Najbardziej złowieszczym z wydarzeń Mrocznego Czasu jest coroczne zawieszenie działania klątwy nałożonej na Roshana. Uwolniony od swego straszliwego leża, jest zmuszony do wędrówki w poszukiwaniu jedynego pożywienia, które może zaspokoić jego piekielny głód: krówek z Złochciwców!

Podczas gdy Roshan włóczy się przez nieskończoną noc, bohaterowie wypełniają swoje kufry słodkościami, obie drużyny ścigają się, aby zdobyć więcej cukierków niż przeciwnik... przynajmniej do momentu, gdy wyczuje ich Roshan! I wtedy, niczym łuskowata, uskrzydlona i wprost wielka wersja osiedlowego zbira, Roshan nie pozwoli żadnemu żałosnemu bohaterowi stać między nim a jego krówkami.

A gdy w końcu się nażre, Roshana dotyka przypadłość znana jako Cukrowa Gorączka i wtedy cała okolica ma kłopoty. Będzie trzeba połączonych sił, zwinności i sprytu Świetlistych i Mrocznych, aby go pokonać.

A gdy pobijecie bestię, nagrody są w istocie słodkie. Gdy normalnie pozostawia po sobie ser i nieśmiertelność, podczas Mrocznego Czasu Roshan gubi rzadkie esencje i nawet (co dziwne) jaja!*

Mówiąc o esencjach, sam Czas jest z tego zrobiony! Zegar tyka! Kogut Poranka i Wilk Zmierzchu stają się ochrypłe!

Każda walka z Roshanem jest oglądana i zapisywana przez władcze, sądne oko bitewnego ptasiego obserwatora, który następnie natychmiast leci poinformować o wyniku wielkiego strażnika wyników. Dobrze wiedzieć, że podczas Mrocznego Czasu komuś zależy.

Gdy chodzi o produkcję krówek z Złochciwców, Cukrownicy z Yhauron dobrze strzegą swojej tajnej metody i nic w tym dziwnego. To doprawdy straszny proces!

Właściwie gdyby Złochciwcy dowiedzieli się co się dzieje, żaden z yhaurońskich cukierników nie zaznałby chwili spokoju. Ale my możemy zdradzić tu sekret, ponieważ Złochciwcy nigdy nie czytają (a Yhauron zupełnie nie wymawia się tak, jak się to pisze).

Jest to naprawdę bardzo proste. Weź Złochciwca. Rozciągnij i złóż go dziesięć tysięcy razy na kolorowej tacy-do-krówkowego-torturowania-złochciwców i abrakadabra: Kolorowa, aromatyczna, twarda i wybitnie żylasta krówka!

Czy to w ogóle jakiś cud, że tylko Roshan może to strawić?

Jeżeli jesteś delikatną duszą, dla której Mroczny Czas jest zbyt przerażający, możesz wyegzorcyzmować duchy Mroku przez zakupy. W Sklepie Dota znajdziesz sezonowe upiększenia dla Invokera, Death Prophet, Windranger and Antimage'a, jak również klucze do specjalnych mrocznych skrzyń, które możesz znaleźć podczas meczy Mrocznego Czasu. Wszystko to jest częścią godnego ubolewania święta Mrocznych, aby mogli być chociaż trochę straszni. Ale nie ma nic ani odrobinę złowieszczego w słodkim Małym Roshanie.

Punkt kulminacyjny festiwalu Mrocznego Czasu, co ironiczne, jest powodem do radości.

Radości oczywiście, gdy widzisz ją w przybyciu rojów kochających chaos Złochciwców, gdyż to właśnie wtedy ma miejsce Wykluwanie!

W trakcie obchodów Mrocznego Czasu musisz dobrze traktować swoje jajo. Karm je esencjami gubionymi przez Roshana... lub nie! To naprawdę zależy od ciebie. Mówi się (jakiś stary mędrzec albo ktoś inny), że to co się wykluje jest bardzo na nie podatne, a każda esencja ma wyjątkowy wpływ na stworzenia. Czy w tym szaleństwie jest metoda? Próby i błędy, jakieś porównanie wyników i na pewno odkryjesz zasady rządzące hodowlą Złochciwców.

Każdy bohater, który odnajdzie i zabije Roshana, z pewnością otrzyma jajo. Jeżeli chcesz pójść o krok dalej ze swoim eksperymentem, jaja są także dostępne w Sklepie Dota 2. Kup tuzin, a nawet gros, aby uczcić smak krówek z Złochciwców.