vás e-mailem. Tyto e-maily začneme rozesílat již tento týden.

Krom dobrých zpráv ohledně vydání vás však dnes také chceme informovat o práci našeho týmu techniků instalujících servery po celém světě. Ti, krom toho, že se stali více než častými uživateli letecké dopravy, se také zasloužili o výrazné rozšíření kapacity serverů. Většina jejich cest směřovala do Stockholmu a Lucemburku, ale nedávno se také zasloužili o přidání serverů pro západ USA a nový cluster v Koreji. Nestrachujte se, pokud zde není napsán váš cluster, jsme připraveni přidat kolik serverů, kolik bude dle velikosti komunity potřeba. Zde je několik fotek z našeho Lucemburského datacentra:Tyto servery zvládnou hostovat hry pro dalších 450 000 současně hrajících uživatelů. Zjištění, kolik kapacity na kterém místě přidat, je důležitou součástí tohoto vydání. Pro ty z vás, které zajímá statistika, čísla hráčů hrajících v jednu chvíli jsou nejvhodnější pro předvídání kapacity, kterou budeme potřebovat pro určitý region, jelikož hráči ze stejného regionu většinou hrají ve stejný čas. Naše celosvětová aktivní hráčská základna je však zhruba dvanáctkrát větší než počet současně hrajících hráčů.

Doufáme, že betaverze hry Dota 2 pro vás byla stejně zábavná jako pro nás. Ačkoliv betaverze skončila, budeme hru Dota 2 ještě dlouhou dobu vyvíjet a naslouchat vašim nápadům, jakým směrem vývoj vést.
Jestliže je hra vydaná, jak to, že ji nemůžu hned hrát?
Chceme se vyhnout situaci, kdy nával hráčů přetíží naši serverovou infrastrukturu. Jak budeme zvyšovat kapacitu, budeme vpouštět do hry více lidí z fronty.

V jakých intervalech budete vpouštět do hry nové hráče?
Noví hráči budou přidáváni po skupinách. Během vpouštění nových lidí budeme sledovat, jak celý systém reaguje a zda nenarušujeme celou komunitu. Naším cílem je do hry dostat lidi co nejrychleji to bude možné.

Jaký je rozdíl mezi tímto a předběžným přístupem?
Hra byla oficiálně vydána. Budeme do hry vpouštět nové hráče tak rychle, jak nám to naše serverová infrastruktura dovolí.

Mohu se do hry připojit, pokud mám nepoužitou propustku pro předběžný přístup do hry?
Ne. Během počáteční fáze musíme mít přehled nad tím, kolik hráčů je přidáváno do systému, a počet nepoužitých propustek kolujících v komunitě by mohl způsobit větší nával, než jaký naše servery zpočátku zvládnou.

Mohu si stále zakoupit propustku pro předběžný přístup do hry nebo startovací balíček?
Startovací balíčky a propustky do hry byly zrušeny. Aby noví hráči získali hru, stačí, aby na stránce hry Dota 2 v obchodě služby Steam kliknuli na tlačítko „Získat hru Dota 2“.

Co se stane s mými nepoužitými propustkami do hry Dota 2?
Každý, kdo se zúčastnil betaverze hry, obdrží speciální propustku, která bude ukazovat počet hráčů, které do hry Dota 2 přivedl tím, že jim dal propustku pro předběžný přístup. Všechny ostatní propustky budou smazány.

Jsou nějaké regiony, ve kterých ještě nebude možné hrát hru Dota 2?
Jediné regiony, ve kterých hra ještě nebyla oficiálně spuštěna, jsou Čína a Korea, nicméně i tam bude hra brzy vydána. Pro více informací navštivte prosím stránky našich partnerů: Perfect World pro Čínu a Nexon pro Koreu.

Je hra Dota 2 dostupná pro Mac nebo Linux?
Ano, hra Dota 2 je nyní dostupná jak pro Mac, tak pro Linux.

Když je teď hra vydaná, přestanete na ní pracovat?
Vývoj hry Dota 2 bude pokračovat ve stejném tempu, v jakém probíhal do teď. Stále ještě nás čeká vydání starých (a možná nových) hrdinů a naše studnice nápadů na nové herní funkce je téměř bezedná. Hru teď vydáváme, protože je připravená, avšak to neznamená, že na ní přestaneme pracovat. Stejně jako jsme naslouchali posledních pár let, kdy se Dota 2 rozvíjela, budeme i nadále naslouchat vaší kritice a názorům, co máme přidat dál.

Angličtina  |  Španělština  |  Němčina  |  Francouzština  |  Ruština  |  Čínština  |  Portugalština (Brazílie)