Nadchodzi Mroźny Festiwal! Najpiękniejszy czas, gdy rzeka zamarza, zbliża się chłód, a Świetliści i Mroczni wycofają się do ciepłego bezpieczeństwa swoich siedzib. To czas na podsumowanie dobrych wydarzeń, lizanie ran i snucie świątecznych planów na przyszłoroczne kampanie pełne śmierci i destrukcji. Lasy są pełne śniegu, rzeka jest śliska, a stworzenia śpią w swych norach. Wyjątkowe dni!

Gdy rzeka jest bardziej zdradziecka niż zwykle, wyprawy na tereny wroga to nieprzewidywalne zajęcie, więc podczas Mroźnego Festiwalu tradycyjne zawieszenie broni obowiązuje od brzegu do brzegu. Pokój istniejący przez wieki, oglądany tak długo, że niewyobrażalne są wydarzenia, które mogłyby doprowadzić do jego zerwania. Brzytwy zostają przytwierdzone do butów, podków i szponów, nadszedł wspaniały czas na łyżwy, ale nie na walkę, o nie! Pamiętaj o pokoju!

    Żaden Mroźny Festiwal nie byłby kompletny bez ciągłych zabaw i niesfornych zachowań. Wznieś kielich z świątecznym toastem i wylej go na towarzysza! Weź udział w przepychance podczas gry w lód-nie-jest-gut! Rzuć się w śnieg i zrób aniołki Prorokini Śmierci! Zetnij najwyższe drzewo w okolicy jedną małą siekierką! Zobacz komu się uda zatknąć migotliwą Gwiazdę Szaleństwa na czole Rooftrellena!

Nic nie świadczy o Mroźnym Festiwalu tak dobrze, jak prezenty nazbierane pod wieżami! Znajdź ten, na którym jest twoje imię, albo weź udział w rundzie szalonej gry w Zabójczą Zamianę Prezentów. Dawanie i otrzymywanie prezentów to podstawa Mroźnego Festiwalu. I nawet podczas Pory Obdarowywania warto czasem być dobrym dla samego siebie: Sklep Dota wypełnia się wspaniałymi przedmiotami świątecznymi, które poprowadzą cię do zwycięstwa w nadchodzącym roku!