Frostivus se blíží mílovými kroky a s ním i nejveselejší část roku, kdy řeka zamrzne, přírodu sevře chlad a Direové a Radianti se schoulí v teple svých základen. V těchto chvílích nastane nejvyšší čas na to uvědomit si, jak je krásné mít přátele, zahojit rány a vymyslet plány na příští rok plný smrti a destrukce. Lesy budou zasněžené, řeka kluzká a creepové budou podřimovat ve svých doupatech. Sváteční dny se blíží!

Ve dnech, kdy je řeka zrádnější, než kdy dříve, jsou vpády na nepřátelské území nepředvídatelnými dobrodružstvími, a proto během Frostivusu znesvářené strany uzavírají tradiční příměří. Tato tradice má kořeny tak hluboké, že je téměř nemožné si vůbec představit, co by ji mohlo narušit. Takže nože neberte do ruky, ale přivažte je k botám, kopytům a drápům, je totiž čas na bruslení – rozhodně ne na bojování, ne, ne, ne! Pamatujte na příměří!

    Žádný Frostivus se neobejde bez nikdy nekončící zábavy a neukázněného chování. Pozdvihněte šálek kakaa a vylijte ho na svého spoluhráče! Hrajte s Puckem na babu! Padněte do sněhu a dělejte ďáblíky! Pokácejte nejvyšší strom v lese pouze pomocí Quelling Blade! Zjistěte, kdo dokáže dát zlatou hvězdu na Treantovo čelo!

Nic neznázorňuje Frostivus více, než dárky nahromaděné kolem věží! Najděte ten se svým jménem nebo si vypůjčte dárek od někoho jiného. Dávání a přijímání dárků je podstatou Frostivusu. Ale to neznamená, že nemůžete udělat radost sami sobě: Dota obchod přetéká úžasnými svátečními předměty, které vám jistojistě pomohou vítězit v i následujícím roce!