Nejtemnější událostí Diretide je každoroční probuzení hladového Roshana. Ten je osvobozen ze svého obávaného doupěte a je nucen pátrat po jediném jídle, které dokáže uspokojit jeho pekelné chutě, po Greevilských karamelách!

Zatímco Roshan putuje nekonečnou nocí, hrdinové plní své košíky sladkým pokušením a soutěží, kdo nasbírá více karamelek… než Roshan ucítí jejich líbeznou vůni! Poté mezi okřídlenou, šupinatou a vpravdě epickou verzí tyrana ze sousedství, Roshanem, a cestou ke sladkostem zůstane pouze prach a zadupaní hrdinové.

Jakmile se nacpe, začne Roshan zuřit a celé okolí má velký problém. A tak hrdinové Radiant i Dire spojí své síly, svou rychlost a svou mazanost a jdou z Roshana sladkosti vymlátit.

Poté, co je bestie přemožena, jsou rozdány vskutku sladké odměny. Tam, kde by byl za normálních okolností nalezen sýr a nesmrtelnost, se v Diretide sezóně nachází vzácné esence a dokonce i (ač to zní divně) vejce!*

Když už mluvíme o esencích. Čas hraje proti vám! Hodiny tikají! Kohout úsvitu a vlk soumraku se do sebe za chvíli pustí!

Každý boj proti Roshanovi je sledován a zaznamenáván panovačným a odsuzujícím okem válečného mechanického ptáka, který vše okamžitě hlásí mocnému zapisovateli skóre na obloze. Je dobré vědět, že i v Diretide sezóně se někdo stará.

Když dojde na vytváření Greevilských karamelek, jsou cukráři z Yhauronu neskutečně choulostiví na svá tajemství. A není divu! Je to vpravdě hrůzostrašný proces!

Ve skutečnosti, kdyby se Greevilové dozvěděli, co se děje s jejich druhy, nemohl by žádný cukrář z Yhauronu pokojně spát. Ale Greevilové nečtou, takže zde můžeme prozradit ta po generace nevyřčená tajemství (a Yhauronové budou moci klidně spát, protože jejich jméno se úplně jinak říká, než píše).

Víte, ve skutečnosti je to velmi jednoduché. Vezměte Greevila. Natáhněte ho a deset tisíc krát ho přeložte na barvami hýřícím karamelky vytvářejícím mučícím stole. Abrakadabra, máte barevnou, pikantní, tvrdou a extrémně chrupavčitou karamelku!

Už se nedivíte tomu, že jen Roshan tohle zvládne strávit?

Pokud jste jemnější povahy a Diretide sezóna vám přijde moc děsivá, můžete pomoci vymítat duchy Dire nakupováním. V Dota obchodě totiž naleznete sezónní doplňky pro Invokera, Death Prophet, Windranger a Antimage. Kromě nich také speciální klíče, které otevírají omezené Dire truhly, které lze nalézt během Diretide bitev. Všechny tyto věci jsou součástí žalostné oslavy svátku Dire, takže vám pořád mohou připadat strašlivé. Nicméně neexistuje nic rozkošnějšího a méně zlověstného, než malý Roshan.

Paradoxně je však příležitostí k radosti vyvrcholení Diretide.

Radostí, která se jistojistě dostaví, pokud rádi sledujete příval nezkrocených Greevilů, kteří se právě vylíhli!

Během Diretide se musíte pečlivě starat o své vejce. Krmit ho esencemi vypadlými z Roshana…a nebo ne! Je to doopravdy na vás. Říká se (říká to nějaký starý mudrc, ale kdo ví), že mláďata jsou velmi citlivá a každá esence má jedinečný vliv na zárodek ve vejci. Existují pro to nějaká pravidla? Ano, pokus, omyl a porovnání s dalšími výsledky jistě odhalí nějaká pravidla chovu Greevilů.

Každý hrdina, který pronásleduje a zabije Roshana, určitě vejce najde. Avšak pokud toužíte po experimentování, můžete si Greevilská vejce koupit i v Dota obchodu. Kupte si tucet, nebo veletucet, to vše na počest vynikající chuti Greevilské karamelky.