1. Steam'den Dota 2'yi Edinin
Dota 2 Steam sayfasını ziyaret edin ve 'Dota 2 Edin' düğmesine tıklayın. Şimdilik sizi kuyruğa eklemiş olacağız, ancak hazır olduğunuzda sizi e-posta ile bilgilendireceğiz. Kabul edilen oyuncu sayısı zamanla artacak ve bekleme süreleri düşecektir.

2. Yeni Kullanıcı Deneyimi ile yeteneklerinizi geliştirin
Oyunu edindiğiniz zaman, eğitim modunu oynayarak Dota 2'nin nasıl bir şey olduğunu görebilirsiniz. Oyunun temel noktalarında ustalaşmaya başladığınızda, farklı zorluk derecelerine sahip yapay zeka kontrolündeki botlara karşı savaşabileceksiniz. Botlara karşı oynamak için arkadaşlarınızla partiler oluşturabilirsiniz. Dota 2'ye başlamak ve ilk kahramanınızın hangisi olacağını belirlemek için güzel bir yol.

3. Oyunlar başlasın!
Eşleştirme sistemiyle maçlar atmaya hazır olduğunuzda, sizin gelişiminizi takip ediyor ve yetenek seviyenize yakın oyuncularla oynuyor olduğunuzdan emin oluyor olacağız. Ayrıca parti sistemini kullanarak dört arkadaşınızla aynı takımda bulunabilirsiniz.
Daha önce de belirttiğimiz gibi, Dota 2'nin yayınlanma süreci, diğer ürünlerimizinkinden biraz farklı olacak. Kafamızdaki düşünceye göre, hem halihazırdaki katılımcılara yayınlanma esnasında kesintisiz hizmet sunmak istiyor, hem de moral bozucu olmayan bir yolla Dota 2'ye yeni oyuncular almak istiyoruz. Özetlemek gerekirse, geleneksel yöntemlerden biraz uzaklaşıp, aynı zamanda da herkesin gelip Dota 2'yi denemesine imkan sağlamak istiyoruz.

Dota 2'nin kullanıcı sayısı, diğer oyunlarımızdan şu anki haliyle bile fazla ve artmaya da devam ediyor. Elbet bu yayınlama sürecinin geleceğini bilerek, geçtiğimiz yılı hem altyapıyı hem de yeni kullanıcı deneyimini, oyunu denemek isteyen herkese kucak açtığımız bir noktaya ulaştırmaya çalışarak geçirdik. Bu işin tamamlanmasıyla, artık oynamak isteyen herkesi davet edebileceğimiz noktaya varmış bulunmaktayız.

Dota'yı ilk defa denemek ya da bir arkadaşınızı oyunla tanıştırmak istiyorsanız, yukarıdaki düğmeye tıklayarak yayınlanma kuyruğuna dahil olabilirsiniz. Hangi sırada olduğunuzu görebileceksiniz ve hazır olduğunuzda size bir bilgilendirme e-postası göndereceğiz. Bu e-postaları bu hafta içerisinde göndermeye başlayacağız.

Ayrıca sunucu ekibindeki dünya gezgini arkadaşlarımızdan bir haberimiz var. Bu arkadaşlar, sık uçan yolcu programında platinyum/uranyum/solaryum seviyelerine ulaşmakla kalmadı, aynı zamanda çok önemli bir sunucu kapasitesi sağladılar. Bu gezilerin büyük çoğunluğu Stockholm ve Lüksemburg sunucularımızın kapasitesini artırmak içindi, bunlara ilaveten ABD Batı ve Kore'ye yeni sunucular ekledik. Eğer sizin bölgeniz bunların arasında yer almıyorsa sakın endişelenmeyin. Oyuncu sayısı arttıkça sunucu sayısını da artırmayı planlıyoruz. İşte Lüksemburg veri merkezinden birkaç fotoğraf:



Bu sunucular, eş zamanlı olarak fazladan 450 bin oyuncuyu daha kaldırabilecek kapasitedeler. Yayınlanma sürecindeki en önemli nokta, kapasiteyi nerede ve ne kadar artırmamız gerektiğini bulmak. İstatistik insanları için şunu söyleyebiliriz ki, eş zamanlı sunucu verileri, belirli bölgeler için ne kadar kapasiteye ihtiyaç duyulduğunu belirlemekte daha yararlı, çünkü aynı bölgede bulunan Dota oyuncuları genellikle aynı saatlerde oynuyorlar. Dünya çapındaki aktif kullanıcı sayımız, eş zamanlı olarak oynayanların sayısının aşağı yukarı on iki katı.

Umuyoruz Dota 2 betası, bizler için olduğu kadar sizler için de eğlenceli olmuştur. Artık bir sona gelinmiş olsa da, uzun süre boyunca bu oyunu geliştirmeye devam edecek ve sizlerin yolundan gideceğiz.
Madem oyun yayınlandı, neden hemen şimdi oynayamıyorum?
Yoğun oyuncu bağlantısından dolayı sunucularımızın alt yapısını aşırı zorlayan bir durumdan kaçınmak istiyoruz. Kapasitemizi arttırdıkça, oyuna daha fazla oyuncu alacağız.

Yeni oyuncuları ne sıklıkla kabul edeceksiniz?
Gruplar halinde yeni oyuncular eklenecek. İnsanların oynamasına izin vereceğiz ve tüm sistemin nasıl tepki gösterdiğini inceleyeceğiz ve tüm topluluğu rahatsız etmediğimizden emin olacağız. Amacımız insanları mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde oyuna alabilmek.

Bununla, Erken Erişim Kaydı arasındaki fark nedir?
Bu oyun resmî olarak yayınlandı. Sunucu alt yapımız izin verdikçe, yeni oyuncuları mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde oyuna almaya çalışacağız.

Kullanılmamış bir Dota 2 Erken Erişim Biletim varsa katılabilir miyim?
Hayır. Çıkış sırasında, sisteme girecek olan oyuncu sayısını kontrol etmemiz gerekiyor. Topluluktaki mevcut oyuncu sayısını da göz önünde bulundurursak sunucularımızın üstesinden gelemeyeceği bir yoğunluk yaşamış oluruz.

Hâlâ bir Dota 2 Erken Erişim Bileti ya da Başlangıç Paketi satın alabilir miyim?
Başlangıç Paketleri ve Erişim Biletleri artık dağıtılmayacak. Dota 2 Steam sayfasına giderek ve Dota 2'yi indirerek yeni oyuncular oyunu oynayabilirler.

Kullanılmamış Dota 2 Erken Erişim Biletlerime ne olacak?
Erken Erişim safhasına katılan herkese, Erken Erişim Davetiyeleriyle ne kadar oyuncuyu Dota 2'ye kattıklarını gösteren özel yapım bir eşya alacaklar. Var olan Erken Erişim Davetiyeleri ise kaybolacak.

Dota 2'nin henüz yayınlanmadığı bölgeler var mı?
Şu anda Dota 2'nin yayınlanmadığı bölgeler sadece Çin ve Kore, ancak çok yakın zamanda orada da çıkışını gerçekleştireğiz. Daha fazla bilgi için lütfen partnerlerimizi ziyaret edin: Çin'deki Perfect World ve Kore'deki Nexon.

Dota 2, Mac ya da Linux için yayınlandı mı?
Evet, Dota 2, Mac ve Linux işletim sistemlerinde de oynanabilir.

Artık oyun betadan çıktığına göre, oyunu geliştirmekle işiniz bitti mi?
Dota 2, her zaman olduğu gibi gelişmeye devam edecektir. Hâlâ yayınlanmayı bekleyen eski (ve nihayetinde yeni) kahramanlar ve geliştirilecek tonlarca özellik var. Hazır olduğu için oyunu şimdi yayınlıyoruz, ancak elbette oyunun geliştirilme aşaması bitmiş değil. Dota 2'nin büyümeye başladığı son birkaç yılda da yaptığımız gibi, bir sonraki güncellemelerin neleri içereceğini sizlerin fikirlerine göre şekillendiriyor olacağız.

İngilizce  |  İspanyolca  |  Almanca  |  Fransızca  |  Rusça  |  Basitleştirilmiş Çince  |  Portekizce (BR)