1. Pobierz Dota 2 na Steam
Odwiedź stronę Sklepu gry Dota 2 i kliknij przycisk "Zagraj w Dota 2". Po kliknięciu, twoje konto zostanie dodane do listy oczekujących - otrzymasz powiadomienie poprzez wiadomość email w momencie, gdy możliwe będzie rozpoczęcie rozgrywki. Liczba graczy dopuszczanych do rozgrywki będzie się z czasem zwiększać, aby umożliwić nam rozładowanie ilości zainteresowanych graczy w czasie.

2. Zapoznaj się z grą i sprawdź swoje umiejętności w treningu dla nowych graczy
Po uruchomieniu gry przejdź do treningu dla nowych graczy - pozwoli on na zapoznanie się z mechaniką gry. Po poznaniu podstaw gry zalecamy rozegranie kliku rozgrywek przeciwko przeciwnikom sterowanym przez komputer. Poziom ich trudności można regulować, aby dostosować go do twoich umiejętności. Trening jest świetnym sposobem na zapoznaniem się z grą Dota 2 i pozwala on na odnalezienie twojego pierwszego ulubionego bohatera.

3. Wskocz w wir rozgrywki!
Jeżeli czujesz się już na siłach, rozpocznij rozgrywki w systemie dobierania graczy. System dobierania graczy zapewni gry z przeciwnikami o porównywalnym poziomie umiejętności. W grze znajduje się także system gry drużynowej, który umożliwi rozgrywkę z czterema znajomymi w jednym zespole.
Jak wspomnieliśmy wcześniej, wydanie gry Dota 2 przyjmie inną formę niż gry, które opublikowaliśmy w przeszłości. Naszym celem jest zapewnienie niezakłóconej rozgrywki dotychczasowym graczom podczas procesu udostępnienia gry dla wszystkich. Chcemy także dopełnić wszelkich starań, aby uniknąć frustracji spowodowanej nagłym napływem nowych graczy do społeczności gry. Podsumowując, chcemy zapobiec przeciążeniu serwerów, które zwykle pojawia się przy premierze gry, ale także chcemy umożliwić dostęp do gry wszystkim zainteresowanym wypróbowaniem Dota 2.

Rzesza użytkowników grających w Dota 2 jest większa niż w jakiejkolwiek wcześniej wydanej przez nas grze, a jej rozmiar powiększa się z dnia na dzień. Wiedząc, że moment wydania gry nadchodzi, spędziliśmy ostatni rok, pracując nad rozwojem infrastruktury technicznej wymaganej do rozgrywek oraz rozwojem systemu samouczków i treningów dla nowych użytkowników do poziomu, w którym będą one w stanie przyjąć każdą osobę zainteresowaną grą w Dota 2. Właśnie zakończyliśmy ten proces, co umożliwia nam zaproszenie wszystkich zainteresowanych do wypróbowania Dota 2.

Jeżeli chcesz zagrać w Dota 2 lub znasz osoby, które zainteresowane byłyby graniem w Dota 2, kliknij w przycisk umieszczony powyżej, aby zapisać się w kolejce. Na stronie pokazane będzie twoje miejsce w kolejce - wyślemy ci wiadomość e-mail w momencie, kiedy rozpoczęcie gry będzie dla ciebie możliwe. Rozpoczniemy rozsyłanie wiadomości jeszcze w tym tygodniu.

Mamy także wiadomości od naszego zespołu technicznego, który podróżuje po świecie, zdobywając platynowy/uranowy/aegisowy status na swoich kartach frequent flyer w dodatku do zwiększania wydajności infrastruktury sieci serwerów dla gry Dota 2. Większość pracy skupiła się na dodawaniu nowych serwerów w Sztokholmie oraz Luksemburgu. W ostatnich dniach zwiększyliśmy także wydajność klastrów serwerów znajdujących się w zachodniej części USA oraz utworzyliśmy nową sieć w Korei. Nie martw się, jeżeli twój nie został wymieniony powyżej - jesteśmy przygotowani na dodanie serwerów w każdym regionie wraz ze wzrostem liczby użytkowników. Poniżej znajdują się zdjęcia z naszej serwerowni w Luksemburgu:Te serwery umożliwiają rozgrywkę w tym samym momencie dodatkowym 450 000 graczom. Poznanie wymaganej ilości sprzętu oraz lokalizacji, w których jest on wymagany, jest jedną z najtrudniejszych części tego procesu. Dla osób interesujących się statystykami - liczba użytkowników grających w tym samym momencie jest dużo przydatniejsza do przewidywania wymaganej liczby dostępnych serwerów w rożnych regionach - gracze Dota znajdujący się w tym samym regionie grają zwykle w tych samych godzinach. Liczba aktywnych graczy to około dwunastokrotność liczby graczy w godzinach największej liczby rozgrywek.

Mamy nadzieję, że uczestniczenie w wersji beta gry Dota 2 przyniosło ci tyle dobrych doświadczeń co nam! Okres wersji beta dobiegł końca, lecz będziemy kontynuować tworzenie gry, przysłuchując się dokładnie opiniom społeczności.
Gra została już wydana, czemu nie mogę w nią teraz zagrać?
Chcemy uniknąć sytuacji, w której napływ nowych graczy spowoduje przeciążenie naszej infrastruktury serwerów. Wraz ze zwiększaniem naszych możliwości technicznych, umożliwimy rozgrywkę coraz większej liczbie użytkowników.

Jak często będziecie umożliwiać nowym graczom dołączenie do społeczności i rozpoczęcie gry?
Nowi gracze dodawani będą grupami. Zaczniemy udostępnianie gry zainteresowanym osobom i sprawdzimy jak nasz system reaguje na nowych graczy, aby upewnić się, że nowi gracze nie powodują problemów dla całej społeczności. Naszym celem jest umożliwienie rozgrywki wszystkim zainteresowanym osobom najszybciej jak to możliwe.

Jaka jest różnica pomiędzy tym systemem a zapisem na wczesny dostęp do gry?
Gra została oficjalnie wydana. Będziemy umożliwiać dołączenie nowym graczom tak szybko, jak umożliwi nam to nasza sieć serwerów.

Czy mogę dołączyć jeżeli posiadam nieużyty Dota 2 Early Access Pass?
Niestety nie. Podczas etapu wydania gry chcemy kontrolować liczbę graczy w systemie, zaś liczba zaproszeń znajdująca się w rękach społeczności mogłaby zaburzyć stabilność serwerów.

Czy mogę nadal zakupić Dota 2 Early Access Pass lub Starter Pack?
Pakiety Starter Pack oraz Access Pass zostały usunięte. Przejście na stronę gry i kliknięcie w przycisk "Zagraj w Dota 2" jest od teraz sposobem na otrzymanie egzemplarza gry i rozpoczęcie rozgrywki.

Co stanie się z moimi nieużytymi Dota 2 Early Access Pass?
Wszyscy uczestnicy, którzy byli częścią fazy wczesnego dostępu otrzymają specjalną przepustkę ukazującą liczbę graczy zaproszonych do gry poprzez przekazywanie przepustek wczesnego dostępu. Istniejące przepustki do wczesnego dostępu zostaną usunięte.

Czy są regiony, w których gracze nie będą jeszcze w stanie grać w Dota 2?
Jedyne regiony, w których gra jest obecnie niedostępna, to Chiny oraz Korea. Te regiony będą częścią regionalnej premiery w niedalekiej przyszłości. Zapoznaj się ze stronami naszych partnerów: Perfect World dla Chin oraz Nexon dla Korei, aby uzyskać więcej informacji.

Czy Dota 2 jest dostępna na systemach Mac lub Linux?
Tak, Dota 2 jest dostępna na Maca i Linuksa.

Gra opuściła fazę beta - czy oznacza to, że prace nad nią zostały zakończone?
Będziemy kontynuować prace nad Dota 2 zgodnie z naszą tradycją. Nadal posiadamy bohaterów do dodania oraz nieskończoną liczbę funkcji oczekujących na dodanie. Zdecydowaliśmy się na wydanie gry teraz, ponieważ czujemy, że jest ona gotowa do udostępnienia dla wszystkich. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie jest to koniec naszych prac nad tym tytułem. Podobnie jak przez poprzednie lata kiedy gra była przez nas tworzona, będziemy kontynuować współpracę ze społecznością przy jej tworzeniu oraz słuchać jakie funkcje najbardziej są wam potrzebne.

English  |  Español  |  Deutsch  |  Français  |  Русский  |  简体中文  |  Português (BR)